"Dudapomoc" pomogła mamie Asi z Poznania. Pani Anna dostanie wsparcie od państwa

Asia z Poznania zebrała ponad 100 tys. zł na rehabilitację swojej mamy. Z powodu tych pieniędzy kobiecie mógł zostać odebrany zasiłek. W pomoc chorej zaangażowali się także prawnicy z Kancelarii Prezydenta.

We wrześniu mała Asia poruszyła ludzi z całej Polski i zebrała na leczenie i rehabilitację chorej mamy przeszło 100 tys. zł. Wtedy zaczęły się problemy - ponieważ zebrana suma trafiła na konto kobiety (a nie na rachunek fundacji z odpowiednim statutem), Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie podzielił zebraną kwotę na 12 miesięcy i na tej podstawie uznał, że miesięczny dochód pani Anny jest zbyt wysoki. Kilka dni później kobieta dostała pismo z zawiadomieniem, że zostanie jej odebrany zasiłek.

Na taki obrót sprawy niemal natychmiast zareagował prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak zapewnił, że mama Asi nie straci zasiłku, a pracownicy MOPR pomogą jej w wyjaśnieniu sprawy. Teraz pani Annie pomogli także prawnicy z Kancelarii Prezydenta, którzy działają w ramach Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej - tzw. "Dudapomocy". Eksperci sporządzili prawidłowy wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, tak aby zebrane pieniądze zostały odpowiednio zakwalifikowane.

"Natomiast działania interwencyjne oraz pomoc w sporządzeniu pism do MOPR w Poznaniu doprowadziły do przyznania pani Annie Jagle bezpłatnych usług opiekuńczych" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

Kobieta dostanie też rentę z tytułu niezdolności do pracy - ZUS, który jest "w ścisłym kontakcie" z Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej w KPRP, postanowił jeszcze raz przeanalizować wniosek.

"Oznaczało to przede wszystkim konieczność ponownej analizy stanu zdrowia pani Anny i określenie, od którego momentu kobieta pozostaje niezdolna do pracy. W związku z trudnością dokładnego doprecyzowania tej daty, nawet przez biegłych specjalistów, Zakład postanowił przyjąć ten termin z korzyścią dla mamy Asi i tym samym przyznać jej świadczenie" - czytamy.

Zobacz, jak wyglądał kiermasz zorganizowany przez Asię:

Więcej o:
Komentarze (69)
"Dudapomoc" pomogła mamie Asi z Poznania. Pani Anna dostanie wsparcie od państwa
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 24 razy 18

  Jak dobrze działa konkurencja! Gdyby Jaśkowiak nie zadeklarował pomocy, to Duda nie ruszył by paluszkiewm

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 18

  ciekawe jak się czuja teraz tysiące niepełnosprawnych i niezdolnych do pracy, którzy muszą (prze)żyć za jakieś gó...ane grosze i nie maja siły lecieć ani do telewizji ani nie wiedza jak zaistnieć w mediach społecznościowych, a dla których Duda z pewnością nie zastosuje " indywidualnej interpretacji podatkowej" ani nie udzieli im żadnej innej "specjalnej" pomocy

 • leszek.30

  Oceniono 23 razy 15

  Wiadomo, że Asi pomógł już prezydent Poznania, Jaśkowiak, kilka godzin po tym, gdy dowiedział co wyprawiają pracownicy MOPS-u.... Więc po co wcina się Duda i jego kanceliści , autoreklama ?... Nie wystarczają im ekshumacje, miesięcznice i parady razem z Rydzykiem ???

 • art_102

  Oceniono 14 razy 14

  Gdzie się Duda wpierdziela?!
  Będzie załatwiał już załatwione?
  Pieniądze są od społeczeństwa, więc niech sie nie podczepia, a sprawą zajął sie zaraz po nagłośnieniu problemu Prezydent Poznania i MOPS, więc Duda jest tu zbędny, i niech się nie wcina. Dużo ludzi czeka na leki, pomoc, to jak chce sie wykazac, niech się za to weźmie, a nie odwala takie nagłośnione medialnie pokazówki.

  Trzy instytucje będą się jednym pismem jednej osoby zajmować?
  Czy Duda chce w ten sposób odebrać popularność Prezydentowi Poznania Jaśkowiakowi? Szkoda zachodu, bo chociażby się skichał, to jego działań nie umniejszy i nigdy mu nie dorówna, bo za wysokie progi, tylko przepaść między nimi jest jeszcze bardziej widoczna.

  Dude i jego guru roznosi, ze Jaśkowiak leje na nich i nie da się zastraszyć.

 • sotogrande

  Oceniono 16 razy 14

  Bzdura.. Osoba z najblizszego otoczenia Pani Ani zatelefonowala do stacji Polsat, powiadamiajac o problemach z MOPS i US. Sprawa stala sie medialna a Duda i reszta tej paczki podczepila sie pod temat..

 • kastoripollux

  Oceniono 17 razy 13

  Dobra okazja do zdyskredytowania prezydenta Poznania, bo odmówił szopki smoleńskie i zrezygnował z asysty WP w obchodach rocznicy powstania. Teraz dobra zmiana wykaże jak jest dobra i zło przegrało. Dlaczego państwo robi takie szopki z osobami niepełnosprawnymi? Aby dudapomoc mogła się wykazać? Zróbcie porządek z prawem pisiaki. Ale na razie wy prawo łamiecie i jeszcze bardziej psujecie.

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 15 razy 11

  Historia zrobiła się głośna więc może jeszcze Beatka się załapie ? :) a tak serio zamiast uchwalić przepisy w miarę życiowe to steruje się ręcznie przepisami by uzyskać poklask.

 • adamtko

  Oceniono 17 razy 11

  Państwowa Du*apomoc za kasę podatników rozwiązało problem, który Państwo samo stworzyło.
  A to Du*a a nie pomoc.

  Pomogli zwykli ludzie. W wymiarze ponad 100k zł.

 • fanizymiko

  Oceniono 16 razy 10

  Anżej a poszła z twojej kancelarii propozycja rozwiązań systemowych takich spraw czy tylko na krzywy ryj podczepiłeś się pod medialny temat?

  tak tylko pytam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX