Radio ZET: Beata Kempa spotka się z wdową po oficerze BOR, który zginął w Smoleńsku. Pomoże z rentą?

• MSWiA chce pomóc wdowie po oficerze BOR Krystynie Łuczak-Surówce
• Kobieta jako jedyna spośród rodzin ofiar katastrofy nie dostała renty
• Stwierdzono wtedy, że jest ona za młoda aby ubiegać się o pieniądze

Beata Kempa spotka się z Krystyną Łuczak-Surówką, wdową po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej - dowiedzieli się dziennikarze Radia ZET. Celem wizyty szefowej kancelarii premier Beaty Szydło jest rozmowa w sprawie udzielenia pomocy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wdowie przyznać rentę. Wcześniej Łuczak-Surówka nie mogła ubiegać się o pieniądze, ponieważ stwierdzono, że była za młoda.

Dowiedz się więcej:

Co na temat ekshumacji mówiła w dramatycznym apelu Łuczak-Surówka?

- Męża na pewno widziałam, proszę mi wierzyć, po prawie dwóch dekadach wspólnego życia nie byłam w stanie się pomylić. Zresztą nie mylimy się, kiedy kogoś kochaliśmy - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krystyna Łuczak-Surówka. Kobieta od początku  była przeciwna ekshumacjom. W publicznym apelu opisała swój ból oraz problemy z jakimi musiała się zmagać. Jednym z nich było odmówieniu wdowie renty, bo była za młoda. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (94)
Radio ZET: Beata Kempa spotka się z wdową po oficerze BOR, który zginął w Smoleńsku. Pomoże z rentą?
Zaloguj się
 • kraig

  Oceniono 17 razy 5

  W ciagu 8 lat rzadów PO ta biedna dziewczyna nie mogła wywalczyc renty dla siebie, moze przynajmniej teraz, po zmianie władzy jej sie uda.

 • thymalus

  Oceniono 7 razy 1

  Zdziwił bym się gdyby pani Łuczak-Surówka chciała spotkać się z tą wredną, wyrachowaną babą, która na tragedii smoleńskiej chce odcinać kupony. Obrzydliwe.

 • ramzes-ra

  0

  To nie łaska,tylko psi obowiązek rządzących. Zamiast opowiadać bajki o zamachu, organizowanie politycznych" tańców na grobach"wygłaszania Apeli Poległych i wydawanie olbrzymich pieniędzy na kolejną ekshumację już dawno należało zabezpieczyć finansowo rodziny ofiar tej katastrofy. Wstyd i hańba. Żadne spotkanie nie jest potrzebne. Potrzebne jest szybkie i skuteczne działanie władz. tłała renta albo olbrzymie jednorazowe odszkodowanie. A tego niestety brakuje. Tylko gadanie spotkania i bicie piany.

 • Oceniono 6 razy 0

  Moje zdanie jest takie wszystkie rodziny poległych pracowników powinny dostać sowite odszkodowania nawet po kilka baniek ,a cała reszta smoleńskich wdów już nic .Druga tura odszkodowań powinna być zwrócona .Pracownik musiał lecieć nie miał wyboru ,cała reszta tak miała wybór

 • Ryszard Werezynski

  Oceniono 6 razy 0

  DZIS TA SYTUACJE WYKORZYSTUJE PIS ALE ZA PO TO BYLO ZWYKLE SWINSTWO ZE JEST ZA MLODA A MLODY MAZ BYL ODPOWIEDNI

 • krychula222

  Oceniono 36 razy 0

  A martusia kaczyńska też była za młoda na rente to pisiory stworzyły zapis ,że renta po zmarłym prezydencie należy sie jego dzieciom.( nie ważne ,że baba jest młoda i wykształcona- to trzeba jej dać) A czy pani Monika Jaruzelska tez dostaje rente poi zmarłym ojcu? Przecież ja też dotyczy ta zmiana przepisów.

 • kabed007

  Oceniono 14 razy 0

  populiści wszystkich krajów niech żyjom, niech żyjom.
  czy żenada ma jakiś granice?

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 0

  "Radio ZET: Beata Kempa spotka się z wdową po oficerze BOR, który zginął w Smoleńsku. Pomoże z rentą?"

  Łuczak-Surówka Kempie?

 • emigrant_1984

  Oceniono 1 raz -1

  Czy to prawda ? Z forum:
  " ... ta pani dostała wszelkie odszkodowania,zapomogi w takich samych kwotach jaka otrzymali inni, tylko,ze ona nie miała dzieci,więc dostała tylko to co jej się należało.Dostała duze kwoty pieniężne.Ona tylko nie dostała renty, ktora się jej nie należy."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX