"Kolega buduje bombę atomową". Za wygłupy studentom z Wrocławia grozi teraz więzienie

Dwóch studentów Politechniki Wrocławskiej chciało wyciąć numer koledze i zgłosiło, że buduje on bombę atomową. Nie spodziewali się, że zostaną potraktowani BARDZO serio... Sprawę opisuje "Gazeta Wrocławska".

Dwaj studenci z wydziału informatyki na Politechnice Wrocławskiej ostrzegli Państwową Agencję Atomistyki, że ich kolega z uczelni pracuje nad bombą atomową. Mail był anonimowy, ale padły w nim dane "konstruktora" bomby oraz informacja, że zostanie ona podłożona w budynku agencji. Ta natychmiast zawiadomiła policję, jednak żadnej bomby nie znaleziono - czytamy na stronie "Gazety Wrocławskiej".

Kosztowny żart

Jak pisze "Gazeta Wrocławska", alarm bombowy był żartem, który 23-letni Kacper i 26-letni Mateusz - studenci informatyki - mieli zrobić koledze z uczelni. Nie spodziewali się zapewne, że zostaną potraktowani poważnie i Państwowa Agencja Atomistyki zaalarmuje odpowiednie służby. Mateusz przyznał się do winy; Kacper twierdzi, że jest niewinny. Sprawa miała miejsce w kwietniu, teraz bada ją wrocławska prokuratura.

Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego mężczyznom grozi nawet osiem lat więzienia.

A TERAZ ZOBACZ: Mateusz Morawiecki o wizjonerstwie, roli Gandalfa i walce z postkomunizmem na gali "Gazety Polskiej"

Więcej o:
Komentarze (152)
"Kolega buduje bombę atomową". Za wygłupy studentom z Wrocławia grozi teraz więzienie
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 37 razy 31

  "Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego mężczyznom grozi nawet osiem lat więzienia."
  Ile lat więzienia powinni dostać idioci, którzy potraktowali "donos" poważnie?! A co stałoby się, gdyby ktoś doniósł życzliwie, że obywatel Kaczyński Jarosław ten od "zbawiania Polski" ma bombę atomową w majtkach?! Czy to doniesienie potraktowano by z taką samą powagą?! Przecież taki donos zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa opartym na danych z Polski byłby znacznie bliższy prawdy?!!! Czy Kaczorowi służby ściągnęły by gacie?!

 • ochujek

  Oceniono 25 razy 23

  Ci z atomistyki przestraszyli się, że studenci coś wymyślili, a oni nic.

 • toboh1

  Oceniono 26 razy 22

  Nie byli "mądrzy" - ale cała reszta to dopiero idioci - chyba pisuary milicyjne ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 26 razy 16

  W kraju gdzie wierzą w pambuka i juchę kremówy bajka, że jakiś biedny studencina rozczepia atom brzmi całkiem wiarygodnie...

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 15

  Studenci niezbyt mądrzy, ale ci co zareagowali to jakieś stare dupki. Zapomniał wół jak cielęciem był. Zakładam że studia mają za sobą, nie tak jak Misiewicz.

 • archieil

  Oceniono 19 razy 15

  studenci informatyki nie potrafili sfejkować anonimu?

  ło kurde ale elity teraz na studia wysyłają...

 • vito3

  Oceniono 17 razy 13

  Nawet jezeli ktos buduje cos niemozliwego do wybudowania to w zwiazku z tym ze w organach pracuja kretyni powstalo zagrozenie bombowe po prostu w policji i podobnych organach pracuje progenitura milicjantow i esbekow a niestety sowa sokola nie zrodzi

 • ad2009

  Oceniono 11 razy 11

  Bomba atomowa? Skad pluton? Z plucia?
  Kto w to uwierzył?
  No ale 3literowe służby odtrąbiły "sukces" w walce z terroryzmem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX