Ksiądz mocno uderzył w WOŚP podczas mszy. Zadzwoniliśmy do proboszcza

- WOŚP to zbieranie pieniędzy na ludzi, którzy popierają aborcję i eutanazję - miał mówić podczas niedzielnego nabożeństwa ks. Piotr Maciejski z parafii w Strzelcach Opolskich. Swoje poglądy potwierdził w rozmowie z dziennikarzem portalu nto.pl. A co na to proboszcz?

"Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję" - miał powiedzieć o wolontariuszach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ks. Piotr Maciejski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Wolontariusze zbierali datki w pobliżu kościoła. Duchowny skrytykował ich pod koniec mszy, tuż przed błogosławieństwem. O sprawie informuje portal nto.pl.

Dziennikarz Nto.pl po nabożeństwie poprosił księdza o komentarz. Ksiądz znów stwierdził, że WOŚP to "zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję". Dodał też, że "Owsiak jawnie popiera aborcję i eutanazję".

Tego w TVP Info nie zobaczysz! Zobacz, jak Polska świętuje finał WOŚP [ZDJĘCIA]

- Czy jest stosowne, by na placu kościelnym zbierać na człowieka, który wydaje te pieniądze na swoje działalności, które nie mają nic wspólnego z miłością i prawdą, której uczył pan Jezus? To jest poparte faktami, które się dokonują przez 25 lat - mówił ks. Piotr Maciejski.

Proboszcz: Ambona to nie miejsce na takie wypowiedzi

Z ks. Piotrem Maciejskim nie udało nam się porozmawiać, na plebanii usłyszeliśmy, że wyjechał. Przełożony wikariusza ze Strzelec Opolskich zapewnił, że nie popiera słów duchownego.

- Jest mi przykro, że to się stało. Uczynię wszystko, by do podobnych sytuacji nie dochodziło. Ambona jest do głoszenia ewangelii, a nie do wyrażania własnych opinii - mówi w rozmowie z Gazeta.pl proboszcz parafii ks. Zbigniew Żukiewicz.

Duchowny przekonuje, że słowa ks. Maciejskiego to jego prywatna opinia, która nie jest oficjalnym stanowiskiem parafii. Zaznacza, że między duchownymi a wolontariuszami WOŚP nie ma żadnego konfliktu i niechęci.

- To był przypadek incydentalny, spontaniczna wypowiedź. Ksiądz zobaczył wolontariuszy, którzy zresztą stali w okolicy kościoła od rana i nikomu to nie przeszkadzało. Może zainspirował się ich obecnością? Trudno powiedzieć. Na pewno odbędę z nim rozmowę - zapewnił proboszcz.

Owsiak o aborcji i eutanazji

Duchowny ze Strzelec Opolskich najprawdopodobniej odnosił się do wypowiedzi Jerzego Owsiaka, który w jednym z wywiadów mówił o eutanazji jako o "pomocy starszym w cierpieniach". Szef WOŚP tłumaczył później, że nie popiera eutanazji, a mówił jedynie o "dylematach", które pojawiają się w obliczu czyjegoś cierpienia.

Owsiak poparł także "czarny protest" kobiet, które sprzeciwiały się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Jednocześnie hasłem tegorocznego finału WOŚP jest "ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych" i "zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom". Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera leczenie wcześniaków.

Zobacz także: Brak transmisji w TVP, pikniki wojskowe w weekend. Zobacz, jak PiS przeszkadza WOŚP 

Więcej o:
Komentarze (514)
Ksiądz mocno uderzył w WOŚP podczas mszy. Zadzwoniliśmy do proboszcza
Zaloguj się
 • fjestis

  Oceniono 129 razy 123

  Księża i cały ten Kościół doprowadziły do wygrania PiS-u, głównie przez agitację z ambon. KK to przekleństwo tego kraju.

 • jurek4491

  Oceniono 94 razy 86

  Czarne sukienki wynocha z naszego kraju do swojego kraju i tam drzeć japy jak się coś nie podoba .

 • k.gembiec

  Oceniono 85 razy 77

  Zajmijcie sie lepiej pedofilia w kosciolach, ktora tak zamiatacie pod dywan.

 • bokaj

  Oceniono 74 razy 72

  Biedny młody (wikary) człowiek. Miejmy nadzieję, ze jeszcze będzie miał czas się nawrócić i odróznić miłośc bezinteresowną od ślepej złości i podłości.
  Na kogo szczułeś księże? Na młodych ludzi, którzy stali w mroźny dzień i zbierali pieniądze dla dzieci i seniorów.
  Naprawdę człowieku jestes taki tępy i nieczuły, że nie stac Cię było na docenienie tych ludzi zbierajacych dla chorych (dzieci i starszych)?

 • dzidka17

  Oceniono 65 razy 61

  Dzisiejsze zdarzenie przed kościołem
  Św.Katarzyny w Gdańsku :

  Pani Ewa Fajer pozwoliła na udostępnianie tego "kwiatka"

  "Dzisiejszy poranek;
  Wracając z pracy przejeżdżałam koło kościoła Św.Katarzyny.
  Stoi chłopak z puszką, podjechałam wrzucam do puszki
  wtem wychodzi ksiądz i do nas
  -won mi stąd,
  nie pozwolę zbierać dla tego bezbożnika, diabła.
  Ja-
  jaki z niego diabeł?
  Dlatego że ratuje chorych?
  ON
  -Owsiak namawia do aborcji do zabijania
  i zaczął się lać z jego ust potok jakichś herezji.
  Ludzie wchodzący do kościoła, jedni milczeli,
  drudzy kręcili głowami
  a dwie starsze panie wyciągnęły pieniądze
  i wrzucając " dzisiaj na tacę nie będzie "
  Myślałam że krew mu pójdzie nosem.
  I w moją stronę
  - a ty chodzisz do kościoła?
  Ja
  - Przede wszystkim nie piłam z panem brudzia
  i to nie pana sprawa.
  On
  - ja jestem księdzem.
  Tak tylko się panu wydaje.
  Odjechałam z uśmiechem na ustach.
  Współczuję młodemu, nasłucha się pewnie też od wiernych.
  /" Ksiądz " ma na imię Adam./
  Taka dzisiejsza para z Raju, trafiła Ewa na Adama "

 • leszek.30

  Oceniono 77 razy 57

  Typowe, dla pedofilów w sutannach... Oni wspierają tylko tych, co ich chronią i dają kasę :.. Kaczyńskiego, Macierewicza, Morawieckiego, Błaszczaka, Ziobrę, Szydło i biskupów-pedofilów..!

 • polakadam

  Oceniono 64 razy 50

  RELIGIJNOŚĆ NA POKAZ.
  Warto przyjrzeć się, jak właściwie wygląda religia tych, którzy uważają się za wierzących i głęboko religijnych ludzi. Okazuje się, że najwięcej przedstawicieli tego typu znajdziemy zwłaszcza w starych pokoleniach. Ci ludzie, tzw moherowe berety uważają się za bardzo wierzących, ale w dodatku bardzo mądrych i dobrych ludzi. Oni zawsze mają rację, właśnie dlatego, że chodzą do kościoła. Niestety ich religia jest tylko na pokaz. Nie zastanawiają się zbyt głęboko nad sprawami religijnymi, nie dyskutują na tematy wiary, nie mają żadnych wątpliwości. Ich religia to wyłącznie chodzenie do kościoła, modlitwy i obchodzenie świąt i rytuałów. Jest to bardzo prymitywny sposób wiary, a właściwie jest to już sama religia, na którą składają się wyuczone gesty i zdania. Ci ludzie nie są myślącymi jednostkami, a jedynie ślepą masą, z którą dyskutować nie można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX