"Czyj jest Lwów?". W Rzeszowie za "złą" odpowiedź na to pytanie pobito studentów

Pięciu mieszkańców Rzeszowa usłyszało zarzut pobicia na tle narodowościowym trzech studentów z Ukrainy. W pobliżu klubu "Pod Palmą" mieli "źle" odpowiedzieć na pytanie - czyj jest Lwów?

Trzech ukraińskich studentów wracało w sobotę nad ranem do akademika. W pobliżu klubu studenckiego "Pod Palmą" przy ul. Cichej zaczepiło ich pięciu mężczyzn w wieku 18-20 lat. - Zauważyli, że studenci mówią z akcentem, więc zapytali o pochodzenie. Słysząc, że są ze Lwowa, z Ukrainy, zapytali, czy wiedzą czyj jest Lwów? - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Piotr Pawlik, zastępca Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszowa. Odpowiedź nie usatysfakcjonowała młodych mieszkańców Podkarpacia. - Ukraińcy usłyszeli, że są banderowcami i zostali pobici - dodaje Pawlik.

Dozór policyjny za pobicie studentów z Ukrainy

Pobicie - jak podaje rzeszowska "Gazeta Wyborcza" - zauważyła i zgłosiła na policję recepcjonistka pobliskiego akademika. Sprawcy uciekli, a studenci z Ukrainy ranni zostali zabrani do szpitala. Po niespełna kilku godzinach krewkich mieszkańców Rzeszowa w okolicy zatrzymała policja. Przyznali się do popełnienia czynu i zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W poniedziałek prokurator postawił im zarzuty pobicia na tle narodowościowym. - Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zostali objęci policyjnym dozorem - mówi prok. Piotr Pawlik.

Szukała go policja w całym kraju. On przez 5 lat ukrywał się za szafą

Więcej o:
Komentarze (246)
"Czyj jest Lwów?". W Rzeszowie za "złą" odpowiedź na to pytanie pobito studentów
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 40 razy 24

  Rozumiem, że "prawdziwi polacy" z równym zaangażowaniem są w stanie pobić każdego za odpowiedź, że Wrocław i Szczecin to polskie miasta. Skoro negują obecne granice to wszystkie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 15

  jak mieszkańcy Podkarpacia są w stanie odróżnić ich akcent od ukraińskiego? ta joj?
  a Lwów i Stanisławów (o którym wszyscy już zapomnieli) straciliśmy właśnie na skutek przedwojennej "dobrej zmiany" zwanej wówczas Sanacją, która tak wyleczyła II Rzeczpospolita ze zgniłej zachodniej demokracji że Niemcy dali nam łupnia praktycznie w dwa tygodnie, przy minimalnych własnych stratach (jakieś 1% ich żołnierzy) i już 17 września spotkali się z żołnierzami Soso, którzy praktycznie bez oporu zajęli na wieczysta własność wsch. tereny RP. I od tego czasu to nie my decydujemy miedzy którymi rzekami będziemy mieszkać tylko więksi od nas i jeżeli nie wyciągniemy wniosków z historii (a jakoś się na to nie zanosi) to będzie tak już zawsze

 • hopsiupbec

  Oceniono 20 razy 12

  Znowu degeneraci z ONR szaleją, wpuścić ich gdzieś, to tylko zgliszcza pozostaną.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 10 razy 8

  Teraz będzie rewanż, czyli pobiją mocno wielu Polaków -
  i wówczas będzie KRZYK na pół świata, jak to Polaków te bydło z UPA bije ...

  Narodowcy wszelkich krajów - yebał was pies

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX