Zalegają z czynszem, żyją z zasiłków, chcą remontu. Wadim Tyszkiewicz pyta: I co mam zrobić?

9 osób w mieszkaniu komunalnym, wszyscy dorośli bez pracy, za to z 500+. Od dwóch lat nie płacą czynszu, teraz proszą o remont. Prezydent Nowej Soli pyta: I co mam zrobić? Wyremontować mieszkanie tej pani za pieniądze innych ludzi?

Prezydent Tyszkiewicz już wcześniej zasłynął swoim krytycznym podejściem do osób, które - jego zdaniem - nie szanują mieszkań komunalnych. Tym razem opisał na Facebooku historię lokatorów, którzy od ponad dwóch lat zalegają z czynszem za mieszkanie komunalne - w tej chwili na 5 tys. zł - i jednocześnie proszą o remont mieszania. 

Jak pisze na Facebooku Tyszkiewicz, wśród 9 osób jest czworo dorosłych, a nikt z nich nie ma pracy, m.in. ze względów zdrowotnych. Dostają "dodatki socjalne" oraz 1500 zł z programu 500+. 

"Rodzi się pytanie, jak będą żyły dzieci tej pani, wychowane w domu, w którym nikt nie pracuje, ale jakoś wszyscy sobie radzą. Czy nie jest tak, że nieprzemyślana, źle kierowana pomoc społeczna prowadzi do dziedziczenia patologii i biedy?" - pyta Tyszkiewicz. "I co mam zrobić, wyremontować mieszkanie tej pani za publiczne pieniądze innych ludzi, którzy na swój chleb zarabiają ciężką pracą?" - pisze prezydent Nowej Soli.

"Jak pan pomagał tej pani przed tym ohydnym 500+?"

Wpis wywołał sporą dyskusję - podało go dalej ponad 2000 osób, a ponad 400 napisało komentarz. Niektórzy krytycznie odnosili się do postawy prezydenta, zwracając uwagę na trudną sytuację, w jakiej lokatorzy musieli znajdować się zanim otrzymali pieniądze z 500+.

Argumentowano też, że do takiej sytuacji mogły doprowadzić choćby niskie płace, a nie "patologia". "Niech pan powie, jak pan pomagał tej pani przed tym ohydnym 500 +? Jak żyli? Jak się mieli, czy w tej biedzie jaką klepali do tej pory poszli do pracy?" - pyta jeden z komentujących. 

Jeszcze inni zwracali uwagę, że jeśli stan mieszkania wymaga remontu, to miasto jako właściciel po prostu powinno go przeprowadzić - nie zwracając uwagi na to, jaka jest konkretna sytuacja lokatorów. 

Tyszkiewicz skomentował swój wpis na łamach "Gazety Lubuskiej". Mówił tam, że jest zaskoczony tym, jak wiele osób się nim zainteresowało. Podkreślał, że nie chodziło mu o zaatakowanie programu 500+, choć pozostaje jego krytykiem "w takim wydaniu". 

Tłumaczy też, że miasto stara się znaleźć sposoby na wsparcie rodzin takich, jak te opisane przez niego na Facebooku. Daje np. możliwość odpracowania czynszu w ramach robót publicznych.

Więcej o:
Komentarze (351)
Zalegają z czynszem, żyją z zasiłków, chcą remontu. Wadim Tyszkiewicz pyta: I co mam zrobić?
Zaloguj się
 • gleen_666

  Oceniono 98 razy 88

  Wszyscy tylko daj daj daj i się należy a ja wstaje codziennie o 5:50 i zapier...lam do pracy i pracuje na tą armię nierobów i wychodzi na to że frajer jestem

 • smiki48

  Oceniono 81 razy 77

  skoro dorośli nie pracują, to niech sami wykonają remont mieszkania. Gmina może dostarczyć materiały. Wówczas ci ludzie znacznie bardziej szanowaliby swoje mieszkanie.

 • kotszarus1965

  Oceniono 69 razy 65

  Mieszkanie do remontu i wszyscy chorzy ale żeby zmajstrować 3 dzieci to zdrowie jest...Może tak ruszyć leniwe roszczeniowe tyłki i zapracować na remont.Ręce opadają - robić i płacić podatki na leni i obiboków bo głosują na PIS.Czy to już dotarło do tych którzy pracują i płacą podatki ,że mamy własnych rodowitych uchodźców którzy nic nie wnoszą tworzą getta i żądają.

 • merkury-3

  Oceniono 70 razy 62

  PIS wspaniale trafil ze swoim przekazem do meneli, abnegatow i zwyklych leni . A ze motloch stanowi pewnie 60 % spoleczenstwa polskiego to PIS raczej na kilkadziesiat lat ma zapewniona wladze . Nawet jak zrujnuja gospodarke do obwinia Banki , obcy kaital itp i motloch jak np w wenezueli dalej bedzie na nich glosowal mimi ze gospodarka Wenezueli przestala istniec

 • etics

  Oceniono 53 razy 49

  Facet ma rację. Pis wygrał kupujac glosy patologii i oczywiscie placąc cudzymi pieniędzmi. Wygral bo patologia w Polsce jest duza ok. 18% społeczenstwa. Czyli menele górą!

 • Sebastian O

  Oceniono 50 razy 48

  Problem leży w tym, że niedługo bardziej będzie się opłacało nie pracować i żyć z zasiłków, jak prowadzić swoja niewielką działalność. Z nieznanym mi powodów w naszym kraju nawet mały przedsiębiorca jest uważany za człowieka majętnego, z którego należy wyciskać aż do ostanie kropli.

 • jkpo1

  Oceniono 51 razy 47

  Popieram Prezydenta Tyszkiewicza, dlaczego na urodzonych nygusów maja łożyć ludzie pracujący, niekiedy bardzo ciężko. Niech Pis im pomoże ze swoich składek partyjnych !!!

 • kenijro

  Oceniono 49 razy 43

  Klasyczna patologia. 4 dorosłe osoby leżą całymi dniami odłogiem i czekają na sfinansowanie własnych potrzeb z pracy innych, tych którzy nie leżą.

 • edmar1947

  Oceniono 46 razy 42

  Ja zapytam kto wyremontuje lokatorowi mieszkanie spoldzielcze gdzie wniosl wlasny wklad mieszkaniowy oraz oplaca czynsz?Prezesa I spoldzielcow nie interesuje,ze nie mam srodkow na remont.Obecnie nie brakuje pracy tylko trzeba miec ochote pracowac.Przestanmy sie uzalac nad takimi ludzmi,ktorzy tylko chca a nic nie daja od siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX