IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski. Uwaga, kierowcy: Uważajcie na drogach

IMGW ostrzega - będzie ślisko

IMGW ostrzega - będzie ślisko (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

• Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał serię ostrzeżeń I i II stopnia
• Alerty dotyczą marznących opadów. Objęto nimi większość województw
• Najgorsza sytuacja na drogach będzie w województwie wielkopolskim

Ostrzeżenia pogodowe IMGW obowiązują do jutra, do godz. 9. Instytut przewiduje, że kierowcy, zwłaszcza w nocy, będą musieli zmagać się z marznącymi opadami o dużej intensywności. W związku z tym wydano ostrzeżenia I stopnia dla 10 województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Najgorsza sytuacja ma być natomiast w woj. wielkopolskim, gdzie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. 

Dowiedz się więcej:

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, taki komunikat przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia". Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, dlatego zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Czym jest ostrzeżenie drugiego stopnia?

Takie ostrzeżenie przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia". IMGW zaleca wtedy ostrożność, a także śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

A TERAZ ZOBACZ: Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Zobacz także
Komentarze (16)
IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy Polski. Uwaga, kierowcy: Uważajcie na drogach
Zaloguj się
 • pawel.lewski

  Oceniono 4 razy 4

  "Uwaga, kierowcy: Uważajcie na drogach"
  Naprawdę, do tej pory nie trzeba było uważać to i teraz się obejdzie.

 • zyks

  Oceniono 10 razy 4

  Uważajcie na drogach ! I uważajcie, co robi z naszego kraju Gnom. I dlatego mam tu apel do fejsbukowców (sam nie jestem na fejsie z róznych przyczyn (głownie - prywatność, konserwatyzm;), ale doceniam jego siłę): uruchomcie, proszę, akcję "Nobel dla Balcerowicza" (z ekonomii). Nie znam procedury, ale trzeba wyłonić jakiegoś wnioskodawcę, itp. Doceniam Jurka Owsiaka, ale on nie ma szans. Poza PL zupełnie nieznany. Zresztą to inna kategoria, jedno drugiemu nie przeszkadza. Co innego Balcerowicz. Jest znany i ceniony. .Nie ma teraz na świecie, wg. mnie, innego ekonomisty, który tak radykalnie zmienił oblicze swojego kraju i wyciągnął go z prawdziwej ruiny (a nie tej, o której plecie Gnom), jaką byliśmy w 1990 roku. Nobel dla Balc. przypomniał by szerokiej opinii światowej o naszym pokojowym odejściu od komunizmu, o olbrzymim sukcesie gospodarczym i politycznym, jaki osiągneliśmy i o naszej walce przeciw zniweczeniu tego sukcesu przez Gnoma, jego gromadkę i jego geniusza od slajdów, (także ekonomista) wizjonera Morawieckiego z jego milionem elektryków i chmurami dronów..Poza tym, gdyby Balc. dostał Nobla, to wściekłość Gnoma i sp. byłaby pewnie większa, niż wściekłość Breżniewa, jak dostał go Sacharow. To przyblizyło by przepędzenie tej paskudnej zgrai. Usilnie namawiam. Jeśli chcecie, piszcie do mnie z opinią na zyks@gazeta.pl. Pzdr

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 0

  Szczególnie należy uważać n drogach przy granicy z Rosją, bo tam Straż Graniczna czujna okrutnie i wali tęgie mandaty za "wślizgnięcie" do Rosji.
  PS. Jak już ktoś się "wślizgnie" to radzę s3,14erdalać w głąb Obwodu Kaliningradzkiego.

 • cezar85

  Oceniono 8 razy -2

  ja nie muszę, bo jeżdżę bezpiecznie

  inaczej przecież bym nie jeździł dwieście w zabudowanym, chyba nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje