Stowarzyszenie uciskanych ojców porównało obowiązek płacenia alimentów do Auschwitz. Muzeum komentuje na FB

Stowarzyszenie "Dzielny Tata" porównuje odbieranie ojcom dzieci do Holokaustu. Muzeum w Auschwitz włączyło się do burzliwej dyskusji na profilu na Facebooku: Wykorzystywanie i instrumentalizowanie tragedii Auschwitz jest smutne i niestosowne. Prosi o usunięcie zdjęcia

Rząd zabiera się za alimenciarzy - ministerstwo sprawiedliwości planuje zmiany w przepisach, dzięki czemu łatwiej będzie ścigać tych, którzy "uporczywie" uchylają się od obowiązku alimentacyjnego.

Zapowiadane zmiany w przepisach dotyczących alimenciarzy nie spodobały się stowarzyszeniu "Dzielny Tata", które zajmuje się prawami ojców ''dyskryminowanych przez sądy''.

Na swoim profilu na Facebooku zamieściło ono zdjęcie, przedstawiające bramę obozu koncentracyjnego Auschwitz. Zamiast napisu "Arbeit macht frei" (niem. "praca czyni wolnym") nad wejściem "Dzielny Tata" umieściło tam "praca na alimenty czyni wolnym".

Fotomontaż wywołał oburzenie użytkowników Facebooka. Rozgorzała dyskusja. Administrator ''Dzielnego Taty'' brnął w argumentacji. "Porównywać się do miliona gazowanych, głodzonych, bitych i wieszanych to jednak wstyd" - napisał jeden z nich. "Obrzydliwe" - stwierdził inny. Pod wpisem odpowiedział także oficjalny profil obozu w Auschwitz:

Brama z napisem 'Arbeit macht frei' jest jednym z najważniejszych symboli niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady - miejsca, w którym zamordowano ok. 1,1 mln osób. Wykorzystywanie i instrumentalizowanie tragedii Auschwitz jest smutne i niestosowne, a także bolesne dla wielu osób, m.in. tych, którzy przeżyli koszmar Auschwitz. Dlatego bardzo prosimy o usunięcie tego zdjęcia

Stowarzyszenie nie przychyliło się do prośby i zdjęcie wciąż można zobaczyć na ich Facebooku oraz na stronie. Tam sytuację odbierania dzieci ojcom nazywa się "holokaustem ojców". Jeden z komentujących wpis zapowiedział złożenie pozwu przeciwko stowarzyszeniu.

Nowe przepisy w Kodeksie karnym zastępują dotychczasową „uporczywość” konkretami. Jeśli zaległości alimentacyjne będą wyższe niż równowartość trzech świadczeń (lub zaległość z zapłatą jednorazowego świadczenia przekroczy 3 miesiące), dłużnikowi będzie groziła grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności na okres do jednego roku. Jeśli wskutek tych zaległości dziecko będzie narażone na niezaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, kara więzienia może urosnąć do 2 lat. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

A TERAZ ZOBACZ: Ustawa o zgromadzeniach uchwalona przez Sejm. Na sali okrzyki: "Hańba!", "Komuna wróciła!"

Więcej o:
Komentarze (309)
Stowarzyszenie uciskanych ojców porównało obowiązek płacenia alimentów do Auschwitz. Muzeum komentuje na FB
Zaloguj się
 • jacek2090

  Oceniono 36 razy 16

  Jeśli ktoś cokolwiek lub kogokolwiek porównuje do Holocaustu bądź Hitlera z miejsca jest po prostu skończonym kretynem. Mamy nawet takiego świra w muszce, który lubuje się w takich porównaniach ;]]

 • polskirozlamacz

  Oceniono 24 razy 10

  To w końcu obowiązek płacenia alimentu to Auschwitz, czy odbieranie dzieci ojcom i jednoczesne zmuszanie do płacenia alimentów na dzieci, których nie mają prawa wychowywać zostało porównane do Auschwitz?

  Nie mówię, że to drugie jest w jakikolwiek sposób bardziej zasadne. To porównanie, a zwłaszcza ten fotomontaż jest obrzydliwe. Ale oddajmy choć trochę sprawiedliwości Stowarzyszeniu, które nie broni alimenciarzy, tylko broni ojców dyskryminowanych przez sfeminizowane sądy rodzinne.

 • klarb

  Oceniono 22 razy 8

  Stowarzyszenie dzielny tata.pl niech zajmie się tymi "dzielnymi" ojcami, którzy w znakomitej większości nie płacą na własne dzieci, bo nie "nie mają" z czego.
  To niech mają, tak jak musi mieć na chleb dla dzieci ich matka.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 18 razy 8

  Z tego co wiem zazwyczaj utrzymanie więźnia kosztuje więcej niż wynosi większość alimentów. Społeczeństwo zapłaci. A osoby, które powinny otrzymywać alimenty nie dostaną nic.
  Tak na marginesie to dziwi mnie to, że dzieci nie są przyznawane statycznie równie często matkom jak ojcom. Czyż nie jest to najczystszy rasizm!!!

 • proteusz33

  Oceniono 19 razy 7

  Żali się mężczyzna swojemu kotu:
  -Ehh... Wczoraj mi żona trojaczki urodziła...
  Na to kot:
  - Nie przeżywaj tak! Jakoś je rozdasz...

 • drdr2

  Oceniono 12 razy 6

  Panowie ojcowie, nie idźcie tą drogą, w każdym proteście pi-ar jest ważny a wy strzelacie sobie w stopę. Dużo więcej byście zyskali zdejmujac zdjęcie i przepraszając niż brnąc dalej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX