Posłanka od deportacji niekatolików: Nazywanie mnie faszystowską k***ą to kiepski sposób na dyskusję

Posłanka PiS Beata Mateusiak-Pielucha odniosła się do miażdżącej krytyki, jaka spotkała ją po tekście dla wpolityce.pl. Polityk zawarła tam propozycję dla niekatolików: Oświadczenie, że wyznają polskie wartości albo deportacja.

Posłanka PiS Beata Mateusiak-Pielucha uważa, że ateiści, prawosławni i muzułmanie powinni podpisywać specjalne zobowiązania do przestrzegania wartości uznanych w Polsce za ważne. Niespełnianie wymogów miałoby być "jednoznacznym powodem do deportacji". Jej felieton na portalu wpolityce.pl, gdzie zawarła te opinie spotkał się z dużym odzewem - komentujący w większości przypadków nie zostawili na polityk suchej nitki. Teraz ona odniosła się do zarzutów.

"Wyrwane z kontekstu zdanie i nazywanie mnie w hejtach faszystowską k***ą to kiepski sposób na dyskusję na tak ważny temat, który staje się w Europie coraz większym problemem" - napisała posłanka na Facebooku. "Myślę, że nie tylko ja nie chcę byśmy w Polsce przeżywali tragedie, które były udziałem innych w Europie. Teraz, uważam jest czas na dyskusję jak uniknąć błędów innych" - zaznaczyła.

 "Napisałam o problemie związanym z zagrożeniem, jakie stanowi coraz większa ilość pracujących i żyjących w Polsce imigrantów, od których, moim zdaniem, należy wymagać poszanowania naszych praw i wartości, jak od każdego gościa, który chce przebywać w naszym domu. Nie ma to nic wspólnego z katolicyzmem czy innym wyznaniem" - podkreśliła Mateusiak-Pielucha.

"Przypisywanie mi tego, że napisałam o Polakach ateistach, których należałoby deportować i wszelkie wynikające z takiej interpretacji opinie są zwykłą manipulacją" - dodała.

"Proszę o przeczytanie całości artykułu"

"Mam wrażenie, że większość hejtujących wcale mojego artykułu nie czytała, opierając się na komentarzach niektórych portali. Poziom agresji i nienawiści jaki zaprezentowali moi adwersarze zmusza mnie do wydania tego oświadczenia. Wszystkich zainteresowanych proszę o przeczytanie całości artykułu i wyrobienie sobie własnego zdania" - zakończyła.

"Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji" - napisała w felietonie Mateusiak-Pielucha. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (438)
Posłanka od deportacji niekatolików: Nazywanie mnie faszystowską k***ą to kiepski sposób na dyskusję
Zaloguj się
 • sommers

  Oceniono 122 razy 16

  Czytałem wypowiedź tej Pani. Wyborcza jak zwykle odwraca wszystko, tak zwanym "kota ogonem".

  Niestety zgadzam się z nią. Niestety, bo wolałbym, żeby to nie było konieczne. Zbytnia liberalizacja prawa, prowadzi do takich zachowań jak ostatnimi czasy na Ukrainie. Polska razem z Macierewiczem na czele, chce budować sojusz z państwem który gloryfikuje bandytyzm, w dodatku w swojej najgorszej bestialskiej formie...

  Jeśli zgadamy się na napływ imigrantów ze wschodu, Ukraińców jest w Polsce już kilka milionów, to warto byłoby, choćby wobec nich zastosować kroki "edukacyjne". Niech jeden z drugim np. podpisze papier, że wie i akceptuje że Bander i UPA to bandytyzm w czystej postaci. Kropka.

 • djenn

  Oceniono 15 razy 9

  Jaka potężna odsiecz ruszyła ateistom na pomoc. Zwłaszcza na fb. Posłanka wywoła taki shitstorm, że aż się przestraszyła. W sumie warto odnotować, że jednak bogobojni Polacy w jakiś sposób lubią "swoich" ateistów i posłance Pielusze deportować nas do Ateistanu nie pozwolą. hah

 • Tomek W

  Oceniono 85 razy 7

  Czyli jak zwykle czysta manipulacja z czerskiej. Dopisali trochę od siebie, żeby lewaki się rzuciły na kobietę. A przy okazji wyszło, jaką lewaki z stosują mowę nienawiści do ludzi, straszenie i wyzywanie. Zwykły motłoch.

 • Marek Paczkowski

  Oceniono 6 razy 6

  Jak można pieluchy robić posłami RP,toż to zawsze skutkuje wypowiedziami na poziomie gówna,Jarek patrz końca z takimi ludzmi.

 • jkal

  Oceniono 54 razy 6

  tylko prymityw MOrze komentowac wszystko co NIE jest PO jego myśli jedynie frazesem -fasyzm!

 • jrb11

  Oceniono 4 razy 4

  Wlasciwie tak patrzac na wylew chamstwa i podlosci pod adresem nierozumnej postanki
  stawia tych plujacych w tym samym szeregu. Popatrzmy na fakty - faktem jest ze ta paniusia
  splagiaryzowala to co jest popularne na zachodzie. Takie stwierdzenia padly w giermanii, w Brukseli, we Francji i Angli. Ona powtrzajac je dodala za daleko posuniete komentarze i nie sprecyzowala czy kryteria maja sie odnosisc do tych co chca azyl czy zamieszkanie w Polsce
  w przeciwienstwie do rodzimych Polakow.
  Poza tym co jest na pismie trudno tego bronic.'
  Pojdzmy dalej - ta szmacianka zeruje wlasnie na jakichkolwiek usterkach grupy rzadzacej
  wykorzystuje sytuacje i wyolbrzymia ja(majac powody) by sprowokowac jak nejwiekszy stopien niezgody. Sam napisalem negatywne komentarze przeciw tej paniusi lapiac sie na
  tryki i zamierzenia "szmacianki".
  W tej sytuacji (kazdy polkityk robi glupstwa) powinno sie natychmiast zareagowac. Mianowicie
  "poslanka" powinna przeprosic tez na pismie i sprecyzowac "swoje intencje".
  Powinna przeprosic wszystkie obrazone grupy.
  Pan Prezes powinien zaraz dac formalna reprymende tez na pismie i co najmniej jasnio wytlumaczyc za co i gdzie jest "bzdura",
  Postanka powinna zostac "zmuszona" do zamkniecia jadaczki i nie pisania niczego wiecej.
  W koncowym etapie wlasciwie jej kariera jest skonczona i tylko szkodzi PiS-owi wiec powinna
  zrezygnowac dla dobra tej partii i podac sie do dymisji. To po to zeby takie szmacianki jak ta nie wywlekaly bzdur na forum swiatowe.
  Do roboty Kaczynski - rob cos jak trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX