TVP wykorzystała cudze materiały i "zapomniała" je podpisać. Teraz tłumaczy: To była "koncepcja artystyczna"

Telewizja Polska odpowiada na zarzut, że w filmie "Pucz" wykorzystano cudze materiały filmowe bez oznaczenia autorów. "Brak napisów końcowych był zgodny z koncepcją artystyczną autorów dokumentu" - informuje TVP w przesłanym do nas oświadczeniu.

W emisji filmu w ubiegłym tygodniu TVP zalała fala krytyki. Dokumentalny "Pucz" w reż. Ewy Świecińskiej był poświęcony kryzysowi sejmowemu, który rozpoczął się 16 grudnia.

Wiele fragmentów umieszczonych w "Puczu" było już wcześniej dostępnych w internecie - na Facebooku, Twitterze i YouTube. Autorami materiałów byli m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej, a także internetowe telewizje. Twórców jednak nie podpisano, zabrakło też oznaczenia autorów w napisach końcowych. Prawnicy i autorzy materiałów uważają to za naruszenie prawa autorskiego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Pucz" został ponownie wyemitowany w Telewizji Polskiej w ubiegły czwartek. W tej wersji filmu wykorzystane materiały były już oznaczone. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

TVP: Nie wpłynęło do nas ani jedno pismo ws. "Puczu"

Telewizja Polska odpowiedziała dziś na nasze pytania wysłane do Centrum Informacji we wtorek 17 stycznia. Jak podaje TVP, cudze materiały nie zostały oznaczone ze względu na zamysł twórców "Puczu".

"Brak napisów końcowych w pierwszej wersji filmu dokumentalnego "Pucz" był zgodny z koncepcją artystyczną autorów dokumentu" - czytamy w komunikacie.

"Ze względu na duże zainteresowanie filmem autorzy zdecydowali się dodać napisy końcowe na potrzeby drugiej emisji. Do tej pory nie wpłynęły do TVP żadne pisma w sprawie filmu "Pucz", także takie, w których byłaby mowa o ewentualnych honorariach" - dodaje Centrum Informacji TVP.

Zobacz także: Wielowieyska o filmie "Pucz" w TVP: To sieczka. Opozycja miała wyjść na agresywną, a wycięto wypowiedź posła PiS 

 

Komentarze (93)
TVP wykorzystała cudze materiały i "zapomniała" je podpisać. Teraz tłumaczy: To była "koncepcja artystyczna"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 34

  Pójdę do sklepu ukradnę coś .I naprawdę jestem niewinna tak tylko sobie instalację artystyczną robię .

 • evergreen111

  Oceniono 29 razy 27

  Jeśli puszczę na You Tube jakąś produkcję TVP jako swoją - nie wspominając o tym! - to też mogę się powołać na "koncepcję artystyczną"?

 • hamsterx

  Oceniono 25 razy 23

  złodziejstwo koncepcją artystyczną ???
  dobra złodziejska zmiana...

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 24 razy 22

  pucz, ale cywilny, to przeprowadza pan poseł jarek kaczyński. Takie małe gówienko a robi co zechce...
  Nie mając żadnej realnej władzy i odpowiedzialności za soje czyny

 • acototak

  Oceniono 19 razy 17

  Teraz jak ktoś coś zajuma ze sklepu to stwierdzi, że taką miał koncepcję artystyczną. Pisowskie standardy wkraczają do półświatka.

 • signum_t

  Oceniono 17 razy 15

  Teraz każdy, kto nie płaci abonamentu może powiedzieć kontrolerowi, lub zgłosić na poczcie po upomnieniu, że ma taką "koncepcję artystyczną".

 • smarekdarek

  Oceniono 17 razy 15

  Złodzieje z PiSu kradną Polskę, to co będą się przejmować prawami Polaków? W końcu kupili ich za 500zł. Wpływy z reklam w TVP powinny iść na konta właściciela folwarku, czyli Jarosława.
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 11

  "koncepcja artystyczna"

  Tak bezczelnie kraść to sztuka...

 • ellena81

  Oceniono 13 razy 11

  Jak przepiszę po kawałku z cudzych książek i oskarżą mnie o plagiat, powiem, że brak przypisów to element koncepcji artystycznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX