Post-prawda szefa Straży Marszałkowskiej? "Nie było polecenia blokowania dostępu opozycji do Sali Kolumnowej"

• "Nie było żadnego polecenia blokowania dostępu dla posłów opozycji"
• Taką informację podał na Twitterze szef Straży Marszałkowskiej
• Zawiadomienia o blokadach do prokuratury złożyły PO i Nowoczesna

Kancelaria Sejmu opublikowała na Twitterze wypowiedź szefa Straży Marszałkowskiej dot. wydarzeń podczas piątkowych obrad. "Nie było żadnego polecenia dotyczącego blokowania dostępu dla posłów opozycji do Sali Kolumnowej, w której kontynuowano posiedzenie Sejmu" - zdaniem Arkadiusza Koschalke. Sytuacja wyglądała inaczej według obecnych na miejscu posłów i reporterów. Jak napisała Kancelaria Sejmu, Koschalke odpowiedział na "nieprawdziwe informacje pojawiające się w sferze publicznej i na portalach społecznościowych".

Dowiedz się więcej:

Jak wyglądały piątkowe obrady Sejmu według posłów?

Poseł PO Michał Szczerba został wykluczony z obrad, ponieważ na pulpicie umieścił kartkę z napisem "Wolne media w Sejmie". Opozycja zaprotestowała przeciwko temu wykluczeniu i tłumnie weszła na mównicę sejmową oraz podwyższenie, na którym stoi fotel marszałka Sejmu. Zapanował chaos. Następnie obrady przeniesiono do Sali Kolumnowej. Boczne wejścia do sali zostały zamknięte, a głównego wejścia pilnowała Straż Marszałkowska. Wielu posłów relacjonowało wydarzenia w mediach społecznościowych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Skąd rozbieżności dot. dostępu opozycji do Sali Kolumnowej?

Zanim do Sali Kolumnowej zostały przeniesione obrady Sejmu, zostało tam zwołane spotkanie klubu PiS. Szef Straży Marszałkowskiej napisał, że "wstęp był umożliwiony wszystkim posłom po zakończeniu posiedzenia klubu PiS". Według relacji w trakcie trwania spotkania PiS-u do sali wchodzili inni posłowie. W tym m.in. jeden poseł niezależny i posłanka klubu Kukiz'15. W ten sposób w Sali Kolumnowej znalazła się liczba posłów zapewniających kworum. Formalnie od 21:30 posiedzenie PiS-u zmieniło się w posiedzenie plenarne Sejmu. Odbyło się głosowanie nad poprawkami do ustawy budżetowej na rok 2017. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

 

Więcej o:
Komentarze (225)
Post-prawda szefa Straży Marszałkowskiej? "Nie było polecenia blokowania dostępu opozycji do Sali Kolumnowej"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 78 razy 76

  Nie było takiego polecenia. Piotrowicz nie był komuszym prokuratorem i nie został odznaczony przez czerwonych. Kaczyński był internowany, nie kapował na kolegów i nie założyli mu teczki w czasie akcji "Hiacynt". W Smoleńsku był zamach, TVP to obiektywne medium a Macierewicz widział faktury na Mistrale za jednego dolca. Misiewicz zasłużył na swoje odznaczenie, budżet przegłosowano prawidłowo w świetle kamer i w obecności posłów opozycji a Ziobro z Kaczafim nie podpisali listy kiedy było już po wszystkim. Lechu Kaczyński nie było obecny na rozmowach w Magdalence i ani on, ani jego brat nie brali udziału w obradach Okrągłego Stołu. To Jarek Kaczyński dowodził polskim wojskiem w czasie odsieczy wiedeńskiej.

 • grajag

  Oceniono 46 razy 44

  Kolejny, który ma obywateli za idiotów. Blokowanie było nagrane, nawet jeden ze straży powiedział, że polecenie wydał marszałek. Jak można tak bezczelnie łgać...to, że kłamstwa pisu są ich firmowym znakiem wszyscy wiedzą, ale żeby jeszcze straż dołączyła?

 • antonikarcz

  Oceniono 41 razy 37

  Kuchciński ODDAJ PREMIĘ jak nie potrafisz właściwie nadzorować nawet straży marszałkowskiej.

 • wejsunek47

  Oceniono 35 razy 33

  system trójpodziału władzy został właśnie zdemontowany a PIS postawił się ponad prawem... i tyle.... mamy państwo autorytarne z nielegalną panią prezes L4..przestępcą prezydentem i przestepcą premier.... żal tylko tych co zginęli w 1956,1970,1981.... za to bydło u koryta PIS owskie w każdym razie..

 • collinusso

  Oceniono 31 razy 31

  oczywiście, nie było, a to co widzieliśmy to była manipulacja emitela

 • vichama

  Oceniono 34 razy 30

  To chyba smutne być wycieruchem kurdupla, no nie, panie Koschalke?

 • darek655

  Oceniono 29 razy 29

  Blokowali dostęp do sali kolumnowej gdzie przy śledziku PIS uchwalił nielegalnie budżet ,łamiąc prawo.Posłowie PIS przysięgali na Boga.Ciekawe na jakiego?

 • almagus

  Oceniono 29 razy 27

  Skąd to znamy? Sam się pobił, jeszcze strącił czapkę z orzełkiem, czym naruszył bezpieczeństwo państwa na rzecz rewizjonistów zachodnich!
  Syjonista i warchoł!
  Piotrowicze żadają surowego wyroku w obronie władzy ludowej, reprezentowanej przez episzopat, rrrząd, prezesa i Soliudarność!

 • antonikarcz

  Oceniono 27 razy 25

  KOSCHALKE jak prawdziwy aktyw partyjny przypomniał sobie rok 1968, wtedy też wierni socjalistycznej idei aktywiści bez polecenia z pałami ruszyło na protestujących studentów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX