Za co Piotrowicz dostał Brązowy Krzyż Zasługi w PRL-u? Był "zdyscyplinowany, ambitny" i... "wydajny"

Dziennikarze TVN24 dotarli do uzasadnienia Brązowego Krzyża Zasługi dla Stanisława Piotrowicza z 1984 roku. Dostał go, bo był "zdyscyplinowany, ambitny, pilny i wydajny".

Kilka dni temu nazwisko posła PiS-u, Stanisława Piotrowicza, na nowo zaczęło pojawiać się na ustach polityków i dziennikarzy. Wszystko dzięki reporterowi "Czarno na białym", który dotarł do aktu oskarżenia byłego działacza "Solidarności" z wyraźnym podpisem Piotrowicza. - Ja pomagałem opozycjonistom - utrzymywał Piotrowicz. Tym razem dziennikarze TVN24 dotarli do innego dokumentu, który podważa jego proopozycyjną postawę z czasów PRL-u. Jest to uzasadnienie wniosku o przyznanie mu Brązowego Krzyża Zasługi. 

"Zdyscyplinowany, ambitny, pilny i wydajny"

Odznaczenie Piotrowicz otrzymał w 1984 roku. Pełnił wtedy funkcję prokuratora. Dwa lata wcześniej podpisał wspominany akt oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi za kolportaż "Solidarnościowych" ulotek. W uzasadnieniu przyznania mu Brązowego Krzyża Zasługi czytamy: "Jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo".

W dalszej części uzasadnienia podkreślone zostało także ówczesne zaangażowanie Piotrowicza w prace na rzecz PZPR. "Aktualnie uczestniczy w organizacji partyjnej i radzie pracowniczej pełniąc m.in funkcje kierownika szkolenia partyjnego i społecznego inspektora pracy".

TVN24 udostępnia zdjęcia dokumentu na swojej stronie.

Był w PZPR, jest w PiS. Kim jest Stanisław Piotrowicz? CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (221)
Za co Piotrowicz dostał Brązowy Krzyż Zasługi w PRL-u? Był "zdyscyplinowany, ambitny" i... "wydajny"
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 47 razy 43

  Zdyscyplinowany, lojalny, wydajny, pilny i ambitny towarzysz dziś uchodzi za lepszego opozycjonistę niż jakiś tam Wałęsa czy Pyjas. Wallenrod naszych czasów, psia jego mać.

 • tukuche

  Oceniono 39 razy 35

  Jak to Kaczyński z Brudzińskim krzyczeli:
  Cała Polska z was się śmieje - komuniści i złodzieje!!!!!

 • s_snake

  Oceniono 34 razy 32

  Błaszczak potwierdza, że Piotrowicz płakał jak odbierał Brązowy Krzyż Zasługi.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 30

  Sama nie wiem może jednak był Stirlitzem ? albo Klossem .Diabli go wiedzą .Jednak wyratowanych dzięki niemu opozycjonistów ani widu ani słychu .

 • zamani

  Oceniono 29 razy 27

  Wiekowo jestem bardzo bliski Piotrowiczowi. Mnie on, ani mu podobni nie wcisną, że był "wallenrodem" czy jak Tusk "palił ale się nie zaciągał". Wybór kariery zawodowej był już jasną deklaracją, że utożsamia się z liną PZPR, a to, że w stanie wojennym podpisał "lojalkę", potwierdza, że wybór ten był świadomy i rozmyślny. Nie miałbym do niego pretensji o to, gdyby dziś z bolszewicka gorliwością nie służył nowemu panu, a już popiskiwanie "precz z komuną" to szczyt kabotyństwa.

 • japka_putina

  Oceniono 24 razy 22

  Zdyscyplinowany, ambitny, pilny i wydajny - taki był w PZPR i taki jest w PiS. Służy każdemu, kto płaci. Totalny, nieskończony łajdak.

 • blechtrommel

  Oceniono 25 razy 21

  A gdzie są tak zwani niepokorni? Tak pluli na resortowe dzieci, a prokurator komunistyczny im nie przeszkadza?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 20

  Zdyscyplinowany, ambitny, pilny i wydajny... Takim samym był Adolf Eichmann. W sądzie podkreślał że był wydajnym urzędnikiem, że wykonywał rozkazy służące rozwojowi państwa i społeczeństwa. Nigdy ich nie krytykował, bo był posłusznym pracownikiem, wykonywującym wolę przełożonych. Nigdy nie zadawał sobie pytań czy były one moralnie słuszne...

 • rpa2

  Oceniono 21 razy 19

  w normalnym kraju za akt oskarzenia pikula powinni go wypier z prokuratury i pozbawić wszelkiej emerytury i stanowisk ...a tu robią z niego niezłomnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX