"Bóg, honor, ojczyzna" na ścianach Centrum Onkologii. Ale to nie wszystko. "Tak, to naprawdę tam wisi"

W Centrum Onkologii, gdzie pacjenci często dowiadują się najgorszych wiadomości, wisi kilka zielonych tablic. A na nich? "Bóg, honor, ojczyzna" i obrona "prawdy Kościoła".

Nowotwory dotykają wszystkich ludzi bez względu na wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry. Tymczasem ze ścian warszawskiego Centrum Onkologii na chorych na raka patrzą propagandowe tablice. Nie dotyczą one jednak tylko kwestii kościelnych. Hasła dotyczące wiary wymieszano z patriotycznymi sloganami chwalącymi "Polskę daną i zadaną". - To musiała być samowolka - skomentowała rzeczniczka prasowa Centrum Onkologii Ewelina Kopic-Melillo. 

Jedna z odwiedzających Centrum zbulwersowana opublikowała zdjęcia tablic na Twitterze. "Tak, to naprawdę tam wisi. Tak, to zdjęcie z dziś" - dodała w opisie.

Na zielonym tle obok zdjęcia orła w koronie czy polskiej flagi znalazł się także papież Jan Paweł II oraz krucyfiks. Wiele do myślenia daje także zestawienie haseł umieszczonych pomiędzy obrazkami.

'Brońmy! Wiary! Kościoła! Prawdy', 'Brońmy rodziny, małżeństwa, sumienia!', 'Próg domu każdej rodziny zaporą dla zła!', 'Polska jest nam dana i zadana', 'Bóg, honor, ojczyzna treścią życia każdego Polaka!'

Chorzy na raka pouczani są także, jak "dążyć do świętości". Głównym założeniem jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, w tym "służby życiu".

Tablice znajdują się obok pokoju EKG. Niedaleko mieści się kaplica. Dlaczego jednak treści kościelne "wyszły" sprzed ołtarza na korytarz? 

Tablice nie zostały powieszone po żadnym uzgodnieniu. Próbujemy ustalić kto i dlaczego je powiesił. To musiała być samowolka - powiedziała rzeczniczka prasowa Centrum Onkologii.

Po zgłoszeniu sprawy Centrum Onkologii zareagowało natychmiastowo. 

Treści na tych tablicach kategorycznie zostaną zweryfikowane - zapewniła Ewelina Kopic-Mellilo portal Gazeta.pl.
Komentarze (363)
"Bóg, honor, ojczyzna" na ścianach Centrum Onkologii. Ale to nie wszystko. "Tak, to naprawdę tam wisi"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 82 razy 76

  Jeżeli katolik idzie do szpitala zamiast do kościoła - to znaczy że niewierzący ...

 • chi-neng

  Oceniono 59 razy 55

  Nie da sie juz dluzej ukryc, jak bardzo ten kraj jest porazony pandemia...

  Tylko KACZE ORLY mogly wpasc na taki pomysl!

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 38

  To wygląda jaqk punkt rekrutacyjny do Antka OTK a raczej nowego ZOMO , ale na onkologii ? , na psychiatrii to by nie dziwiło

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 38

  Tu nie ma co weryfikować tylko klechę który w tej kaplicy urzęduje i swoje "arcydzieła" po korytarzach rozwiesza pogonić i zakazać wstępu na teren szpitala

 • endrju1521

  Oceniono 44 razy 36

  Inkwizycja rządzi !

  Za rok, żeby się leczyć, trzeba będzie mieć zaświadczenie od proboszcza.

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 36

  Zamiast leków i kompleksowego leczenia chorzy dostaną karteczkę z namiarami na najbliższego klechę i numer konta Rydzyka , to ich uzdrowi

 • lodzianka37

  Oceniono 37 razy 35

  co to ma znaczyć, wypad z tym, tam są chorzy ludzie, kto potrzebuje niech idzie do kościoła...

 • la_bola

  Oceniono 35 razy 33

  Co to, kurna, znaczy, "treści na tych tablicach kategorycznie zostaną zweryfikowane"???
  Powinny być natychmiast zdjęte!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX