Sting zachwycony polskim rosołem. "The kluski in Toruń was delicious"

Sting wystąpił w czwartek w Toruniu. Na światowej sławy muzyku wrażenie zrobiło jednak nie samo miasto, ale... rosół z gołębia, który zjadł przed koncertem.

Autor tak wielkich hitów jak: "Englishman In New York", "Fragile" czy "Every Breath You Take" odwiedził w tym tygodniu Polskę, by wystąpić w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Gwiazdor przyleciał w środę do Warszawy. W czwartek po południu przyjechał do Torunia. Jak mówi portalowi Gazeta.pl organizator koncertu - artysta zaraz po przyjeździe poszedł na obiad do restauracji "Pikado" zlokalizowanej w CKK Jordanki. Zjadł tam m.in. rosół z gołębia. Potrawa tak go zachwyciła, że w sobotę rano pochwalił się jej zdjęciem na swoim profilu na Facebooku.

"The kluski in Toruń was delicious. Thank you Poland for a memorable visit" - napisał.

Wpis Stinga polubiło ponad 14 tysięcy osób. W komentarzach pod nim pojawiło się wiele polskich akcentów. Fani muzyka doradzają mu, co powinien zjeść podczas następnej wizyty w Polsce. "You must try...... pierogi, kwasnica, golabki, zalewajka, schabowy z ziemniakami i kapustą, bigos and many many more. We waiting for you again" - napisał Grzegorz.

Restauracja już wykorzystała wpis Stinga, by zareklamować nową potrawę w menu. 'Sting wspomina swoją wizytę w naszej restauracji :) A na rosół z gołębia, który jadł zapraszamy od poniedziałku" - napisano na profilu knajpy.

Wizyta Stinga w Toruniu trwała zaledwie kilka godzin. Artysta po obiedzie zagrał 1,5-godzinną próbę, udzielił kilku wywiadów, a potem zaśpiewał sześć kawałków plus bis przed 900-osobową publicznością.

Koncert zarejestrowała Telewizja Polska. Ma zostać pokazany 1 stycznia na antenie TVP.

 

Więcej o:
Komentarze (66)
Sting zachwycony polskim rosołem. "The kluski in Toruń was delicious"
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze,że to nie była potrawka z kaczki bo pewnie już by nie wjechał do Polski ;)

 • calber

  Oceniono 2 razy 2

  Sting polubił rosół, a Polacy polubili Stinga. Great, czyli koorwa ja pjerdolę!

 • america_n_beauty

  Oceniono 4 razy 2

  W Toruniu gołębi na rynku bez liku więc Pikador ma tanie wręcz bezpłatne składniki do zupy.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 1 raz 1

  jej, jak my sramy nad tym że ktoś się zesrał nad czymś, najlepiej naszym

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  "Stingowi smakował rosół z gołębi" - to żaden nius. Nius byłby: "Stingowi smakował rosół z prezydenta", albo "Gołębiom smakował rosół ze Stinga", Może by nawet za granica gdzieś odnotowali?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Za mojego dzieciństwa i młodości rosół z gołębia gotowano dzieciom i ludzim chorym, z królika potrawki a w niedzielę odpustową był rosół z kury.
  Gdy się gołębia oskubie to jest wielkości wróbla.

 • leszek.30

  Oceniono 1 raz 1

  Sting nie jadł rosołu i makaroniku moje babci, nie wie co jest dobre..! A tak poważnie, to w Polsce, od morz do Tatr, we wszystkich regionach, Kaszuby, Mazury, Mazowsze, Śląsk, Kurpie, Pomorze, Poznańskie...itd...itp. wszędzie tam istnieje swojska specjalizacja pysznych rosołów, makaronów, kluseczek...Wszystkie są przepyszne, mimo różnorodności..!
  Polska rosołem stoi i....Pomidorową..!!!

 • hasslaeder

  Oceniono 1 raz 1

  "The kluski in Toruń was delicious"
  Gdzie tu napisał o rosole??? A tym bardziej o gołębiu??? WTF?

 • msypa

  Oceniono 1 raz 1

  Zaginął mój pies, Burek. Wiadomość zostaw w Jordanki, Toruń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX