"Wiadomości" podały nieprawdziwą informację. Co na to Ziemiec? Żenujące tłumaczenie

"Wiadomości" TVP szerzyły informację o muzułmanach odpowiedzialnych za zamach w Kanadzie, kiedy wiadomo już było, że to nieprawda. Krzysztof Ziemiec nie widzi problemu. Jednak jego argumenty nie przekonują.

W niedzielę w meczecie w kanadyjskim Quebecu doszło do zamachu, w którym zginęło sześć osób. Policja zatrzymała wtedy dwóch podejrzanych. Jednym z nich był Marokańczyk, który okazał się niewinny. Drugi - biały ekstremista - przyznał się do winy. Media na całym świecie zaczęły o tym informować na ok. godzinę przed poniedziałkowym głównym wydaniem "Wiadomości". Czyli najwyraźniej za późno, żeby Krzysztof Ziemiec zdążył nanieść poprawki albo zdjąć materiał.

"Materiał naiwny i oparty na domysłach"

W materiale "Wiadomości" nie padło ani słowo o tym, że podejrzanym był 27-letni Kanadyjczyk Alexandre Bissonnett. Autorzy skupili się za to na postaci muzułmanina marokańskiego pochodzenia, który rzeczywiście został pierwotnie zatrzymany przez policję razem z Bissonnettem, ale w poniedziałek po godz. 18 został oficjalnie oczyszczony z zarzutów. Krzysztof Ziemiec nie tylko nie podał informacji o uwolnieniu Marokańczyka, ale też powiedział, że "niewykluczone, że do muzułmanów strzelali muzułmanie".

Materiał 'Wiadomości'Materiał 'Wiadomości' wiadomosci.tvp.pl

Fakt, że TVP podawało niewłaściwą informację nie umknął innym dziennikarzom. Anna Dryjańska pisząca dla portalu NaTemat poprosiła na Twitterzem, żeby Krzysztof Ziemiec uzasadnił swoje "kłamliwe szczucie".

Adam Ozga z TOK FM odpowiedział w tym wątku, że sam Ziemiec miał prawo nie wiedzieć o wypuszczeniu Marokańczyka. Dodał też, że program TVP był "naiwny i oparty na domysłach", a w innym wpisie podał chronologię wydarzeń i zaznaczył, że w czasie 45 minut "Wiadomości" powinny były zdjąć materiał.

Krzysztof Ziemiec podał ten wpis dalej, tłumacząc się w ten sposób, że newsroom może nie docierać do kluczowych faktów tuż przed publikacją materiału. Nie przeprosił za rozpowszechnianie informacji, które mogą potęgować panujące w tej chwili w Polsce nastroje ksenofobiczne. Zamiast tego polecił wszystkim "więcej dystansu". Nie odniósł się też do komentarza Ozgi o naiwności materiału.

A TERAZ ZOBACZ: "Czas pustego gadania się skończył. Nadchodzi czas działania." - Pierwsze przemówienie prezydenta Trumpa"

Więcej o:
Komentarze (221)
"Wiadomości" podały nieprawdziwą informację. Co na to Ziemiec? Żenujące tłumaczenie
Zaloguj się
 • pepe310

  Oceniono 66 razy 60

  "Niewykluczone, że do muzułmanów strzelali muzułmanie"

  Jest to taki sam komunikat jak stwierdzenie, że "Niewykluczone, że pan Ziemiec co niedzielę nap..la swoją żonę bejzbolem"

  Jesteś Pan, panie Ziemiec zadowolony z "prawdziwości" podanej informacji?

 • zunia10

  Oceniono 43 razy 39

  TVPIS to klasyczna szczujnia, kreuje m. in. nienawiść do innych religii i straszy nimi, aby PIS mógł bezkarnie brać społeczeństwo pod but pod pozorem "obrony" przed OBCYM, to widoczne jak na dłoni, ale ciemny lud to kupuje...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 46 razy 38

  telewizja publiczna ma tyle wspólnego z przyzwoitą, profesjonalną telewizją, co dom publiczny ze zwyczajnym domem... TVPis łże jak bura suka i pluje tym którzy ich finansują w twarz, a 30% pisdoludkow rechocze jakby to był najwspanialszy żart jaki w życiu usłyszeli, ciemnota tej sekty jest porażająca

 • rlnd

  Oceniono 41 razy 37

  Petru zatrzymany - więcej dystansu...
  Pucz pod Sejmem - więcej dystansu...

  Generalnie - kłamiemy w żywe oczy, ale - więcej dystansu...

 • usz_misiatek

  Oceniono 30 razy 28

  Ale ty sie chlopie zeszmaciles... Slow brak.

 • irenatender

  Oceniono 31 razy 27

  Ziemiec kompromituje się raz za razem ale nic nie mąci jego dobrego samopoczucia. Pozazdrościć odporności 😉

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX