Chełm. Śmierć z kosą i worek na zwłoki. Halloween? Niestety nie, to ostrzeżenie dla kierowców

Kostucha i "ciało" w worku - taki widok żegnał kierowców, którzy w piątek wyjeżdżali z Chełma. Niestety, duża liczba wypadków sprawia, że policjanci muszą sięgać po nawet najbardziej drastyczne środki.

"W ten niecodzienny sposób chełmska drogówka i Automobilklub Chełmski przeprowadzili akcję skierowaną do kierowców. Kierujący mogli zobaczyć obraz sugerujący tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe" - czytamy w policyjnym komunikacie. Jednak "niecodzienny sposób" to mało powiedziane. 

Przy drodze wyjazdowej z miasta w piątek na dwie godziny stanął radiowóz na sygnale i napisem "uwaga wypadek". Przed nim wolontariusz przebrany za samą śmierć i leżący na ziemi czarny worek, przypominający te na ciała np. ofiar wypadku. W worku także miał leżeć człowiek, jednak z tego pomysłu zrezygnowano, gdyż było za zimno - opisuje polsatnews.pl. Zamiast tego w środku znalazły się policyjne pachołki. 

I choć wielu osobom taki widok mógł się nie spodobać, to współorganizatorzy akcji są pewni, że postąpili słusznie. "Śmierć przestrzegała przed brawurą, brakiem wyobraźni i nie respektowaniem przepisów ruchu drogowego. Przypominała, że na drodze należy zachowywać się odpowiedzialnie i rozważnie" - czytamy na Facebooku Automobilklubu Chełmskiego. 

"Akcja sugestywna, nawet dla niektórych może trochę drastyczna, ale organizatorzy mają nadzieję, że zmusi do chwili refleksji uczestników ruchu drogowego" - piszą członkowie klubu.

Więcej o:
Komentarze (142)
Chełm. Śmierć z kosą i worek na zwłoki. Halloween? Niestety nie, to ostrzeżenie dla kierowców
Zaloguj się
 • thannatos

  Oceniono 18 razy 16

  No tak, w sumie mamy Haloween zaraz. Czemu nie....

  A fotoradary zamiast stac w sensownych miejscach trafily na zlom, bo robily za bezsensowne sciagacze kasy zamiast straznikow bezpieczenstwa.....

 • schneckenkorn

  Oceniono 23 razy 13

  Fajne, na pewno nie przesadzili. Ludzie zwalniają na widok kostuchy. Przesadzają kretyni z prędkością 130-140 km/h.

 • cichwoda

  Oceniono 12 razy 4

  czarny protest

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 9 razy 3

  Mnie ta akcja policji bardzo się podoba,brawo.

 • seneka_ml

  Oceniono 7 razy 3

  Niektórzy politycy optują za zakazem zakrywania twarzy.A do tego jeszcze ostre narzędzie w ręku.Jak wejdą odpowiednie ustawy to koleś pójdzie do paki

 • parafiraza

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo, niech bodaj jednemu ocali to życie !
  Do dziś - a minęło z 15 lat - mam w głowie wielki wakacyjny billboard z napisem : "lepiej pół godziny później niż 30 lat za wcześnie "
  Niechaj Śmierć będzie bezrobotna.

 • mesik50

  Oceniono 13 razy 1

  Akcja super. Jestem kierowcą, ale popieram również bardziej drastyczne akcje. A dla pijanych kierowców i oszołomów za kółkiem bezpłatna praca w kostnicach przy ofiarach drogowych lub wolontariat na oddziałach dla najbardziej poszkodowanych uczestników wypadków. Może to w końcu zadziała.

 • vanad48

  Oceniono 12 razy 0

  Brawo Policja...świetna akcja....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX