Ciężarówka amerykańskiego wojska uderzyła w barierkę w Gorzowie. "Rozpruła bak"

• Wojskowa ciężarówka uderzyła w barierkę na w Gorzowie Wielkopolskim
• Ze względu na uszkodzenie baku konieczna była interwencja strażaków
• To już kolejna kolizja amerykańskiego sprzętu w Polsce

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie zbyt ostro skręcił na zakręcie i przez to uderzył w barierkę - podaje "Gazeta Lubuska". O zdarzeniu napisał na Facebooku prezydent miasta Jacek Wójcicki. "Jedno z aut nie zmieściło się na zakręcie i rozpruło bak" - napisał. Wyciekiem paliwa musiała zająć się straż pożarna. Okoliczności kolizji będzie wyjaśniać Żandarmeria Wojskowa. To już kolejny wypadek z udziałem pojazdów amerykańskich żołnierzy. W czwartek wojskowa ciężarówka utknęła pod wiaduktem w Żaganiu. Przed tygodniem inny pojazd wylądował w rowie - transportował pociski do czołgów, które rozsypały się na drogę. W innej stłuczce ucierpiał wojskowy hummer.

Dowiedz się więcej:

Jakie siły USA znajdują się na terenie Polski?

Od połowy stycznia w Polsce przybywają żołnierze amerykańskiej 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado. Brygada to ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (303)
Ciężarówka amerykańskiego wojska uderzyła w barierkę w Gorzowie. "Rozpruła bak"
Zaloguj się
 • luksusowy_yacht

  Oceniono 55 razy 43

  Przysłali do Polski zbieraninę wszystkich niechcianych z każdej jednostki i teraz mamy armię specjalnej troski w kraju rządzonym przez ludzi specjalnej troski

 • synanki

  Oceniono 33 razy 23

  jak widać Europa Wschodnia jest nie do zdobycia przez amerykańską armię !!

 • ochujek

  Oceniono 37 razy 23

  Pewnie rosyjscy dywersanci zwalają im pod koła brzozowe kłody i rozpylają sztuczną mgłę. Podrzucają stare parówki i napoje w puszkach. Do tego pojazdy nie poświęcone, bez różańców na lusterkach.

 • vidi12

  Oceniono 29 razy 21

  Oni na razie tylko jeżdżą po Polsce... Ale jek zaczną strzelać to strach będzie wyjść na ulice :(

 • Corven Dallas

  Oceniono 24 razy 16

  Manewry wojsk amerykańskich w PL proponuję rozpocząć od nomen omen placyku manewrowego.. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX