Samolot Ryanair utknął na lotnisku w Rzeszowie. Mógł w niego uderzyć piorun

Lecący z Londynu boeing 737 wylądował wczoraj w Rzeszowie bez żadnych utrudnień. Jednak podczas rutynowej kontroli pilot zauważył, że w maszynę mógł uderzyć piorun. Konieczny był serwis kontrolny.

Samolot linii Ryanair pojawił się na lotnisku w Jasionce wczoraj tuż po godz. 21, 10 min wcześniej, niż planowano - opisuje lokalna "Gazeta Wyborcza". Po tym, jak blisko 150 pasażerów wysiadło z boeinga, pilot rozpoczął standardową kontrolę maszyny.

W trakcie procedury zauważył ślady mogące świadczyć o tym, że w samolot uderzył piorun. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się na sprowadzenie serwisu i przegląd samolotu. Samolot miał wylecieć z powrotem o 21:40, jednak ze względu na kontrolę lot przełożono na dziś na godz. 14. Pasażerom udającym się do Londynu zaoferowano nocleg w hotelu. Dziś lot przełożono o kolejną godzinę. 

Uderzenie piorunów w samolot jest dość powszechne i zasadniczo niegroźne. Wrażliwe elementy, jak zbiornik paliwa i elektryka są odpowiednio zabezpieczone. Ostatni raz, gdy piorun spowodował katastrofę samolotu, wydarzył się w 1967 r w USA. Wyładowanie elektryczne spowodowało podpalenie zbiornika paliwa. Zginęło 129 osób.

Więcej o sprawie przeczytasz na rzeszow.wyborcza.pl

Więcej o:
Komentarze (15)
Samolot Ryanair utknął na lotnisku w Rzeszowie. Mógł w niego uderzyć piorun
Zaloguj się
 • derdas

  Oceniono 6 razy 4

  prawda jest taka, że wczoraj około 20.30 w Rzeszowie i okolicy Rzeszowa Łańcuta zagrzmiało przy bardzo silnej nawałnicy śnieżnej, rzadkie zjawisko ale wystąpiło łącznie z wyładowaniami ,całość oczywiście trwała raptem 10-20 sekund

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  W stolicy Pisiorów wszystko mozliwe - nawet burza z piorunami przy 20-stopniowym mrozie.
  haaa, haaa rzeszowskie pajace

 • kloceklego

  Oceniono 1 raz 1

  A tekst pod linkiem "To był największy przekręt w historii wolnej Polski". Łel don.

 • bluesea25

  Oceniono 3 razy 1

  AirHelp polecam :)

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy 1

  ***Pasażerom udającym się do Londynu zaoferować nocleg w hotelu. ***

  Nieśmiało zauważyć ja - czytelnik

 • astronombosy

  0

  Samoloty na tiry! Tiry na tory! Tory na drogi! Drogi do wind! Windy do rakiet! Rakiety na korty! Korty do hal! Hale na hale! Hale na Hel! Hel na wodòr! Pa.

 • menazka

  Oceniono 2 razy 0

  chemtrails

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Lecący z Londynu boeing 737 wylądował wczoraj w Rzeszowie bez żadnych utrudnień.Jednak podczas rutynowej kontroli pilot zauważył, że w maszynę mógł uderzyć piorun.

  Subiektywne podejrzenia bezimiennego pilota samolotu nie mogą generować kosztów dla przewoźnika w wysokości rocznego przychodu netto tego przewoźnika.

  Kiedy Donald Trump obejmie władzę, to da wam pieniądze na wcześniejsze emerytury, podwyższy odprawy w budżetówce, zwiększy świadczenia socjalne i zapewni noclegi w hotelach ... syberyjskich.

 • jndy

  Oceniono 4 razy 0

  Chyba nie mógł uderzyć. Jal by mógł, to by uderzył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX