Warszawskie fotoradary znów będą robić zdjęcia kierowcom. Ale to nie Straż Miejska będzie za nie odpowiedzialna

W ciągu kilku miesięcy warszawskie fotoradary znowu zaczną działać. Ratusz w końcu dogadał się z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, który od teraz przejmie kontrolę nad urządzeniami.

Warszawski Ratusz doszedł do porozumienia z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Urządzeniami zajmie się Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym podlegające pod GITD. Rozmowy trwały niespełna rok. W końcu jednak udało się znaleźć rozwiązanie.

- Możemy oficjalnie potwierdzić, że GITD osiągnęło porozumienie ze stołeczną Strażą Miejską. Na mocy porozumienia będziemy korzystać z 27 fotoradarów stojących dziś w kilkunastu miejscach w Warszawie

- powiedzieli przedstawiciele CANARD w rozmowie z portalem moto.pl.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie urządzenia znowu zaczną działać. GITD przewiduje, że jest to kwestia nawet kilku miesięcy. W tym czasie nastąpi integracja systemów do zarządzania fotoradarami. To właśnie ze względu na problemy z dostosowaniem oprogramowania Ratusz nie dogadał się z GITD wcześniej. 

Na oficjalnym koncie m.st. Warszawy na Twitterze też pojawiła się informacja o powrocie fotoradarów. "Wiemy, że ich nie lubicie, ale dbają o nasze bezpieczeństwo" - czytamy.

Warszawski Ratusz wyłączył fotoradary na terenie miasta i owinął je czarną folią na początku tego roku. Było to związane z nowymi przepisami, który weszły w życie z początkiem 2016. Zgodnie z nimi Straż Miejska nie może używać radarów.

Więcej o:
Komentarze (6)
Warszawskie fotoradary znów będą robić zdjęcia kierowcom. Ale to nie Straż Miejska będzie za nie odpowiedzialna
Zaloguj się
 • jorn

  Oceniono 5 razy 1

  No i bardzo dobrze. Bo to nie o to chodziło, żeby te radary zniknęły, tylko żeby nie podlegały władzom gminnym, bo to w wielu miejscach (akurat nie w Warszawie) sprzyjało patologiom.

 • mirek866

  0

  Yanosiki i tak to obejdą! nasza społeczność rządzi :P

 • foreks

  0

  Jak beda sensownie ustawione to niech beda, a nie jak sobie SM zyczyla. Na Batorego/Niepodleglosci musi fotoradar wrocic chocby albo na Pulawska przy Domu Volvo. Dotychczas niestety SM ustawiala sobie gdzies na lesnej drozdze na Zawodziu, gdzie dodatkow znak stawiali 40kmh.

 • ragefox_news

  Oceniono 5 razy -5

  Oto mój skrypt.
  Coś takiego, jak dla was lemingi codzienna porcja rozkazów płynąca z upadającej Czerskiej "jak myśleć"
  +++
  ++
  +
  wolnosc24.pl/2016/12/21/zobacz-jak-bohater-lukasz-urban-uratowal-zycie-dziesiatkom-ludzi-w-berlinie-gdyby-nie-on-bylaby-druga-nicea-analiza/

 • ful7

  Oceniono 5 razy -5

  będą robić zdjęcia
  +++
  ++
  +
  Szczęśliwie ragefox zbyt fotogeniczny nie jest i za nieudane zdjęcia nie płaci.
  :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX