Policjanci przebrani za anioły pilnowali Orszaku Trzech Króli. Teraz kierownictwo szuka winnych

Bezpieczeństwa na Orszaku Trzech Króli w Szczecinie pilnowało trzech policjantów w strojach aniołów. Rzecznik tamtejszej policji twierdzi, że nie wiadomo, kto wydał taki rozkaz. Dlatego zostało wszczęte postępowanie.

Orszak Trzech Króli, czyli, jak czytamy na stronie inicjatywy, "największe jasełka na świecie", przeszedł 6 stycznia ulicami wielu polskich miast, w tym również Szczecina. Tamtejszą imprezę zabezpieczało trzech funkcjonariuszy policji konnej. Ich wygląd mógł jednak mocno dziwić, na mundury nałożyli bowiem... białe prześcieradła, do których doczepione były skrzydła.

Trzy dni po Orszaku wciąż nie wiadomo, z czyjej decyzji policjanci wcielili się w anioły. Wydaje się, że sama szczecińska policja nie potrafi tego ustalić. - Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, to niedopuszczalne - powiedział szczecińskiej "Gazecie Wyborczej" Przemysław Kimon, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji. - Zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, kto w policji wydał taką decyzję, albo za czyją zgodą policjanci zostali przebrani. Mieli zabezpieczać to wydarzenie, ale nie w przebraniu - dodał.

Kimon twierdzi, że kierownictwo komendy wojewódzkiej nie wiedziało o anielskich kostiumach policjantów ani tym bardziej nie kazało się przebierać funkcjonariuszom.

Policja czy dział kreatywny?

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze w czasie służby wykonywali zadania poniżej godności munduru. Z okazji wizyty wiceministra Jarosława Zielińskiego w Święto Niepodległości policjanci z Augustowa wycięli biało-czerwone konfetti z kartonu, które później zostało rozsypane ze śmigłowca. Odpowiedzieli za to naczelnik wydziału prewencji oraz dowódca oddziałów prewencji - przez rok nie będą mogli dostać ani awansu, ani premii, a w ich aktach pojawi się adnotacja o "rozmowie dyscyplinarnej" - wynika z odpowiedzi, której udzielił portalowi przedstawiciel pionu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Więcej o:
Komentarze (415)
Policjanci przebrani za anioły pilnowali Orszaku Trzech Króli. Teraz kierownictwo szuka winnych
Zaloguj się
 • garfield

  Oceniono 92 razy 88

  Rozwijanie dywanu na trawniku, cięcie konfetti, przebieranki za anioły itd, itp.... To się dzieje naprawdę??

 • johanja222

  Oceniono 82 razy 72

  Ile jeszcze?
  biedne kabarety, Górski już dzisiaj kręci film dokumentalny zamiast skeczy

 • guru133

  Oceniono 71 razy 63

  Niech Blaszak i jego podwładni przestaną rżnąc głupów i niech nie udają iż nie wiedzą, kto te idiotyczne decyzje i w jakiej intencji podejmuje.

 • jackanapes

  Oceniono 63 razy 61

  Oni robili za anioły, koniki robiły za rogaciznę, komendant odtwarzał rolę osiołka.

 • zemstaza158cm

  Oceniono 61 razy 59

  Tak jak za papierki z helikoptera ukarzą jakiegoś Bogu ducha winnego sierżanta, a prawdziwy decydent do kamery będzie robił krowie oczy.

 • niko8472

  Oceniono 59 razy 53

  Oto Wolska.

 • yosemitesam

  Oceniono 51 razy 45

  Niedługo będą pukać ludziom do drzwi z tekstem:
  Dzień dobry, aspirant Źróbek, komenda miejska policji w X, czy przyjmą państwo księdza po kolędzie?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 45 razy 41

  Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX