Podrobiła receptę chorej na raka. Leki były warte kilka tys. złotych. Policja z Lublina szuka młodej kobiety

Młoda kobieta we wrześniu podrobiła receptę na refundowane leki onkologiczne - lekarstwa były warte prawie 3 tys. złotych. Teraz kobiety szukają policjanci.

9 września do apteki przy ul. Obywatelskiej w Lublinie przyszła młoda kobieta. Zrealizowała tam receptę na refundowane leki onkologiczne warte prawie 3 tys. złotych. Tego typu lekarstwa przyjmują osoby chore na raka. Kobieta zapłaciła za nie niecałe 300 zł. 

Zanim odkryto oszustwo, minęło kilka tygodni. Policjanci próbowali dowiedzieć się kim jest dziewczyna z nagrań monitoringu apteki. Niestety, bez skutku. Na stronie lubelskiej policji udostępnili jej zdjęcia. 

"Ktoś się nad tym napracował"

Recepta należała do jednej z lubelskich lekarek, jednak pieczątka, którą został podbity druczek, była sfałszowana. Oszustka stworzyła ją łącząc prawdziwe imię i nazwisko lekarza z numerem innego specjalisty. Osobno dane z pieczątki były prawdziwe. Kobieta, dla której została hipotetycznie wypisana recepta, jest w rzeczywistości chora na raka. Jednak w tamtym czasie miała już przepisane inne leki.

- Dotarliśmy do pracownika apteki, który był wtedy w pracy, lekarza oraz pacjentki, których dane były podane na recepcie. Ktoś się nad tym napracował - mówi st.sierż. Kamil Karbowniczek z Zespołu Komunikacji Społecznej lubelskiej policji.

Kobieta w wieku ok. 20-30 lat na zdjęciach z monitoringu ubrana jest w czarną koszulkę. Miała ciemne, długie, kręcone włosy i brązowe oczy. Wszystkich, którzy są w stanie pomóc ustalić jej tożsamość, policja prosi o kontakt pod nr. tel. (81) 535-45-72. Informacje można zgłaszać także bezpośrednio w II Komisariacie Policji w Lublinie. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

ZOBACZ TEŻ: W Tomaszowie Lubelskim rozpędzone czerwone audi potrąciło pieszego na pasach. 68-latek nie miał szans na ucieczkę

Więcej o:
Komentarze (219)
Podrobiła receptę chorej na raka. Leki były warte kilka tys. złotych. Policja z Lublina szuka młodej kobiety
Zaloguj się
 • kwolana

  Oceniono 45 razy 31

  Zbrodniarka! Zdjęcie wywiesić na tablicach razem z innymi terrorystami!! Niech każdy pozna to szatańskie oblicze! 3 tys zł Hahaha. I szukają pól roku. Jak mi auto ukradli za 6 cyfrowa kwotę, po 3 tygodniach umorzyli sprawę. Dziekuje.

 • 1234qwerty

  Oceniono 25 razy 23

  Funkcjonariusze zapewniają anonimowość HA HA HA HA HA

 • nikifor666

  Oceniono 21 razy 21

  Icoona zrobi z tymi lekami? Sprzeda komus za 2700? Komus,kto tez mialby recepte 90% ulgi?

 • lob1

  Oceniono 38 razy 20

  Ratując matkę chorą na raka,też bym tak zrobiła.Skoro matce nie zapewniono należytej opieki i podania lekarstw drogą legalną,miała rację ,że tak zrobiła i nie powinni jej szukać lecz NFZ powinien za to zapłacić.Wiem,że to złe,ale ratuje matkę,najbardziej kochanego człowieka w świecie.

 • tom_39

  Oceniono 24 razy 18

  Bandytom pikselują twarze , a tutaj tej biednej dziewuszce twarz na całą Polskę....

 • norbertrabarbar

  Oceniono 16 razy 16

  Co to jest 3000 jak się kupuje i las i tartak... i obraz za 500 000 000 PLN...

 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 16

  "Zrealizowała tam receptę na refundowane leki onkologiczne warte prawie 3 tys. złotych. Tego typu lekarstwa przyjmują osoby chore na raka. Kobieta zapłaciła za nie niecałe 300 zł."
  =================================================================
  Skoro w Najjaśniejszej Pomrocznej nie realizuje się konstytucyjnej zasady gwarantującej każdemu obywatelowi opiekę zdrowotną na równych zasadach, to i nic dziwnego, że ludzie chcąc ratować bliskich uciekają się do fałszerstwa.
  W bandyckim państwie nie da się żyć w pełni uczciwie. Na ludziach w takiej sytuacji żerują różne bandyckie "firmy pożyczkowe".

 • jerzytop

  Oceniono 15 razy 15

  U nas gdy kombinuje się z lekami na 30-40 mln zł to jest nikła szkodliwość społeczna / zamieszany był wymiar sprawiedliwość/ tutaj pani działała pewnie sama i tu juz nie bedzie łaski i pobłażania . To wreszcie parę tys zł a nie tylko kilkadziesiąt milionów zł no chyba ze to tez lekarka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX