Zamaskowani uczestnicy Marszu Niepodległości spalili ukraińską flagę. ''Dopili piwo i spalili ''

- Pseudokibice na moich oczach spalili flagę Ukrainy - relacjonował nasz reporter, który jest na trasie Marszu Niepodległości. Spłonęło też logo Facebooka.

Do tej pory nie dochodziło na trasie Marszu Niepodległości do poważnych incydentów, ale nie obyło się od tych mniejszych. 

Zamaskowani kibice jednego z warszawskich klubów piłkarskich dopili piwo, rzucili flagę Ukrainy na ziemię, podeptali ją a potem spalili na moich oczach''

- donosił z trasy marszu nasz reporter. 

Później - jak relacjonował - narodowcy spalili logo Facebooka. Śpiewali "Facebook daje nam po banie za wiszący krzyż na ścianie" - informował. Krzyczeli też "Polska przeciw korporacjom". Zobacz też nagranie >>>

Wcześniej niespokojnie było przy rondzie de Gaulle'a, gdzie narodowcy płachtami zasłonili kontrmanifestację Obywateli RP. W kierunku pikiety poleciały race i butelki.

Sytuację relacjonujemy na żywo TUTAJ >>>


 

Więcej o:
Komentarze (340)
Zamaskowani uczestnicy Marszu Niepodległości spalili ukraińską flagę. ''Dopili piwo i spalili ''
Zaloguj się
 • donek2010

  Oceniono 152 razy 40

  na marszu kodomitów miało być 100 000 osób, a przyszło niecałe 10% z zapowiadanej liczby,
  na Marszu Niepodległości miało być 50 000 osób a przyszło dwa razy tyle!!!

 • ziomekp.1

  Oceniono 80 razy 30

  Ukraińcy dają powody aby ich nie lubić, przeczytajcie cóż to wymyśliła władza ukraińska wobec aktorów którzy ośmielili się zagrać w "Wołyniu", długie ale przeczytajcie gdyż AGORA o tym fakcie nawet się nie zająknie, zapraszam do lektury:

  "W polskim anty-ukraińskim filmie zagrali aktorzy z Ukrainy, wśród których czwórka to pracownicy Tarnopolskiego Teatru Dramatycznego. Wstrzymano wypłatę dodatkowych świadczeń całemu zespołowi. Oddzielnie decyzje w stosunku do poszczególnych aktorów może podjąć tylko dyrektor teatru, a rada obwodowa pieniądze przeznacza lub nie przeznacza na całą instytucję teatru", powiedział serwisowi Komsomolskaja Prawda w Ukrainie kierownik roboczej komisji Tarnopolskiej Rady Obwodowej Ołeksandr Baszta.
  Na tym się nie skończyło. Ołeksandr Baszta napisał komentarz do artykułu, który można przeczytać na ukraińskiej stronie Komsomolskaja Prawda w Ukrainie. Baszta w punktach wyjaśnił zaistniałą sytuację. Wojciechowi Smarzowskiemu zarzucił między innymi zrobienie anty-ukriańskiego filmu.
  Pełne oświadczenie Ołeksandra Baszty:

  "1. Polski reżyser, opierając się na swojej osobistej wizji, zrobił wyraźnie anty-ukraiński film o wydarzeniach 1943-1944 na Wołyniu.

  2. W polskim anty-ukraińskim filmie zagrali aktorzy z Ukrainy. Wśród aktorów było 5 przedstawicieli z Tarnopola, a czworo z nich to aktorzy Tarnopolskiego Teatru Dramatycznego.

  3. Zarządzeniem przewodniczącego Rady Obwodowej powołana została grupa robocza w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności udziału aktorów teatru dramatycznego w jawnie anty-ukraińskim filmie - tak prawnych, jak i moralnych.

  4. Grupa radnych wzięła udział w zebraniu zespołu teatru, aby usłyszeć opinię wszystkich aktorów. Jednak przez krzywdzące publikacje w prasie, na przykład - »Radni idą do teatru przeprowadzić lustrację«, odniesiono się do członków grupy roboczej wrogo, a nawet czasami agresywnie... Dlaczego?

  5. Dyrektor teatru dramatycznego i 4 aktorów, którzy brali udział w filmie, zostali oficjalnie zaproszeni do dyskusji na posiedzenie grupy roboczej radnych Rady Obwodowej, jednak aktorzy nie stawili się na zebranie, a tym samym prezentując swoją pozycję i lekceważenie.

  6. Na posiedzeniu korpusu radnych Tarnopolskiej Rady postanowiono odłożyć kwestię finansowania tzw. akademickiego dodatku do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności i ostatecznego wniosku grupy roboczej.

  7. Wszystkie insynuacje o »ukaraniu wszystkich aktorów teatru przez radnych« są bezpodstawne i tendencyjne. Opinie poszczególnych radnych mają prawo do istnienia, ale mogą nie pokrywać się z opinią większości radnych Regionalnej Rady.

  8. Robocza grupa radnych po raz drugi, zaprasza aktorów w niedzielę i daje im jeszcze jedną szansę wyjaśnić swój udział w anty-ukraińskim filmie.

  Przewodniczący grupy roboczej Tarnopolskiej Rady Obwodowej Ołeksandr BASZTA".

  Do całej sytuacji odniósł się również producent filmu "Wołyń", który wydał oficjalne oświadczenie.

  "Od kilkunastu dni z niepokojem obserwowaliśmy sytuację, jaka wytworzyła się wokół aktorów z Tarnopola, którzy brali udział w filmie »Wołyń«. Po publikacji portalu wschodnik.pl artykułu, którego treść zamieszczamy poniżej, jesteśmy jednak zmuszeni przerwać milczenie w tej sprawie. Opisuje on sytuację, w której dochodzi do zastraszania i łamania ludzkich charakterów, stosowania odpowiedzialności zbiorowej, a nade wszystko wprowadza się kryteria polityczne do oceny dzieła sztuki. Wedle naszej wiedzy osoby, które uzurpują sobie prawo do wystawiania ocen moralnych same filmu nie widziały. Wszystko to stoi w sprzeczności z europejskimi standardami w zakresie praw człowieka, ochrony dóbr osobistych i tolerancji. Na marginesie, dziwi stanowisko redakcji, który ów tekst zamieściło bez słów komentarza. Producenci filmu »Wołyń«".

  Zasłużyli na spalenie flagi? Ocenę zostawiam internautom, pozdrawiam.

 • andy127

  Oceniono 56 razy 22

  widzicie - ukraińscy nacjonaliści i szowiniści - dalej wybielajcie swoich upowskich bandziorów, morderców cywili i kolaborantów nazistowskich - to takie będa tego efekty

  dalej postepujcie w sposób polonofobiczny, podskakujcie i obrażajcie polskę ( która jako jedyna masowo przyjmuje ukraińców ) - to bedziecie mieli na własne życzenie takie efekty

  dalej propagujcie swój nacjonalistyczny ukraiński punkt widzenia, dalej machajcie nacjonalistyczną szabelką polsce, która de facto jedyna wam pomaga - to już wszyscy was tutaj znienawidzą

 • kreciarobota59

  Oceniono 29 razy 19

  Czas NAJWYŻSZY by Ameryka stała się państwem prawa,Czas najwyższy na wymianę,przewietrzenie Polityczne skorumpowanej klasy politycznej,która oderwana jest od rzeczywistości,nie zna problemów USA.Ostatnie 10-lat rządów demokratów doprowadziło do wzmożenia konfliktów w świecie,wojen, Clintonowie skorumpowani przez swą fundacje,Film TV program 1 .Obecnie jest olbrzymie rozwarstwienie ekonomiczne ,podziały rasowe.Demokratów można porównać z Polskim odpowiednikami jak PO-PSL,KOD,Lewactwo.Tak samo Lewactwo rządzące UE ,oderwane od rzeczywistości,miło było patrzeć jak im Gęby wykrzywiło na wygraną Pana TRAMPA,widać jakie są ich sondaże,jaka olbrzymia MANIPULACJA,jak duza skala jest zidiociałego społeczeństwa,które nawet płakało za przegrane wybory przez największa manipulatorkę ,kłamczynie,masonkę członka Światowego rządu .Za Clinton stoją Iluminaci,nie wiadomo czy się pogodzą z oderwaniem od KORYTA,możne wydążyć sie ze Elektorzy zagłosują przeciw Panu Trampowi,przez odpowiednie naciski.Elektor za taki czyn możne być ukarany jedynie kwotą 1000 dolarów,pogarda wyborców.W Historii Ameryki nie jeden prezydent nie wygodny zginął tragicznie jeżeli jest zagrożony Interes ciemnych typów.Teraz jak w Polsce członkowie PO ,KOD mieli Opuścić Polskę po wygranej PISU,do dziś nie opuścili ci konfidenci Polski tylko jeszcze robia zadymy i skarzą się do Obcych.Widać jak na zamówienie KOD-rze w USA robią juz zadamy jak na zamówienie,widać że jest zorganizowana grupa która ma wpływ na działania antynarodowe ,tu nie ma przypadków.Jeszcze jedno co zwróciło moją uwagę w pierwszym wystąpieniu Pana Trampa ,podziękowanie dla SŁUŻB SPECJALNYCH"nigdy się z tym nie spotkałem w przemówieniach prezydentów,widać ze służby miały już dość kantów demokratów i postawiły na uczciwe wybory.

 • akst1

  Oceniono 39 razy 19

  Nasz narodowy stosunek do Ukrainy jest wyrażany za tę nienawiść względem Polaków w ich parlamencie przy okazji mówienia o rzezi wołyńskiej, za polski Lwów i za bezczeszczenie w nim polskości, za chęć odebrania nam Przemyśla, za honorowanie morderców Polaków, za te i za wszystkie niegodziwości tego państwa względem nas, a a nasz narodowy stosunek do Facebooka jest wyrażany z powodu propagowania komunistycznej cenzury i z powodu posługiwania się przez niego metodami szubrawców.

 • kreciarobota59

  Oceniono 38 razy 18

  Mają słuszność żeby sie na w/w obrażać,ale palenie flag jest nie uzasadnione,każda flaga jest honorem każdego narodu.Ja mam pretensje do kierownictwa portalu Facebooka,a co do Ukraińców to o to że z bandyty banery i tych co dokonali zbrodni na Polakach trzeba potępić,ale nie można całego narodu .Banderę popierał Zachód,Niemcy Hitlera,oraz kościół greko-katolicki który powinien być potępiony przez Watykan,bynajmniej DUCHOWNI z Nazwiska i imienia. Obecny rzad Ukrainy to nacja Aj,,waj i banderowców,którzy stawiają pomniki temu oprychowi.Podziękowania dla Ukraińców co ratowali Polaków.Nie można czynić wrogów z całego narodu,należy bo w każdym narodzie są ciemne karty.Zaraz się odezwą manipulanci,że Polacy Mordowali Żydów w jedwabnym,jest to Fałsz,celowo przerwano badania w jedwabnym by nie ukazano winy Niemców.Części Żydów za oceanem ,w europie jest to na rekę by z Polaków zrobic Zbrodniarzy jak i z Niemców,by potem doić od Polaków odszkodowania.Winy muszą byc prawdziwe,a nie stwierdzone przez jedna nacje która w imieniu Polaków przeprasza np;Kwaśniewski vel STOLZMAN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX