Po makabrze skatowanej 4-latki Owsiak do Rydzyka: "Mogę liczyć na pomoc?". To kolejny emocjonalny apel prezesa WOŚP

Po wstrząsającej historii 4-letniej Oliwii z Łodzi skatowanej na śmierć, Jurek Owsiak zaapelował do... ojca Rydzyka. Prosi o pomoc.

Wczoraj do łódzkiego szpitala zgłosiła się matka z 4-letnią córeczką. Dziecko od dawna już wtedy nie żyło. Kilka godzin wcześniej na śmierć skatował je konkubent kobiety. Sprawa wstrząsnęła całym krajem. Dziś postawiono zarzuty brutalnym opiekunom dziewczynki. Dramatyczne wydarzenia poruszyły także Jurka Owsiaka, który zdecydował się na zaskakujący gest. Zaapelował do ojca Tadeusza Rydzyka.

'Jesteśmy bardzo skuteczni w ratowaniu i leczeniu życia ludzkiego, nie tylko tego najmniejszego, ale od kilku lat także dorosłego, ale sam Ojciec wie, że zabitego dziecka nie wskrzesi nawet cud. Czy mogę / możemy liczyć na pomoc?' - napisał Owsiak na swoim Facebooku

Ponad podziałami dla dobra dzieci

Prezesa Fundacji WOŚP i ojca Tadeusza Rydzyka dzieli wiele. Chociażby Przystanek Woodstock, który duchowny oficjalnie potępia. Jest jednak sprawa, która zdaniem Owsiaka zdecydowanie ich łączy: dobro dzieci. "Ta patologia powtarza się z jakąś okrutną regularnością, na którą wydaje się, że nie ma żadnego sposobu. Organy ścigania, z racji swojej funkcji, pojawiają się niestety po fakcie" - napisał Owsiak wstrząśnięty makabrą z Łodzi.

Potem zwrócił się bezpośrednio do ojca Tadeusza Rydzyka.

'Wiem, że Ojciec ma ogromny, a nawet przeogromny szacunek wśród wielu Polaków. Często także tych, którzy są sąsiadami ludzi łamiących wszelkie prawa, ludzi, którzy znęcają się nad bliskimi, rodziną, nad swoimi dziećmi. Zwłaszcza starsze osoby są niezwykle wrażliwe na krzywdę i agresywne zachowanie. Czy mógłby Ojciec do nich zaapelować, aby oni także byli tym dzwonkiem alarmowym i uczyli nas wszystkich obywatelskiej powinności, odpowiedzialności i odwagi w reagowaniu na krzywdę ludzką?'

Owsiak dodał, że przynależność do Kościoła jest dla niego równoznaczna z aktywną postawą wobec przemocy i krzywdy drugiego człowieka. Wspomniał też akcję WOŚP "Historia misia", polegającą na oznaczaniu miejsc przemocy zabandażowanymi pluszakami. Miały one zwracać uwagę ludzi na konkretne domy, place zabaw, osiedla, gdzie przemoc domowa jest na porządku dziennym. Po sprawie z Łodzi zdecydował się jednak na apel, którego nikt nie mógł się po Owsiaku spodziewać.

'Tylko Ojciec może zakrzyknąć do narodu, aby w sprawie tych bestialskich zachowań Polacy się opanowali' - dodał.

Z Facebooka do państwa i Kościoła

To nie pierwszy apel Jurka Owsiaka, który często wykorzystuje media społecznościowe do polemiki z organami państwa, Kościołem czy innymi organizacjami. Po przyjęciu przez Sejm ustawy o zgromadzeniach zadał pytanie prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu o wolność demonstrowania. - Panie profesorze, proszę mi to powiedzieć swoimi ustami. Ja chcę to od Pana usłyszeć. Wydaje mi się, że coś straciliśmy, coś niebywałego. Nie słucham już polityków - powiedział w osobistym nagraniu. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

'Czy muszę należeć do Kościoła, organizacji religijnej, by mieć prawo do demonstrowania?' 

Rzepliński odpowiedział na filmik Owsiaka. "Pan Profesor Rzepliński skontaktował się ze mną i w prywatnej rozmowie odniósł się do mojego pytania zadanego ostatnio na Facebooku. Panie Profesorze - bardzo dziękuję! Traktując tę rozmowę wyłącznie jako pana prywatny głos, chylę nisko czoła" - napisał później prezes WOŚP.

Zobacz także: Pozwoliła konkubentowi skatować swoją córkę na śmierć, stłuczenia smarowała maścią. Dziś usłyszała zarzuty

Więcej o:
Komentarze (339)
Po makabrze skatowanej 4-latki Owsiak do Rydzyka: "Mogę liczyć na pomoc?". To kolejny emocjonalny apel prezesa WOŚP
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 57 razy 45

  Panie Jurku, ojca Tadka bym nie prosił o pomoc . Zorganizuje akcję cegiełek jak przy Stoczni Gdańskiej, a pieniążki ropłyną się po raju, tylko że nie w tym w niebie, ale podatkowym.

 • babciamarianna

  Oceniono 49 razy 33

  .

  Jak chłop baby nie bije to jej wątroba gnije ... podobnie jest z dziećmi w tym pełnym bigoterii kraju . Panie Jurku nie pod ten adres z takim apelem. Chodzą słuchy że chcą całkowitej liberalizacji ustawy antyprzemocowej ...a co ? w ryj i o glebę ...

  .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 56 razy 32

  Rydzyk prędzej urżnie sobie jaja niż wypłaci 1 złotego na potrzebujące dzieciaki

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 27

  W zbieraniu kasy ociec chętnie pomoże tylko potem zapomni się rozliczyć , wprawę ma chłopina

 • sirseb

  Oceniono 38 razy 26

  wszyscy wiedza we wszechswiecei, ze rydzyk nic nie ma. ma tylko prycze, stol, jedno krzeslo, wiadro do mycia, chodaki i wor zgrzebny, przewiazany sznurem.

 • czarna_zoska

  Oceniono 20 razy 18

  Ja rozumiem Owsiaka. Ss sytuację gdy trzeba podpisać pakt z diabłem. Dla tych dzieci które jeszcze nie zostały zakatowane.

 • harikata

  Oceniono 28 razy 18

  Panie Owsiak gdyby ojciec Rydzyk był normalnym człowiekiem już dawno sam wystosował by taki apel do swoich wyznawców. Niestety ja na pana miejscu na żadne poparcie ze strony RM i Trwam bym nie liczył.Jedyne co zrobi Rydzyk to kolejny raz będzie próbował zdyskredytować pana działania i WOŚP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX