Jurek Owsiak podziękował prezydentowi za wsparcie WOŚP. Przy okazji poprosił Andrzeja Dudę o... "czytanie ze zrozumieniem"

Jurek Owsiak podziękował parze prezydenckiej za przekazanie przedmiotów na aukcje WOŚP. Nie omieszkał jednak przy okazji poprosić Andrzeja Dudę o jedną rzecz - dokładne czytanie podpisywanych dokumentów.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama oficjalnie wsparli coroczną aukcję finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej uczestnicy będą mogli wylicytować m.in. słynne zdjęcie Agaty Dudy witającej się z biskupami na krakowskim lotnisku podczas wizyty papieża Franciszka w Polsce. Gest pary prezydenckiej na swoim Facebooku skomentował Jurek Owsiak. Przy okazji zdecydował się także przypomnieć prezydentowi o istocie organizacji pozarządowych oraz poprosić go o bardzo dokładne studiowanie dokumentów, które podpisuje.

Na początku swojego wpisu prezes WOŚP podziękował za przekazane przedmioty. Następnie w humorystyczny sposób odniósł się do trybu pracy prezydenta.

'Jest Pan bohaterem jednej z moich ulubionych piosenek, wykonywanej przez naszych przyjaciół z zespołu Enej – "Nocą, kiedy wszyscy śpią, ja nie śpię…". Tak głównie kojarzę Pana pracę, która - tak jak u mnie - nie ma trybu ośmiogodzinnego.'

- napisał Jurek Owsiak.

"Niech Pan przeczyta, jeszcze raz przeczyta, naradzi się"

Jak okazuje się w dalszej części komentarza, porównanie to zostało przywołane celowo. Prezes WOŚP zakończył swój wpis mocnym apelem do prezydenta. Odwołując się do wcześniej wspomnianego "nocnego trybu pracy" prezydenta, poprosił o dokładność oraz czytanie ze zrozumieniem dokumentów. Zwłaszcza, jeżeli miałby dotyczyć organizacji pozarządowych.

'Jeśli więc nocą zobaczy Pan na swoim biurku nową ustawę związaną z organizacjami pozarządowymi, już teraz proszę, a wręcz zaklinam – niech się Pan nad tym pochyli, przeczyta, jeszcze raz przeczyta, naradzi się z Małżonką i pomyśli o tym, że dziś globalne korzyści dla Polski z działań organizacji pozarządowych są bezsprzeczne, a przykład WOŚP udowadnia też, że ludzka siła w pomaganiu jest siłą ogromną.'

To nie pierwszy raz, kiedy Jurek Owsiak w mediach społecznościowych apeluje do polityków i osób publicznych. W związku z ustawą o zgromadzeniach na swoim Facebooku opublikował emocjonalny film z pytaniem do prof. Rzeplińskiego. Natomiast po tragedii w Łodzi, gdzie 4-latka została skatowana na śmierć przez swoich rodziców, napisał list otwarty do ojca Tadeusza Rydzyka.

Więcej o:
Komentarze (397)
Jurek Owsiak podziękował prezydentowi za wsparcie WOŚP. Przy okazji poprosił Andrzeja Dudę o... "czytanie ze zrozumieniem"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 77 razy 61

  O żadnym czytaniu dokumentów przez Dudę nie ma mowy , pajacyki nie są od czytania tylko od podpisywania

 • kunwyscigowy

  Oceniono 60 razy 54

  Panie Jurku pana apel to prośba do hipopotama aby zaczął latać jak orzeł.

 • viaac

  Oceniono 51 razy 41

  Diamenty przeciw orzechom, że Jędrek nie wykaże dobrej woli i z automatu podpisze cokolwiek, co mu Naczelnik do podpisu podsunie.

  Myśli wszak o drugiej kadencji, a jakby tak PiSowi podpadł, to kto go poprze, no kto?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 43 razy 39

  I pislam ma tera zgryz: lokaj z niemową dali na łorkiestrę. Jak żyć?...

 • burkaklucha

  Oceniono 37 razy 33

  Panie Jurku! Ci ludzie się nie pochylają, no chyba że nad pierścieniem biskupim.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 40 razy 30

  Jurek to w ogólnie bardzo humorystycznie się zachował. Poczynając od nawiązania do wieczornego trybu pracy przyjaciela Leśnego Ruchadła kończąc na udaniu, że traktuje Ażeja poważnie.

  Panie Owsiak - mam kilka zastrzeżeń do pana, nie podoba mi się to pańskie "prztykanie się" z pewnym blogerem i pana niektóre komentarze ale znów wrzucę do puszki odpowiednią kwotę, by mógł pan robić to co panu dobrze wychodzi.

  A jeżeli mój datek przyczyni się do rekordu to wqrwienie PiSożytów potraktuje jako bonus:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX