Komentarze (482)
Słuchacze Trójki oburzeni materiałem o szczepionkach. "Czy państwo upadli na głowę?"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Bronisław Romp

  0

  Nie mam nic przeciwko szczepieniom lemingów. Ale co im do tego, że ja nie szczepię swoich dzieci? Skoro szczepionki chronią lemingi przed chorobami, to czego lemingi się tak panicznie boją? Lemingi tego nie wiedzą. Mają po prostu sprane mózgi przez kampanie reklamowe koncernów farmaceutycznych. To szczekanie lemingów nie jest szkodliwe. Ale, o zgrozo, te koncerny chcą swój biznes rozkręcać poprzez instytucje państwowe, narzucając swoje śmiercionośne towary ustawami prawnymi.

 • Chudy Byk

  0

  Ej tam panie chirurg zwierzęta też nie działają bezcelowo. Odżywiają się żeby zaspokoić głód, śpią aby wypocząć i srają żeby się wypróżnić. A skoro wakcynolodzy nie udowodnili że szczepienia na cokolwiek działają znaczy wg pana są one bezcelowe. Czyli nie dorósł pan do rangi zwierzęcia

 • Maciej Wrona

  Oceniono 4 razy 0

  Nie znoszę szaleńców z PiS-u lecz kto mi wyjaśni dlaczego mam 26 letniego syna z autyzmem i umysłem 3 latka? Mam również starszą córkę i wszystko ok. Syn do 5 roku życia rozwijał się normalnie. Urodził się z 10 pkt. w skali Ap.
  Dziwnym trafem znam 3 chłopców z rocznika syna- z tej samej miejscowości. Wszyscy trzej są na podobnym poziomie umysłowym. W rodzinie żony ani mojej nie ma tego typu chorób, co najmniej w trzech pokoleniach. Skąd sprowadzano szczepionki które przyjmował syn? Nikt nam rodzicom nigdy tego nie powie. Koncerny farmaceutyczne to miliardy, w powiązaniu z lobby i desydentami stają za sobą murem. Nie wierzę sqrwysynom w żadne zapewnienia. Córce udawało się przez ponad trzy lata nie poddawać synów szczepieniom. Lekarz u którego była zapisana popierał ją...sam nie szczepił swoich dzieci. Teraz pod groźbą kary musiała chłopaków zaszczepić. Pytanie zasadnicze :
  DLACZEGO ZE WSZYSTKICH KRAJÓW UNII TYLKO W POLSCE JEST OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ POD KARĄ PIENIĘŻNĄ ???
  Żałuję, że urodziłem się w Polsce i mam w doopie państwo które wszystko nakazuje - od obowiązku szczepień, obowiązkowego ubezpieczenia (OC pojazdów których się nie używa) po haracz
  do ZUS-u. Mam dość obowiązkowych składek emerytalnych, które zostają przez to państwo rozkradzione w świetle prawa. Niech szlag trafi tą zasraną polskę wraz z jej rządzącymi łobuzami.

 • egoranum

  Oceniono 6 razy 0

  Nawet gdy pogryzie cię wściekły lis, to nie umrzesz w męczarniach na wściekliznę o ile.......jesteś zaszczepiony .......ale "myślom" prezesa

 • mechantloup

  Oceniono 14 razy 0

  Nie szczepić na tężec, żółtaczkę, przeciw wściekliźnie (po pogryzieniu przez dzikie zwierzę), bo "Wakcynolodzy czy szczepionkowcy nie udowodnili, że to na cokolwiek działa - stwierdza Jaśkowski".

 • moorsoldaten

  Oceniono 6 razy 0

  Jak zwykle prawda boli.

 • anette444

  Oceniono 10 razy 0

  Trójka może opuścić kurtynę.

  Została TRUJKA.

 • q-ku

  Oceniono 12 razy 0

  "Szczepionkowcy nie udowodnili, że to na cokolwiek działa"

  to cofa medycynę o jakieś 117 lat, do 19. wieku

 • londynska

  Oceniono 16 razy 0

  Jerzy Jaśnikowski w ogóle nie jest lekarzem, a co dopiero chirurgiem. Wystarczy sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy!!!

 • dublet

  Oceniono 10 razy 0

  Na stosach jeszcze nie palą ale 1/10 budżetu na Kościół już jest.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 44 razy 0

  Dawno w Polsce nikt nie umarł przez odrę, albo błonicę. Ofiary polio też się na ulicach rzadko widuje... No to się w głowach durnym ludziom poprzewracało - i tylko głupia, nieodpowiedzialna i populistyczna władza może szukać u takich poparcia!!!

 • phugoid

  Oceniono 46 razy 0

  bo to tak zwane społeczeństwo (i gospodarka) oparta na wiedzy, wiedzy naznaczonej zabobonem i guslami oraz namaszczonej przez sukienkowych. zamiast szczepień, leków i nowoczesnego leczenia wystarczy mydlitwa i co łaska, 500zl

 • fctheduck

  Oceniono 19 razy -1

  Antyszczepionkowcy jak ulał pasują do 'dobrej zmiany'. Ciemnogród, nieudacznicy i półidioci w końcu dorwali się do władzy.

 • lk10

  Oceniono 11 razy -1

  ciemnogród wybrał PIS, ciemnogród rządzi - w średniowieczu nikt się nie szczepił i w biblii też o szczepieniach nie napisali więc o co chodzi?

 • gojek75

  Oceniono 11 razy -1

  Mo ja pierdziele... Pieprzą bez sensu jak świadkowie yehove.... Szczepionki pomagaja bardziej niż ich brak... A juz na pewno nie pozwoliłbym rodzicom (zaszczepionym) ma decyzje czy ich dzieci maja lub też nie być. Zaszczepione....

 • albwu

  Oceniono 11 razy -1

  O potem rodzice przeciwni szczepionkom posyłają swoje dzieci do przedszkoli, a tam one łatwo zarażają inne dzieci tymi chorobami, na które są szczepionki, a dzieci nie były szczepione.

 • brunon_k

  Oceniono 5 razy -1

  Nie mam wiedzy by szczepionki były szkodliwe. Jednak w Polsce jest pewien niepokój wśród rodziców w związku ze stosowaniem niektórych szczepionek.
  Jest również rozporządzenie w sprawie NOP, które nie jest realizowane przez lekarzy, którzy pewnych chorób powstałych do 1 miesiąca czasu po szczepieniu nie kwalifikują jaką NOP i nie zgłaszają do sanepidu.
  Jak mają nie powstać w takiej sytuacji wątpliwości wśród cześć rodziców? Skoro lekarz np. w przypadku zapaści cukrzycowej po tygodniu od podania szczepionki i bardzo pogorszonym samopoczuciu dziecka przez cały ten okres nie kwalifikuje tego jako NOP i nie zgłasza.
  Przecież gdyby to rozporządzenie było przestrzegane Sanepid mógłby mieć pełne statystyki i odsiać jakieś pojedyncze przypadki niebędące NOP.
  Ale jeśli dzięki rejestrowi i rzetelnym statystykom potwierdziły by się jakieś prawidłowości to można by było tych wątpiących rodziców nawrócić, a jeśli inne prawidłowości to jednak należałaby się ochrona dla ewentualnie poszkodowanych. No bo kto wie czy jakaś ferelna pojedyncza szczepionka 1/milion się nie pojawiła. Wystarczy, że do każdej szczepionki byłby doliczony koszt ubezpieczenia państwa oraz szybka ewentualna reakcja w celu wycofania wadliwej partii szczepionek.
  Niestety takich praktyk w przypadku szczepionek nie ma w Polsce i niestety powstał niepokój rodziców i skrajne przypadki głupoty.

 • gigigolo

  Oceniono 21 razy -1

  podzielmy się! ci, związani z ideologia PiS, KK, modlitwą dobrą na wszystko, zakazem aborcji i szczepionek na prawo, my lewactwo gorszego sortu, z prawami, które świetobliwi odrzucają, na lewo. wielbiciele państw narodowych łączą się z WNP, pracują nad koncepcją państw Międzymorza i przywództwa Polski w tym regionie, my lewacy łączymy sie na trwałe EU, aż po kres czasu. podzielmy sie bez jednego wystrzału tak jak Czechy ze Słowacja. wy będziecie szczęśliwi u siebie a my u siebie. trochę sie rozmarzyłem, ale czasami marzenia sie ziszczają...cheerio!

 • Andrzej Sawicki

  Oceniono 13 razy -1

  Nie oglądam reżimowych TV i nie

  Nie oglądam reżimowych kanałòw tv ani nie słucham radia bo szkoda mi zdrowia

 • rhone

  Oceniono 15 razy -1

  Poprostu ciemnogród i średniowiecze. Nie dziwi się już wcalę, dlaczego PiS tak łatwo rządzi wPolsce. Skorojego wybory to ignornaci z tytułami naukowymi, do tego po prostu kłamią w żywe oczy albo nie potrafią dotrzeć do ogólnodostępnych badań naukowych, które nie tylko,że są wiarygodne, ale i jednoznacznie wskazują, że szczepionki są bezpieczne jesli podaje je się zdrowym dzieciom. Wkółko ten samargument: przemysł szczepionkowy...nic tylko kasa. A jak działa ten argument. A może niech podadzą inne argumenty i chociaż jeden prawdziwy! Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Jak można nie czytać wyników badań i i wierzyć w takie bzdury. Dokładnie tak samo jak Elbanowscy...Wygadują bzdury i nieprawdę, nie czytają badań, które przeczą ich tezom, ale Polakom wciąż powtarzają, że 6 latki nie powinni chodzić do szkół. Doba zmiana - idziemy w kierunku krajów III świata.

 • Andrzej Sawicki

  Oceniono 23 razy -1

  Szczepionki Pasteura to największe osiągnięcie nauki Uratowały wiele milionów jeżeli nie miliardów Nadal na grypę, malarię, denga itd umierają miliony bo nie ma szczepionek !!!!!!! To powrót do ś reniowiecza ? Do epidemii cholery, żòłtej febry itd

 • kniazwitold

  Oceniono 9 razy -1

  Kolejni pisowscy kretyni w akcji.

 • mc_ras

  Oceniono 15 razy -1

  "Są dumni z miana ciemnogródu i niosą je wysoko ponad głowami, niczym jakąś chorągiew."

 • mono861007

  Oceniono 19 razy -1

  To jest właśnie "Dobra Zmiana" w Polskim Radiu, od tego czasu przestałam go słuchać, a trójka była moją ulubiona stacją. Słyszałam już o szczepionkach powodujących autyzm od koleżanki. Twierdziła, że są naukowe dowody, a wkrótce okazało się, że osoba która rozpuściła ową teorię nie ma żadnych naukowych podstaw. Owa koleżanka bardzo często przedstawia mi rożnego rodzaju teorie spiskowe(PiS jest jedyny słuszny, bo katolicki, a tvn24 kłamie...zapewne ta gazeta, bo lewacka też...i bla bla bla....). Od jakiegoś czasu zaczęłam te dane bardziej przesiewać.

 • raku

  Oceniono 17 razy -1

  słyszałem ten serwis. nie mogłem wyjść ze zdumienia, jak można coś takiego mówić.

 • Ryszard Wojna

  Oceniono 17 razy -1

  Jak widać po komentarzach, PiS jest także przeciwko szczepionkom i oddelegowało trollownię na front walki z nimi. Czy kogoś to dziwi? W końcu przejęli program ugrupowania zwanego Liga Przeciw Rozumowi. Chcą nas cofnąć do średniowiecza...

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 21 razy -1

  a czego sie spodziewać jak zatrudnili matołów z prawiecowego ściarerwa republika trvam itd

 • warszawa1967

  Oceniono 23 razy -1

  Już nie Trójka tylko Trujka. Wyrzucili prawdziwych, rzetelnych dziennikarzy a przyszli absolwenci "Wyższej Szkoły Gotowana Na Gazie im. Tadzia Sromotnika".

 • my_kroolik

  Oceniono 23 razy -1

  Taki sam dureń jak ci, którzy twierdzą, że komisja Millera nie udowodniła przyczyn rozpierniczenia się samolotu we mgle o drzewa. Fakt praktycznego wyeliminowania chorób, przeciwko którym się szczepi, nie jest oczywiście żadnym dowodem One same wygasły, to był czysty zbieg okoliczności. Ewentualnie wreszcie, po 2000 lat pomogły usilne modły.

 • stegozaur2015

  Oceniono 15 razy -1

  Rok 2020, Trujka audycja Kuby S.:
  "Mydło - pożyteczny wynalazek czy USraelska tajna broń".

  Napiszcie o audycji Kuby S. "Czy deportować uchodźców ?".

 • janatol

  Oceniono 13 razy -1

  U zwierząt słabe osobniki są odrzucane ze stada, według tych nowoczesnych metod tak samo powinno się robić wśród ludzi. Może w ten sposób część pisowskich mend tez by wyginęło naturalnie.

 • incommunicado1

  Oceniono 9 razy -1

  Załatwić sprawę może ospa,najlepiej czarna. Wyeliminuje wszystkie jednostki ludzkie z tego świata a i planeta odetchnie.

 • jadujadu

  Oceniono 23 razy -1

  Ten ekspert (dr. Jaśkowski) powinien zostać dokooptowany do zespołu badającego katastrofę smoleńską - na pewno zna się na wypadkach lotniczych.

 • atero

  Oceniono 35 razy -1

  Mam prośbę do epidemiologów.Wymyślcie i zróbcie szczepionkę przeciwko PiSowi.Tylko szybko.najlepiej na wczoraj.

 • aeromonas

  Oceniono 55 razy -1

  Szczepienia ochronne to największe osiągnięcie medycyny w dziejach ludzkości. Bezpiecznie, skutecznie, prosto i tanio zapobiegają wielu śmiertelnie groźnym chorobom. Przeciwnicy szczepień nie wiedzą, co mówią, nie mają pojęcia o działaniu szczepionek i ludzkiego układu odpornościowego, nic nie wiedzą o chorobach oraz nie pamiętają, jak dzieci masowo marły na koklusz lub polio. Nie rozumiem, jak w ogóle ktokolwiek może kwestionować zasadność szczepień. Obowiązkowe szczepienia ochronne są finansowane przez podatników i mowy być nie może, żeby rodzice mieli jakikolwiek wybór - to specjaliści epidemiolodzy mają decydować, a rodzice - podporządkować się i zaprowadzić dziecko w terminie na szczepienie (tylko w przypadku choroby dziecka szczepienie ma prawo zostać odroczone).

 • kazek1948

  Oceniono 21 razy -1

  Zaraz , zaraz , Jaśkowski , Jaśkowski , czy on podpisał deklarację wiary ? Jeżeli tak , to wszystko jasne.

 • Sławek Kucharczyk

  Oceniono 73 razy -1

  Czekam już tylko kiedy zaczną doradzać zdrowaśki na wszelkie choróbska....
  A swoją drogą nigdy się spodziewałem, że Trójka zacznie tak nisko upadać

 • aker66

  Oceniono 23 razy -1

  pis już dawno stwierdził że dwa tysiące lat rozwoju cywizacji można wyrzucić na śmietnik, a rację mają tylko idioci z pisu

 • ryslew2061

  Oceniono 23 razy -1

  Zidiocenie trójki postępuje w tempie galopującym! Ano - zmiana nie tylko dobra, ale i szybka!

 • mala2424

  Oceniono 35 razy -1

  Trójka ogólnie zeszła na, przysłowiowe, psy (nie obrażając psów). Nie da się tego słuchać. Przykre bo towarzyszyła mi wiele lat.

 • macwies

  Oceniono 39 razy -1

  po co szczepionki? Wystarczy modlitwa!

 • jtby

  Oceniono 27 razy -1

  "Skrajna ignorancja i nieodpowiedzialność" - piszą zszokowani słuchacze. Bez przesady. To tylko dojna zamiana Polskiego Radia na Radio Pisdonia - coś tak jak Radio Erewań z czasów minionych - starsi pewnie pamiętają.

 • juma07

  Oceniono 25 razy -1

  DEBILE....

 • izbkp

  Oceniono 35 razy -1

  Skoro takich ludzi jak Michał Nogaś zastępują redaktorzy z frondy lux to nie ma się co dziwić, że trójka się skończyła... :(

 • roland garros

  Oceniono 25 razy -1

  "gość (czytaj; pacan) ma rację" fluor jest śmiertelnie trujący, może nawet bardziej niż chlor, ale fuloryzację robi się fluorkiem sodu a chlorkiem sodu soli się kanapki i jakoś nikt od tego nie umiera.

 • mr_gm

  Oceniono 25 razy -1

  wypowiedzi tego "eksperta" przypominają wypowiedzi dwóch o dziwo także dawno emerytowanych "specjalistów" od rurociągów, którzy swego czasu twierdzili na falach Radia Maryja, że wybuch rurociągu gazowego ma siłę bomby atomowej

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 21 razy -1

  Katopolactwo to zalosny narod, wraca dobrowolnie w mroki sredniowiecza. Katopolactwo nie rozumie i nie chce zaakceptowac rozwoju nauki - oni sa na poziomie plaskiej ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX