Prezydent Wrocławia skrytykował apel smoleński. Publicznie, podczas uroczystości z okazji 11.11

• Podczas obchodów 11.11 we Wrocławiu odczytano tzw. apel smoleński
• Prezydent miasta skrytykował tę decyzję podczas wystąpienia na Rynku
• "Tragedia ta nie łączy się z niepodległością" - mówił Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz już wcześniej sprzeciwiał się dołączeniu do apelu pamięci nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezydent Wrocławia pisał w tej sprawie m.in. do premier Beaty Szydło i wojewody dolnośląskiego; do treści apelu odniósł się też w wystąpieniu na Rynku - podaje "Gazeta Wyborcza". - Nie dzielmy Polaków, szczególnie w tak pięknym i ważnym dniu. Nie wpisujmy katastrofy smoleńskiej w obchody Święta Niepodległości. Tragedia ta nie łączy się z niepodległością. Sądzę, że podobnie myślałby śp. Lech Kaczyński - przekonywał.

Więcej czytaj na wroclaw.wyborcza.pl >>>

Dowiedz się więcej:

Czym jest "apel smoleński"?

To przywołanie ofiar tragedii smoleńskiej w każdym apelu pamięci z udziałem kompanii honorowej. Apel pamięci przeprowadza się z okazji świąt państwowych i wojskowych oraz rocznic historycznych wydarzeń - w jego treści wspominane są osoby związane z wydarzeniem historycznym, które poległy w boju.

Jak brzmiał odczytany fragment apelu pamięci?

- Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w naszych sercach - odczytano.

Więcej o:
Komentarze (232)
Prezydent Wrocławia skrytykował apel smoleński. Publicznie, podczas uroczystości z okazji 11.11
Zaloguj się
 • jnd

  Oceniono 62 razy 38

  Dzis wysluchalem tego apelu w Warszawie i nie bardzo rozumiem o co tym dudkiewiczom chodzi? Apel nikogo nie wyroznia a zgineli tam ludzie o roznych pogladach i zgineli na sluzbie a nie w prywatnej wizycie.

 • kreciarobota59

  Oceniono 78 razy 38

  Panie Dutkiewicz,żeby krytykować to trzeba mieć informacje o tej tragedii SMOLEŃSKIEJ.Jezeli załuzmy ze był to wypadek 10 kwietnia 2010r w Smoleńsku ,to nie ma Uzasadnienia dla Apelu Smoleńskiego,jeżeli mamy z ZAMACHEM to jest UZASADNIENIE.Jeżeli nie ma do dziś dowodów, w Polsce,cięcie,mycie wraku samolotu t-154 M,uśmiercanie światków,zniwelowanie tego miejsca,szybkie chowanie Ofiar,na wagę bez,skrupulatnych sekcji zwłok itp. wskazuje to na zamach ,manipulują obie komisje,co może ustalić komisja bez dowodów które są w Moskwie,w NATO,USA nasłuchy ,zdjęcia satelitarne.

 • nino.rota

  Oceniono 120 razy 38

  Właśnie takie POlityczne słowa Dutkiewicza dzielą i psują święto w ten piękny dzień!
  Vide komentarze pod tym artykułem.
  Był apel, to był. Po co drążyć?!

 • koperchytla

  Oceniono 27 razy 23

  Ja dorzuciłbym jeszcze coś o bitwie pod Grunwaldem, o odsieczy wiedeńskiej i powstaniu warszawskim.

 • pisdode

  Oceniono 103 razy 19

  Lepiej niech Dutka nie germanizuje Wrocławia, bo jego słowa na !! listopada są nieszczere i niewiarygodne.

 • bilinski53

  Oceniono 145 razy 17

  Panie Dutkiewicz byłem z Panem kiedyś na kolacji, w gronie kilkunastu osób.......takich dupereli jakie Pan wtedy opowiadał to świat dawno nie słyszał......trudno było cokolwiek przełknąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX