Żołnierze z USA mieli stłuczkę w Bolesławcu. Uszkodzony hummer

Amerykański hummer ma rozbity przód po stłuczce, do której doszło w czwartek w Bolesławcu. Nikomu nic się nie stało, zdarzenie badać będzie Żandarmeria Wojskowa.

Hummer z amerykańskimi żołnierzami uderzył w Bolesławcu w jadącą przed nim ciężarówkę - informuje portal Bolec.info. Nikt nie został ranny, hummer został jednak uszkodzony. Do zdarzenia doszło w czwartek po południu.

 

Jak podaje tvn24.pl, dokumenty w tej sprawie mają trafić do Żandarmerii Wojskowej.

Skierowana do Polski amerykańska brygadowa grupa bojowa liczy 3,5 tys. ludzi i dysponuje 400 pojazdami gąsienicowymi i ponad 900 kołowymi, w tym 87 czołgami M1A2 Abrams. Pierwsi na 9-miesięczną zmianę przyjechali na misję w Polsce i w innych krajach regionu żołnierze z 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z 4 Dywizji Piechoty w Fort Carson w stanie Kolorado.     

Żołnierze "Żelaznej Brygady" stacjonują w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. W lutym wraz ze sprzętem zaczną się przemieszczać w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.

Zobacz także: Beata Szydło i Antoni Macierewicz powitali amerykańskich żołnierzy. "Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata"

 

Komentarze (162)
Żołnierze z USA mieli stłuczkę w Bolesławcu. Uszkodzony hummer
Zaloguj się
 • twojposel

  Oceniono 18 razy 10

  Janusz Mechanik wyklepie, że będzie wyglądał ja funkielnówka, niebita i nieśmigana.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 9

  ...dysponujei ponad 900 kołowymi... Teraz 899 pojazdami kołowymi.

 • pascvale

  Oceniono 6 razy 4

  Miśki mają prawa jazdy? Może powinny się nimi najpierw zająć nasze WORD-y. Wówczas przez parę mieli byśmy z nimi spokój.

 • derp973

  Oceniono 3 razy 3

  na szczęście jankesi przyjechali czołgami i hummerami z maskowaniem pustynnym. rosjanie pomyślą, że to wydmy piaskowe i pojadą dalej.

 • krark

  Oceniono 7 razy 3

  Komentarze na forum raczej żartobliwe. Ciekawe co będzie jak finał będzie tragiczny np. zginie pieszy, a sprawca podlega jurysdykcji amerykańskiej (czytaj: pozostanie bezkarny). Jak będzie wyglądał nasz entuzjazm dotyczący stacjonowania obcych wojsk na terytorium RP.

 • villiers

  Oceniono 7 razy 3

  Chłopaki są u siebie. Kto im podskoczy? Chyba tylko taki, co go na dentystę nie stać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX