Gwałtowny atak zimy w Polsce - śnieżyce i mrozy w całym kraju. Część dróg jest nieprzejezdna [POGODA]

Śnieg pada w całym kraju. Najgorzej przedstawia się sytuacja na zachodzie kraju. Intensywne opady sparaliżowały drogi w Gorzowie Wlkp, a w części szkół w powiecie kołobrzeskim odwołano lekcje.

Mieszkańcy zachodniej Polski doczekali się zimy z prawdziwego zdarzenia - w niektórych regionach w ciągu nocy spadło nawet do 7 cm śniegu. Kilkanaście ulic w Gorzowie Wielkopolskim jest nieprzejezdnych. Pługopiaskara, która odśnieżała Aleję Odrodzenia utknęła przy wjeździe pod górkę, blokując przejazd innym pojazdom, czytamy na TVN Meteo. Na DTŚ w Chorzowie w kierunku Katowic jest korek.

W samych Katowicach na ul. Roździeńskiego ruch jest utrudniony - doszło tam do stłuczki.

W województwie śląskim, na Pomorzu i w Warszawie zalega śnieg na drogach. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczególnie, że doszło już do poważnej kolizji na A2 - dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką doprowadzając do powstania 12-kilometrowego korka.

Na Drodze Krajowej nr 1 tir uderzył w bariery energochłonne na DK1 w Kamieńsku koło Radomska. Droga w kierunku Piotrkowa została zablokowana.

W związku z pogarszającymi się warunkami drogowymi zajęcia szkolne w niektórych gminach powiatu kołobrzeskiego zostały odwołane. Dyrekcja szkół w Ustroniu Morskim i Gościnie zdecydowali się usprawiedliwić nieobecność dzieci, które nie dojadą na lekcje - informuje RMF24.

Pogoda w najbliższych dniach

W czwartek w całym kraju ma padać śnieg, a na zachodzie i Pomorzu deszcz ze śniegiem i marznący deszczu. Od -2 st. C na wschodzie do 3 st. C na zachodzie. Silny wiatr może powodować lokalne zawieje śnieżne. Na Bałtyku będzie hulał sztorm o sile 8 st. Beauforta.

W piątek nieznaczne ocieplenie: na wschodzie kraju 0 st. C, w centrum 1 st. C, a na zachodzie do 3 st. C. W większości kraju będą łagodne opady śniegu, w zachodniej Polsce spadnie deszcz ze śniegiem. Podobna pogoda czeka nas w sobotę - w całym kraju będzie delikatnie prószył śnieg, a temperatury będą się wahać od -2 st. C w Suwałkach do 2 st. C na zachodzie.

MRÓZ, ŚNIEG, ALE BYWAŁO GORZEJ. TAK WYGLĄDAŁA ZIMA STULECIA - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (46)
Gwałtowny atak zimy w Polsce - śnieżyce i mrozy w całym kraju. Część dróg jest nieprzejezdna [POGODA]
Zaloguj się
 • stanislaw.sk

  Oceniono 14 razy 10

  A to świnia ta zima! Żeby tak znienacka 12 stycznia zaatakować, to się w pale nie mieści! Nie mogła w lipcu, wrześniu zaatakować, kiedy jak co roku łopaty i piaskarki mieliśmy przygotowane?!

 • wolfspider

  Oceniono 8 razy 8

  Serio??? Mieszkam w Beskidach , śnieżyca drodzy "redaktorzy" to jest wtedy jak wychodze rano z domu i wpadam po kolana do śniegu a nie 7cm....zapamiętajcie to a nie gońcie za tanią sensacją.

 • robertqq

  Oceniono 9 razy 7

  " az 7 centymetrów " ??? i paraliż na drogach...wow...to ile ma spaść, żeby było dobrze ?

 • c2u

  Oceniono 11 razy 7

  Straszne, po prostu straszne. Jak żyć? Idę do kotłowni dorzucić do pieca ze dwa worki śmieci.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  W styczniu spadło 7 cm śniegu, no, no, no.

 • 8zorro

  Oceniono 11 razy 5

  Konieczna jest "Ustawa o zakazie opadów śniegu" Z uchwaleniem jej przez PiS nie będzie problemów. Senat - bez poprawek. PAD podpisze nocą przed opadami. Beatka zleci druk Dziennika Ustaw. No i po problemie. Ile to oszczędności (piasek, sprzęt, ludzie itp). A nakład pracy żaden. No, Państwo Posłowie. Do dzieła. Ten Sejm może wszystko.

 • furious07

  Oceniono 4 razy 4

  7 cm! Apokalipsa! Ratujta się ludzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX