"Wiadomości" pokazały wypowiedź byłego opozycjonisty. By udowodnić tezę, z którą on się zupełnie nie zgadza

Oglądając przedwczoraj "Wiadomości" można było wywnioskować, że członkowie "Solidarności Walczącej" wspierają Marsz Niepodległości. Jednak jeden z pokazanych działaczy na zupełnie przeciwne poglądy.

- Trwa walka o jedność Polaków - mówi dziennikarz "Wiadomości" TVP tuż po tym, gdy w jego materiale pokazano narodowców krzyczących "czołem wielkiej Polsce" podczas Marszu Niepodległości. - 11 listopada okaże się po raz kolejny, jak głębokie są w nas podziały - dodaje w wyemitowanym w poniedziałek materiale.

Po tym wstępie wypowiada się poseł i założyciel "Solidarności Walczącej" Kornel Morawiecki, wzywający do jedności w to święto. 

- Marsze Niepodległości, nieskrępowane, dumne pokazywanie patriotyzmu - tego chcieli działacze  "Solidarności Walczącej" - mówi dziennikarz. Tłem do jego słów są narodowcy z racami i biało-czerwonymi flagami. 

W materiale przytoczone jest kilka informacji i organizacji, oraz archiwalne wypowiedzi członków "Solidarności Walczącej". - Na szczęście dostałem się między koła, był to samochód z wysokim zawieszeniem - mówi działacz Jarosław Hyk. W czasie stanu wojennego został potrącony i przejechany przez ciężarówkę ZOMO.

Materiał "Wiadomości" zawiera tezę, że działacze organizacji - a więc i Hyk - popierają Marsze Niepodległości. Tyle że on sam nie popiera ani marszów, ani nacjonalistów. I jest oburzony pokazaniem jego wypowiedzi w takim kontekście.

"Nawołuję, by dać odpór tym zapędom nacjonalistów"

Hyk zabrał w sprawie głos we wpisie na Facebooku. Materiał "Wiadomości" nazywa "propagandą" oraz "spektaklem obłudy i fałszu" "Nie powstydziliby się tego nawet najbardziej zatwardziali propagandyści 'Dziennika Telewizyjnego' z czasów stanu wojennego" - pisze działacz "Solidarności Walczącej".

"Otóż oświadczam kategorycznie, że nie podpisuję się pod apelem Kornela Morawieckiego o zachowanie jedności z faszystami spod znaku Marszu Niepodległości, ONR" - podkreśla w oświadczeniu Hyk. 

"Nawołuję do tego, by dać zdecydowany odpór tym szalonym i groźnym zapędom nacjonalistów" - czytamy we wpisie. Hyk zwraca też uwagę, że "większość działaczy SW popierała Okrągły Stół".  

Więcej o:
Komentarze (70)
"Wiadomości" pokazały wypowiedź byłego opozycjonisty. By udowodnić tezę, z którą on się zupełnie nie zgadza
Zaloguj się
 • jangur

  Oceniono 65 razy 45

  Prawda jest taka, ze obie strony ściemniają i na siłę się oczerniają. Znam osoby chodzące na marsz niepodległości, które nie są faszystami, ani w sumie nawet pełnokrwistymi nacjonalistami. Nie uczestniczą też w rozróbach. Mnie tam marsze nie kręcą, ani KODu, ani Niepodległości, ani LGBT czy masy krytyczne, ale jak ktoś lubi w święto niepodległości machać na ulicy polska flagą i racą, to nie jest to faszyzmem. Oczywiście jednostki brunatne zapewne są tam również obecne, ale nie przesadzajmy...

 • razb1947

  Oceniono 44 razy 40

  Najważniejsze aby słuchać PIS to wtedy będzie dobrze, bo PIS chce tylko dobra dla Polski.

 • Zyzio Boryzio

  Oceniono 60 razy 36

  Pokażcie archiwalne artykuły krytykujące TVP jak rządziło PO. Telewizja publiczna zawsze jest propagandowa, niezależnie od tego w czyich rękach jest władza...

 • 0roman0

  Oceniono 58 razy 36

  Faktem jest że Wiadomości to tuba propagandowa często korzystająca z półprawd, słów wyrwanych z kontekstu, przeinaczeń i zwykłych manipulacji. Czy jednak Wyborcza wraz z TVN mają prawo zarzucać ten fakt TVP? Czy sami często nie postępują podobnie? Może rzec - przyganiał kocioł...

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 50 razy 34

  Adaś M., mistrz manipulacji i zakłamania, ściga manipulację i zakłamanie :DDD

 • mczes57

  Oceniono 13 razy 3

  Wszyscy krzyczą o demokracji a jedni drugim jej odmawiają. Wszyscy mają prawo manifestować, byle w ramach prawa. Nikt nikomu nie może zabronić przynależności do organizacji, o ile są one legalne. Tak stanowi konstytucja RP. Amen.

 • vidi12

  Oceniono 11 razy 3

  Nawołuję by w końcu być ZA (Polską) a nie ku rwa ciągle przeciw komuś...

 • realistas

  Oceniono 26 razy 0

  TVPIS popiera faszystów. Niedługo programy będą tylko do nich kierowane. To jednak za mało by wygrać następne wybory. Kopią sobie dół i to mi się bardzo podoba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX