Awantura przed Sejmem. "Kaczyński skłóca wszystkich ze sobą! Trzeba mieć własne zdanie!"

Dzisiejsze wydarzenia w Sejmie przyciągnęły na Wiejską grupę protestujących, którzy domagali się rozwiązania kryzysu w Sejmie. Pojawiły się tam również osoby, które popierają działania PiS.

Po burzliwym dniu w Sejmie na Wiejskiej zebrali się zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji, którzy domagali się rozwiązania sejmowego kryzysu. Zorganizowali protest pod hasłem "Uwolnić Sejm!". Przynieśli ze sobą wielką biało-czerwoną flagę, ale też flagi Unii Europejskiej, KOD-u oraz transparenty z napisami: "Wolność, Demokracja, Konstytucja", "Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo", czy "Jesteśmy razem, jesteśmy silni".

Na miejscu był m.in. lider KOD, Mateusz Kijowski. Podziękował tym, którzy przyszli "mimo mrozu, mimo alarmu smogowego". Do smogu porównywał też politykę PiS. - Polityka PiS jest jak smog, który dusi ten kraj i doprowadzi go do zapaści. Nie pozwólmy sobie zabrać powietrza, jakim jest demokracja. Nie pozwólmy sobie zabrać Sejmu RP, wolnych mediów i wolności słowa - apelował do tłumu. - Czy postawicie wokół niego płoty, mury czy zasieki. Sejm należy do wszystkich Polaków - podkreślał.

ZOBACZ TEŻ: Protest KOD przed Sejmem. Kijowski robi rachunek sumienia

"Dajmy odpór zwolennikom KOD-u"

Do kontrmanifestacji przed budynkiem parlamentu wzywał szef klubu "Gazety Polskiej". - Zachęcamy każdego kto chce dołączyć do nas, żebyśmy wspólnie dali odpór zwolennikom KOD-u. Żebyśmy pokazali, że jednak jest sporo ludzi, którzy popierają obecny rząd i sprzeciwiają się hucpie KOD-u w Sejmie - mówił Adam Borowski w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Zwolennicy PiS pojawili się przed Sejmem. Między nimi a przeciwnikami Prawa i Sprawiedliwości dochodziło do ostrej wymiany zdań.

 

 

Komentarze (182)
Awantura przed Sejmem. "Kaczyński skłóca wszystkich ze sobą! Trzeba mieć własne zdanie!"
Zaloguj się
 • axa1920

  Oceniono 86 razy 64

  Te wszystkie podziały, opluwanie innych to rozpoczął w swoim radiu Rydzyk. To tam rodziła się nienawiść, opluwanie autorytetów, antysemityzm. Kaczyński wyczuł koniunkturę i podczepił się cynicznie pod Rydzyka i cały kościół. Kościół jest w znacznej mierze winny tej sytuacji.

 • wierzacy_prostak

  Oceniono 53 razy 35

  Kaczyński gdzie ty zamkniesz te 30 mln ubeków i komunistów jednym słowem gorszy sort?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 42 razy 28

  Nie znam demokratycznie rządzonego kraju, gdzie by się odbywały manifestacje poparcia dla rządzących. Spędy pod hasłem "Naród z Partią, Partia z narodem" albo "Niech nam wiecznie żyje nasz Ukochany Batiuszka" typowe są raczej dla Białorusi, Rosji, Kirgistanu i Pn. Korei. Potwierdza się nienowe spostrzeżenie, że pod kaczymi rządami Polska mentalnie i cywilizacyjnie odjeżdża na Wschód.

 • yuo7leo9

  Oceniono 41 razy 27

  Zwolenników Kaczki było 6 (słownie: sześciu)

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 41 razy 25

  Ciekawe jak tłumaczą swoje akcje przeciwnicy KOD-u. Może tak: "Jesteśmy przeciwnikami demokracji więc zwalczamy KOD i jego hasła". Albo: "Precz z demokracją, niech żyje autorytaryzm !"

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 25

  Co to jest dzisiaj ? Ach większość parlamentarna wygrała głosowanie w senacie .Hurraaa. Ale bohaterstwo .Może niech PKB podskoczy bo na razie większość wydaje pieniądze również tej mniejszości co to na nich nie głosowała .Chyba ,że ruinę PiS sprzedał stąd ten entuzjazm .Tylko czyją ruinę .Co poszło pierwsze pod młotek .Stodoła -mistera Szyszko (to ten od karocy z biskupem do pary ), czy willa żoliborska ..największego opozycjonisty w Polsce Oczywiście ,jeśli pan Piotrowicz zrezygnował z pierwszego miejsca w rankingu na opozycjonistę przełomu wieków .

 • ziaburek

  Oceniono 58 razy 24

  Gazeta Wolska, czy jak tam się ten szmatławiec nazywa, to taki polski odpowiednik Der Stürmer. Poziom podobny,cel identyczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX