"To bezczeszczenie grobów". Bp Pieronek jeszcze mocniej o decyzji prokuratury ws. ekshumacji ofiar 10.04

"Polityka nie ma nic albo mało wspólnego z chrześcijaństwem. Po co serwuje się ten dramat rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej? W imię jakich racji?" - mówi w rozmowie z "Super Expressem" biskup Tadeusz Pieronek.

Bp Tadeusz Pieronek raz jeszcze, w bardzo mocnych słowach, odniósł się do decyzji Prokuratury Krajowej, która postanowiła o ekshumacjach wszystkich ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W jego ocenie to skandaliczna decyzja, która podyktowana jest bieżącą potrzebą polityczną.

 "Prawda jest taka, że prokuratura na jeden szept, że trzeba, zrobi wszystko. A w tej sprawie mamy konflikt między stanowionym prawem, które pozwala na zignorowanie woli rodziny, a uczuciami bliskich i ich prawem do zachowania spokoju. Ci już raz przeżyli tę tragedię, a teraz za sprawą decyzji władz będą zmuszeni, by przeżywać ją raz jeszcze" - powiedział duchowny dla "Super Expressu"

Zdaniem biskupa Pieronka, to co robią władze ws. ekshumacji przechodzi wszelkie wyobrażenie i nosi cechy bezczeszczenia grobów.

"Uważam, że nie jest to (ekshumacje - red.) potrzebne. Zamiast tego mamy formę bezczeszczenia grobów. Nawet nie warto o tym mówić, bo to przechodzi wszelkie wyobrażenie. A pamiętajmy, że we wszystkich religiach grób był zawsze rzeczą świętą. Zostawmy tych ludzi w spokoju." - zaapelował biskup Tadeusz Pieronek.

Zobacz także: 'Najgorsze świństwo', 'skrajna makabreska'. Publicyści wstrząśnięci zapowiedzią ekshumacji smoleńskich

Więcej o:
Komentarze (255)
"To bezczeszczenie grobów". Bp Pieronek jeszcze mocniej o decyzji prokuratury ws. ekshumacji ofiar 10.04
Zaloguj się
 • schneckenkorn

  Oceniono 76 razy 26

  Codziennie larum i histeria w Gazecie z powodu planowanej ekshumacji i szczegółowych badań zwłok, które nie zostały przeprowadzone w 2010 roku.
  Można odnieść wrażenie, że fanatycy poprzedniej władzy i ta peowska władza bardzo obawia się wyników patologów z zakładu medycyny sądowej.

 • jnd

  Oceniono 44 razy 14

  ale winni sa ci co nie zrobili tego co do nich nlezalo 10lat temu. Trupom juz nic nie zaszkoadzi a pamiec o tych co nzgineli bedzie nawet wieksza bo ciagle sie o nich mowi.

 • schneckenkorn

  Oceniono 59 razy 9

  Pieronek zgłupiał. Zmarłym nikt nie zrobi krzywdy, więc o bezczeszczeniu zwłok nie ma mowy.
  A w ogóle pamiętajcie, że dwa lata temu po zestrzeleniu przez ruskich samolotu holenderskiego nad Ukrainą przeprowadzono sekcje wszystkich ciał w Holandii. Rząd PO zachował się karygodnie i nie ma tu usprawiedliwienia.

 • srul_szmul_bajtelman_hajfa

  Oceniono 64 razy 6

  .
  '' we wszystkich religiach grób '' ???
  .
  W dochodzeniu w sprawach karnych religia nie ma znaczenia. I nawet nie powinna
  .
  Nawet grób może zawierać materiał dowodowy. I często zawiera.

  Groby są też często źródłem informacji i badań dla naukowców.
  Piramidy egipskie nic innego tylko groby, mumie resztkami nieboszczyków.
  .
  Tak, że co święte i dla kogo jest tu do dyskusji.
  .
  Prokurator jak najbardziej może chodzić do spowiedzi i komunii.
  Ale w swoim wolnym czasie.
  .
  W pracy obowiązują go kodeksy , kk i kpk, przykazania Boskie muszą poczekać.
  .
  .

 • kawabis

  Oceniono 13 razy 3

  Najlepszy jest Deresz chce wystawić wartę by czegoś nie podrzucono. Nie łapię toku rozumowania gościa, który stracił żonę co najmniej w dziwnych okolicznościach , zachowuje się tak jakby dostał kasę za milczenie i teraz ktoś chce to ujawnić i kasę trzeba będzie oddać. Sraczka niektórych rodzin smoleńskich jest zabawna (celowo używam kontrowersyjnych słów), zamiast chcieć wyjaśnić wszystko do najmniejszego szczegółu zachowują się jakby chcieli coś ukryć, a sekcja to zdemaskuje. Dzisiaj gdy na każdym cmentarzu ekshumacje to codzienność, bo ludzie, którzy wyjechali za pracą przenoszą groby swoich bliskich, by groby nie były zaniedbane robić taką awanturę to śmieszne, zwłaszcza jeśli krzyk podnoszą lewicowcy i liberałowie dość swobodnie podchodzący do tradycji. Przecież to tylko ciała i to jeszcze bez gwarancji, że ich bliskich, w życie pozagrobowe przecież nie wierzą więc po co te protesty.

 • to.deus

  Oceniono 5 razy 3

  TW "Feliks" nadaje.

  "Biskup Pieronek jest zdecydowanym przeciwnikiem lustracji. W wywiadzie dla „Linii specjalnej” (29.05.2005), w którym nieżyjący już abp Życiński proponował mu objęcie przewodnictwa komisji do uniewinnienia duchowieństwa (!!), stwierdził, że należy całkowicie utajnić akta IPN na 50 lat. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX