Dorota Stalińska przejmująco na marszu KOD. Zaśpiewała ''Mury'', tłum dołączył się do niej

Aktorka Dorota Stalińska przemawiała na warszawskim marszu KODu. To było póki co jedno z najbardziej przejmujących wystąpień.

Dorota Stalińska mówiła o wspólnocie, przywoływała słowa Piłsudskiego, nawoływała do jedności. Odśpiewała też fragment utworu ''Mury'' Jacka Kaczmarskiego.

Dlaczego dzisiaj w samej Warszawie rusza ok. 20 różnych grup, które osobno będą świętować coś, co u swojej podstawy ma jedność i wspólnotę? O to walczyły pokolenia. Nasi przodkowie wywalczyli niepodległość, my walczyliśmy o prawo do skorzystania z tej niepodległości - mówiła na scenie na pl. Narutowicza Dorota Stalińska.

Aktorka zebrała sporo braw. Tłum dołączył się do niej, kiedy zaśpiewała fragment ''Murów'' Kaczmarskiego.

Nie chcemy, żeby nas cofnięto do czasów, kiedy trzeba było walczyć. Nie chcemy walczyć! Ja nie chcę! Nie chcemy walczyć. Chcemy żyć w kraju wolnym od pogardy, w którym nie depcze się autorytetów i nie dzieli się ludzi na lepszych i gorszych! - wołała aktorka.

Wspomniała też o Piłsudskim, który, objąwszy władzę w kraju, powiedział:Ja teraz nie należę do partii, ja należę do narodu.

Ale udało się. W jedności naszej była nasza siła. Wyrwaliśmy te kraty, zerwaliśmy te kajdany, zburzyliśmy te mury, i przez 25 lat z wielkim trudem, z wielkim mozołem, pełni rozmaitych słabości, pełni grzechów lat minionych, budowaliśmy nową, prawdziwie wolną, prawdziwie niepodległą Polskę. I wiedzieliśmy, że ta jedność nasza otwiera nam bramy świata, Europy - mówiła Stalińska.
Więcej o:
Komentarze (138)
Dorota Stalińska przejmująco na marszu KOD. Zaśpiewała ''Mury'', tłum dołączył się do niej
Zaloguj się
 • ze_swiata

  Oceniono 66 razy 36

  Miało was być 100 tysięcy KODomitów.
  Przyszło, możne 5 tysięcy!

 • qznia

  Oceniono 64 razy 24

  Dwa miliony kodziarzy. Niezależni PeeRelowscy aktorzy:krśka, Stalińska i pijaczyna Daniel.
  nowa twarz kodziarstwa.
  Ale jaja////

 • grzmik012

  Oceniono 37 razy 19

  Skoro boli ją, że świętujemy osobno, to niech się przyłączy do nas, do Marszu Niepodległości.

 • razb1947

  Oceniono 26 razy 18

  Stalińska ma brzydki głos do śpiewania nie nadaje się tylko do mycia garów i podłóg.

 • dryl1

  Oceniono 27 razy 17

  Powinna jeszcze wziąć na scenę Jandę, Stuhrów. Byłoby bardziej jajcarsko. Bo Olbrychskiego raczej nie , za bardzo kojarzy się z pijaństwem.

 • euro67

  Oceniono 36 razy 14

  Stalinska wlasnie za komuny robila najwieksza kariere a nijak i nigdy z komuna nie wlaczyla!

 • schneckenkorn

  Oceniono 28 razy 14

  Prezydent Duda zgłosił dziś oficjalnie prośbę do przedstawicieli wszystkich opcji politycznych, aby za dwa lata, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, pójść razem w jednym, wielkim marszu, ponad podziałami.
  Zdębiałem, jak B. Komorowski uznał propozycję prezydenta za złą, nierealną. Przypomniałem sobie jego hasło wyborcze: "Zgoda buduje". Ja się pytam Komorowskiego, co to ma znaczyć.

 • dryl1

  Oceniono 42 razy 14

  Ciekawe co zaśpiewał Olbrychski po pijaku ? Ciekawe czy był w swoim futrze z lumpeksu, w którym paradował z roześmianą miną na pogrzebie Żuławskiego ? Tu będzie gorzej, Kijowski nie przewiduje imprezki alkoholowej. Poza tym pozdrawiam, normalnych i nie nawiedzonych KOD ców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX