Wdarł się z wykrywaczem na stanowisko archeologiczne k. Pińczowa. Odnalazł artefakty z ostatniej bitwy polskiej husarii

Policja zatrzymała w środę 30-latka, który nielegalnie wkroczył na teren stanowiska archeologicznego w gminie Kije i za pomocą wykrywacza metalu znalazł zabytkowe obiekty. Może usłyszeć zarzuty.

Mężczyzna poszukiwał skarbów nie byle gdzie, bo w miejscu, w którym w 1702 roku starły się piechoty i kawalerie kilku krajów europejskich. Na miejscu prowadzone były profesjonalne wykopaliska archeologiczne. 30-latek może usłyszeć zarzuty nie tylko dlatego, że nielegalnie wszedł w posiadanie zabytkowych obiektów, ale też dlatego, że w wyniku jego działań, teren wykopalisk uległ zniszczeniom.

Aspirant Damian Stefaniec potwierdził, że mężczyzna przyznał się do prowadzenia prywatnych poszukiwań. Policjanci znaleźli w jego domu wykrywacz metalu, a także monety i inne przedmioty z różnych epok historycznych. Skradzione przedmioty zostały wydobyte w sposób nieprofesjonalny i nie zostały oczyszczone. Policja zabezpieczyła sprawdza, czy mężczyzna w jakiś sposób je uszkodził.

Za popełnienie przestępstwa przeciw dobrom kultury narodowej i zabytkom mieszkańcowi gminy Kije grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (98)
Wdarł się z wykrywaczem na stanowisko archeologiczne k. Pińczowa. Odnalazł artefakty z ostatniej bitwy polskiej husarii
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 44 razy 12

  Gdyby ich nie odnalazł to by nikt ich nie odnalazł.Należy mu się podziękowanie

 • synthesian

  Oceniono 27 razy 9

  Powinno przywrócić się karę śmierci dla takich z inicjatywą. Dać przykład innym, że powinni siedzieć w domu i oglądać wiadomości.

 • metenburg

  Oceniono 17 razy 7

  Przetrzasnijcie lepiej domy tych legalnych archeologow, tam sa dopiero skarby ukryte. To nie sa gwozdzie i podkowy. A mnie mozecie pocalowac w lopate ktora kopalem, kopie, i bede kopal tam gdzie moj Minelab wskaze.

 • supertlumacz

  Oceniono 39 razy 7

  Jeszcze przed wejściem okupacyjnych wojsk niemieckich i rosyjskich, wszystkie panie zatrudnione w sferze budżetowej powinny być administracyjnie przeniesione do domów publicznych.

  Ile kosztuje ten "teren wykopalisk"? Ile jego "eksploracja"? Ilu dudżeciaków pobiera paszę z tej okazji?

  Żołnierze amerykańscy i rosyjscy korzystający ze wspólnych baz na terenie Polski powinni mieć dostęp do kwalifikowanego personelu żeńskiego świadczącego pełną gamę usług , także dla sadystów, transwestytów, seks oralny,, fetyszyści sakralni (podniecani przez zakonnice) itd. itp./

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 15 razy 7

  To jakiś Janusz poszukiwań z plażówką - garrecikiem ace.

 • schneckenkorn

  Oceniono 20 razy 6

  Podobno jest głuchoniemy, więc nie usłyszy zarzutów.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro Policja mówi że były tam "profesjonalne wykopaliska archeologiczne" to znaczy że były. No chyba że chcecie mieć pobudkę o 6 rano.

 • grzywacz48

  Oceniono 11 razy 1

  współczuje temu polakowi za jakies smieszne gówna ktoś chce mu zrobic krzywdę

 • 0

  Prawdziwi złodzieje znajduja sie pomiedzy archeologami a nie amaterami. Chodzenie i kopanie w miejscu prac archeologicznych jest glupota wiekszego kalibra. Facet nie ma wszystkich desek w glowie...ale kare smierci powinno sie przywrocic dla takich debilow ktorzy z historycznych pasjonatow i detektorystow amaterow robia przestepcow, zamiast polityki wspolpracy. Najwieksi rabusie kryja sie pomiedzy samymi archeologami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX