Protest posłów opozycji trwa. PO i Nowoczesna zostają w Sejmie na Święta

• Nowoczesna i PO będą kontynuować protest w Sejmie
• Posłowie tych partii zostaną w budynku do 11 stycznia 2017 roku
• Wtedy rozpocznie się pierwsze w nowym roku posiedzenie Sejmu

Nowoczesna i Platforma Obywatelska zapowiedziały, że będą kontynuować protest w sali sejmowej przez Święta. Planują zakończyć go dopiero 11 stycznia, wtedy też rozpocznie się pierwsze w 2017 roku posiedzenie plenarne Sejmu.Opozycja sprzeciwia się działaniom PiS. Przypomnijmy, że w ubiegły piątek został przyjęty budżet na 2017 rok. Głosowanie nad nim odbyło się w Sali Kolumnowej, do której blokowano dostęp posłom opozycji. - Uważamy, że bez tego typu protestu nie będzie możliwe przywrócenie ładu i porządku w Polsce - powiedział prezes Nowoczesnej Ryszard Petru. - Nie pozwolimy na to, żeby łamano demokrację, żeby łamano polską praworządność - podkreślił lider PO Grzegorz Schetyna.

Dowiedz się więcej:

Jak wyglądały piątkowe obrady Sejmu według posłów?

Poseł PO Michał Szczerba został wykluczony z obrad, ponieważ na pulpicie umieścił kartkę z napisem "Wolne media w Sejmie". Opozycja zaprotestowała przeciwko temu wykluczeniu i tłumnie weszła na mównicę sejmową oraz podwyższenie, na którym stoi fotel marszałka Sejmu. Zapanował chaos. Następnie obrady przeniesiono do Sali Kolumnowej. Boczne wejścia do sali zostały zamknięte, a głównego wejścia pilnowała Straż Marszałkowska. Wielu posłów relacjonowało wydarzenia w mediach społecznościowych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (218)
Protest posłów opozycji trwa. PO i Nowoczesna zostają w Sejmie na Święta
Zaloguj się
 • sennachmura

  Oceniono 25 razy 15

  O rany, ale się trolle zdenerwowały!
  Dziękuję z całego serca prostestującym! Warto!

 • tomtg123

  Oceniono 19 razy 13

  PiS ewidentnie łamie prawo w sprawie głosowania w sali kolumnowej, zgoda na to byłaby zgodą na upodlenie Polski przez Kaczyńskiego i jego gang.
  Posłowie to nasi reprezentanci. Posłowie PO i Nowoczesnej będą w Wigilię siedzieć w Sejmie, choć oni na pewno - jak każdy - woleliby w tym czasie co innego robić.
  Cóż, myślę, że w tej sytuacji po prostu przyzwoicie i patriotycznie jest, by każdy kto może (a ja mogę) pojawił się pod Sejmem ( nawet na krótko) w Wigilię i Święta , żeby posłów wesprzeć.
  Im się to po prostu należy.
  Ja tam na pewno będę zaglądał.

 • darek655

  Oceniono 11 razy 11

  Tak trzymać ,przyślę Wam panie i panowie posłowie w drugi dzień świąt ,,kaczkę nadzianą"..........?

 • kacikacinka

  Oceniono 16 razy 10

  Po wpisach obrońców pis widać,dlaczego wygrała ta żałosna partia!Ci ludzie niczym się nie różnią od samych posłów,miernot!!!Zawistni,zgorzkniali,matacze i do tego oszukują samych siebie!Twierdzą,że są katolikami i obchodzą święta Bożego Narodzenia!Jak to jest pisiaczki?Czy wy naprawdę nie macie za grosz honoru i ambicji?Czy nie wiecie,że katolik powinien szanować bliźniego swego,jak siebie samego?Jesteście HIPOKRYTAMI I MIERNOTAMI!!OPLUĆ,WYŻYĆ SIĘ NA DRUGIM I JUŻ!!!Dlaczego tak nisko upadacie?

 • mariuszet

  Oceniono 14 razy 10

  Tak trzymać niech się naczelnikowi nie wydaje, że ze wszystkich da się zrobić idiotów. Ze swoimi wyznawcami robi to stale, ale to ich sprawa, że dają się ogłupiać.

 • m.godwin

  Oceniono 18 razy 10

  Chętnie bym się podzielił świątecznym obiadem, ale minie do Sejmu nie wpuszczą. Planuję pieczoną kaczkę.

 • tadjan

  Oceniono 13 razy 9

  no fakt, trolle prawie orgazmu dostali...... już się boję co tam na plebaniach będzie się działo!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 14 razy 8

  jeszcze do PIStrollni

  muzułmanie, chrześcijanie i żydzi wierzą dokładnie w TEGO SAMEGO boga - akurat tak się składa że żydowskiego

  jezus jest takim samym prorokiem dla muzułmanów, jak dla chrzescijan mojżesz

  Jezusa Chrystusa, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  „to szabat jest ustanowiony dla człowieka" (Mk 2,27), chrześcijanie dbają o to aby ten dzień (zwany Dniem Pańskim – Księga Objawienia 1,10) był poświęcony Bogu, aby był dniem wolnym od pracy, dniem radości i wesela. Jest to bowiem dzień pobłogosławiony i przeznaczony przez Boga na odpoczynek.

 • marple_jane

  Oceniono 12 razy 8

  Szmondak Pawka Szefernaker z kancelarii poniżonego Jęczydła, jak widzę dostał jakieś środki z rezerw budżetowych i wszystko już wydał na płatne PIStuty forumowe. Aj waj Szefernaker, aj waj ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX