Kaczyński uczcił w Starachowicach pamięć matki. Ul. Jadwigi Kaczyńskiej przy rondzie... Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS wczoraj w Starachowicach wziął udział w mszy w rocznicę śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej. Odsłonił także tablicę z nazwą ulicy jej imienia - to odcinek dawnej ul. Krzosa, zaczynający się przy rondzie Lecha Kaczyńskiego.

Mszą w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz złożeniem kwiatów przed pamiątkową tablicą politycy Prawa i Sprawiedliwości z prezesem partii na czele uczcili w poniedziałek czwartą rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. - Dziękuję za pamięć o mojej mamie. To była skromna kobieta i nawet nie przypuszczała, że na pogrzebie będą ją żegnać kardynałowie, arcybiskupi i tysiące ludzi. Podczas życia pokazała, że w tych trudnych czasach można było żyć uczciwie - mówił przed kościołem Jarosław Kaczyński. Na miejscu odbyła się pikieta kilkunastu członków Komitetu Obrony Demokracji, którzy przywiesili tabliczkę z nazwą "ulica Bankowa".

Miasto za Kaczyńskimi

Jak informuje kielecki oddział "Gazety Wyborczej" Jarosław Kaczyński wspomniał również lidera świętokrzyskich struktur partii w województwie Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej (tablica ku jego pamięci jest wmurowana przy kościele obok tych poświęconych Jadwidze oraz Lechowi Kaczyńskim). - Miał ogromny wkład w to, co i dzisiaj robimy dla Polski, bez niego nie bylibyśmy tak silni - mówił Jarosław Kaczyński.

Matka Jarosława Kaczyńskiego oraz nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego pochodziła ze Starachowic. Lokalni politycy PiS niedawno uczcili pamięć Lecha Kaczyńskiego. Imieniem prezydenta nazwano jedno z miejskich rond. Teraz decyzją radnych ulica Józefa Krzosa w Starachowicach, która miała zmienić nazwę na Bankową, w części została nazwana ul. Jadwigi Kaczyńskiej. Ulica zaczyna się przy rondzie im. Lecha Kaczyńskiego.

Jadwiga Kaczyńska trzy lata temu została uznana pośmiertnie za honorową obywatelką miasta. Jak zwracają uwagę urzędnicy na stronie starachowickiego ratusza, matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich urodziła się i wychowywała w Starachowicach, w trakcie II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów i sanitariuszką w tamtejszym szpitalu. W Starachowicach chodziła też do liceum i zdała maturę.  

Więcej o:
Komentarze (837)
Kaczyński uczcił w Starachowicach pamięć matki. Ul. Jadwigi Kaczyńskiej przy rondzie... Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 165 razy 155

  Teraz trzeba UCZCIĆ tatusia Kaczyńskich bo jakoś o NIM - cicho , no i jeszcze został KOT , też zasłużony dla kraju .

 • leszek.30

  Oceniono 136 razy 132

  A jakie to zasługi dla Polski, ma tow. Jadwiga Kaczyńska ?... To że pracowała dla komuny w wydziale cenzury i propagandy, to chyba za mało..???

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 86 razy 80

  W Starachowicach chodziła też do liceum i zdała maturę....
  ----
  podejrzewam, jak parę tysięcy innych kobiet? aha zapomniałem wydala na świat Polskezbawa... a to w takim razie Santo Subito! Ciekawe kiedy od ronda Kaczyńskiego w Starachowicach będą odchodzić również ulice tatusia i dziadziusia prezia?

 • fakiba

  Oceniono 86 razy 74

  To będąc w Starachowicach , szanowna mamusia bliźniaków korespondencyjnie w Powstaniu Warszawskim uczestniczył i tak męża poznała , oczywiście jako sanitariuszka uratowała mu życie

 • abs.urd

  Oceniono 71 razy 65

  Wybierałem się na wycieczkę do Korei Północnej, ale to w tej sytuacji chyba będą wyrzucone pieniądze. Poczekam, przecież u nas robi się powolutku to samo.

 • sstepniewski

  Oceniono 67 razy 59

  Rozumiem nawet starachowiczan - w zamian za troche wazeliny cos tam pewnie dostana - ale ze nasz wybitny maz stanu tak sie zeszmacil, ze wystawia wlasna matke na posmiewisko...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX