Komentarze (135)
Położna ze Starachowic oburzona zwolnieniami. "Mówiłam, że jedna osoba to za mało. I doszło do tragedii"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 3 razy -1

  Co jak co ale będąc czasem w szpitalach można odnieść wrażenie że pielęgniarki to święte matrony które o coś poprosić potrafią tak zbesztać wzrokiem , że już nawet nie muszą nic odpowiadać

 • wagadudu

  Oceniono 5 razy -1

  Ale tak na logikę: jeśli w tym samym czasie rodziło kilka kobiet żywe dzieci, to chyba zrozumiałe, że to one mają priorytet, a nie martwe dziecko? A gdybyvw tym samym czasie rodziła tam wasza żona, to wolelibyście, żeby położna była przy niej, czy przy tej rodzącej martwe dziecko? Łatwo pyskować na forum, gdy nie jest się w ekstremalnej sytuacji. Co nie zmienia faktu, że mają problem z obsadą oddziałów.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 7 razy -1

  zachowanie dyrektora jest dla mnie bardzo dziwne. Zwalnianie tylu osób, zwłaszcza z innych oddziałów nie jest racjonalne. A jeżeli uważa, że zawiodła jakaś komunikacja między tymi dwoma oddziałami to on jest za to odpowiedzialny, a nie pracownik szeregowy. Po drugie, poszkodowana nie urodziła tego dziecka na korytarzu, tylko była na oddziale, zlazła z łóżka i urodziła na podłodze. Tego też nie zapominajmy. Oczywiście nie mówię, że wszystko było w porządku, wiadomo że nie, ale dyrektor powinien na spokojnie przeprowadzić wewnętrzne ustalenia na temat co się stało i czyja to wina. A tego nie zrobił.

 • gt_md

  Oceniono 17 razy -1

  Do wszystkich tych co pi...lą o oddawaniu pieniędzy za studia przez lekarzy - a wy za czyje pieniądze się wykształciliscie? Od informatyków po elektryków i hydraulików. To niech każdy z was i z waszych rodzin kto wyjechał za granicę by godnie zarabiać odda kasę za swoje wykształcenie. Typowo polskie myślenie. Wyjmijcie najpierw belkę ze swojego oka..

 • harystoh

  Oceniono 25 razy -1

  jest tajemnica poliszynela, ze lekarze na nocnych dyzurach nagminnie spia a gdy pielegniarka probuje go go zaciagnac do powaznego wypadku to burczy niemilosiernie i pielegniarki sie tego boja. Panowie LEKARZE ZGODZILISCIE SIE ZA PSOW TO SZCZEKAJCIE (nie wspominajac o waszej przysiedze) a jak sie wam nie podoba to przesiewajcie piasek. Z takiego powodu jak przytoczono powyzej nikt umierac nie musi. Ile to razy jeszczce bedziemyn slyszec, ze operacja sie udala, tylko pacjent nie wytrzymal?

 • 7kozyr

  Oceniono 17 razy -1

  Pani Szydło...
  Czy patientka za "urodzenie" martwego dziecka (trudny poród) dostanie od Pani 4 000zł?

 • 162tony

  Oceniono 37 razy -1

  Ale ksiądz na etacie oczywiście jest. Na podstawie umowy Polska - Watykan... Nie wierzycie?Poczytajcie... Jeśli ktoś myśli że ksiądz pomykający po szpitalu robi to z dobrego serca - niech się dowie że on tam pracuje.

  wprost.pl/349721/Ile-szpitale-placa-ksiezom

 • Ataru Nawaki

  Oceniono 33 razy -1

  Hmmm 2 dyżurnych lekarzy i 5 położnych na oddział ginekologiczny, patologie ciąży, porodówkę i odcinek poporodowy, a jeszcze pewnie izba przyjęć. Przy czy cesarki robi się zazwyczaj w dwie osoby. Jak ktoś myśli, ze przy taki ustawieniu nie ma pracy co się grubo myli. A to się,aż prosi o tragedie bo personelu jest za mało. Ale zamiast zwiększyć liczbę dyżurującego personelu, zwolni się pechowców i dale będzie pracować na granicy ludzkiego życia, ale gawiedz się cieszy.

 • walek_z_lasu

  Oceniono 25 razy -1

  Nie ulega wątpliwości, że wszystko oprze się o wydział pracy odpowiedniego sądu tzw. sąd pracy. I dobrze. Podobnie jak w przypadku zwolnionych (dyscyplinarnie)? dyrektorki szkoły, o ile dobrze kojarzę, na Mazowszu, po pobiciu ucznia w toalecie. Najłatwiej zwalić winę na kogoś tam, zastosować odpowiedzialność zbiorową ku uciesze mediów i gawiedzi bez wnikliwego rozpoznania sprawy.
  Walek

 • harystoh

  Oceniono 14 razy -2

  co to za dyr. ktory obiecuje, ze bedzie sie "staral" - o co, o kupon na malucha, on juz sie postaral i czas aby sie zwolnil a najlepiej zostal wyrzucony na zbity pysk. facet na takim stanowisku nie moze sie tak tlumaczyc - jest tylko jedno pytanie jak nie wiedzial to byl do du.. dyrektorem a jak wiedzial, to dlaczego ukrywal - mataczyl?

 • orzelek2004

  Oceniono 16 razy -2

  Ja też leżałem na korytarzu w szpitalu i pielęgniarka po mojej interwencji , że się źle czuję powiedziała, że lekarz jest zajęty i nie może przyjść po czym weszła do pokoju lekarza

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy -2

  "Grzegorz Fitas nie umiał też wyjaśnić, dlaczego o dramatycznych wydarzeniach w jego szpitalu dowiedział się dopiero po kilkunastu godzinach."
  ================================================================
  Pewnie dyrektora takie "pierdoły" nie interesują, a o tym zdarzeniu się dowiedział, bo się zrobiło głośno...

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy -3

  Jeszcze ku... mają pretensje?

 • sara-banda

  Oceniono 17 razy -3

  Dobra zmiana, nie ma co.

 • amel.ka

  Oceniono 19 razy -3

  Wzorcowo zwolnimy troche ludzi to gazety beda mialy satysfakcje. A przeczytajcie sobie ilu lekarzy przypada na 1000 mieszkancow a ilu w jakims innym panswie UE. Nie wiem jaka byla sytuacja na oddziale w przypadku tej pani ale nie wszystko jest czarne albo biale jak to sie niektorym wydaje

 • dupawka

  Oceniono 19 razy -3

  Prawda jest taka,że personel szpitalny ma w du.....e pacjenta zachowują się jak święte krowy

 • marcin-s-works

  Oceniono 19 razy -3

  Niech nie pitoli, bo jaki jest stosunek personelu szpitalnego (w szczegolnosci salowych i pielegniarek) do pacjentow mialem sie okazje niedawno przekonac - znieczulica, brak empatii i zwyczajne chamstwo jest na porzadku dziennym (i nocnym). Wiem co mowie, bo mialem okazje widziec jak to wyglada w innych krajach (UK, Francja, USA, czy Szwecja). Musi chyba kilka pokolen minac zeby mentalnosc ulegla zmianie.

 • jerry224

  Oceniono 9 razy -3

  Widocznie ta z innego działu i wyższego piętra nie była posłuszna wiernopoddańczo.
  Jest okazja to fora ze dwora.

 • orzelek2004

  Oceniono 10 razy -4

  Ze zdjęcia wynika, że szpital ma dwa piętra a ona mówi, że dyżurowała na czwartym piętrze. .

 • evi-ana

  Oceniono 24 razy -4

  Może się nie znam, ale osoby pracujące w służbie zdrowia chyba nie powinny się zasłaniac tym, że wyznaczono im określony odcinek, skoro wiedziały, że komuś potrzebna jest pomoc. I nie wiem co trzeba by robic, by nie zainteresowac się rodzącą na podłodze. I to przez tyle godzin. Normalnym ludzkim odruchem jest w takim przypadku pomoc.

 • billyboy1943

  Oceniono 22 razy -4

  od razu z babska wyszedł ,,związkowiec''!! zawsze mówię i piszę- są dwie zguby Polski-kościół i związki zawodowe!!

 • nick_do_komentarzy_1

  Oceniono 26 razy -4

  Co robili? Spali. A co robią lekarze w nocy? Po co mają kanapy w gabinetach, itd?

 • duda2016

  Oceniono 15 razy -5

  "szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych placówki dyżurowała" - oxymoron; leniwe zwiazkowe &&%$$$ przkonane o swojej nietykalnosci, ciekawe kiedy ktorys z ojcow spotka to cos w ciemnej ulicy i porozmawia o zyciu i medycynie

 • proteusz33

  Oceniono 25 razy -5

  Dyrektor szpitala bardzo naraził sie tymi zwolnieniami białej mafii.Nie wróżę mu świetlanej przyszłości w zawodzie

 • kniazwitold

  Oceniono 38 razy -8

  Sa pieniądze dla rydzyka, na świątynie opatrzności, 128 tysięcy za kolację - tyle płaci szydło - ale na pielęgniarki i położne nie ma - i to jest norma w każdym Polskim szpitalu - zamiast 3-4 na odcinku są 2 - i są to świadome decyzje dyrektorów szpitali.

  Ta kobieta powinna z powództwa cywilnego pozwać tego dyrektora za doprowadzenie do zagrożenia życia jego oszczędnościami.

 • kniazwitold

  Oceniono 33 razy -11

  Należy zwolnić dyrektora tego przybytku i za jego pensje zatrudnić kilkanaście położnych.

 • scigam_glupote

  Oceniono 27 razy -11

  Ta pani rodziła godzinami czy urodziła w 5 sekund, zanim ktokolwiek zdołał do niej podejść, a teraz robi wielki skok na kasę opowiadając swoją łzawą historię? Bo to jest pierwsza rzecz, którą należy wyjaśnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX