16 skarg do KRRiT na "Wiadomości". Kurski tłumaczy się z tego materiału

• Do KRRiT wpłynęło 16 skarg od widzów na materiał "Wiadomości"
• Dotyczył on redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika
• Prezes TVP i szefowa "Wiadomości" złożyli wyjaśnienia przed KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała 16 skarg od widzów na materiał "Wiadomości" o Adamie Michniku - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Materiał autorstwa Marcina Tulickiego wyemitowano w poniedziałek 17 października. W czwartek prezes TVP Jacek Kurski i szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska spotkali się z członkami KRRiT. Tematem rozmowy były m.in. skargi na materiały emitowane w programach informacyjnych.

Dowiedz się więcej:

Jakie zarzuty są kierowane w stosunku do materiału?

Trzyminutowy materiał był przygotowany w związku z 70. urodzinami Adama Michnika. Autor nie wspomniał o zaangażowanej działalności opozycyjnej naczelnego "GW", o odznaczeniach i kilkudziesięciu napisanych książkach. Michnik jest za to zestawiany m.in. z gen. Czesławem Kiszczakiem i gen. Wojciechem Jaruzelskim. "Materiał był nierzetelny, nieuczciwy i nie spełniał standardów dziennikarskich. (...) Było wiele półprawd, manipulacji i przemilczeń, a zabrakło prawdy" - komentowała dziennikarka "Wyborczej" Agnieszka Kublik, która także złożyła skargę.

Zobacz także: Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o:
Komentarze (205)
16 skarg do KRRiT na "Wiadomości". Kurski tłumaczy się z tego materiału
Zaloguj się
 • clamcay

  Oceniono 120 razy 44

  a tak konkretnie to co było nieprawdą w tym materiale?
  jakby ktoś mógł tak lapidarnie w kilku punktach, bez zbędnych emocji i wyzwisk...

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 104 razy 26

  Tytuł artykułu - "Płyną skargi". A w treści? Skarg całe 16, z czego przynajmniej 1 od pracownicy GW... To ile skarg złożyli zwykli ludzie? Choć jedną?
  Oglądalność Wiadomości - ok. 2,36 mln, liczba skarg - 16. Liczymy... Kalkulator mi tak małego procenta nie chce wyliczyć :)

 • derek.4

  Oceniono 82 razy 10

  Przecież pokazali prawdę o Michniku.

 • nino.rota

  Oceniono 41 razy 9

  Przeciez prawde powiedzieli.

 • Elżbieta Hanas

  Oceniono 52 razy 6

  Pragnę przypomnieć wszystkim, że tylko ludzie porządni i dobrzy dbają o biednych a to właśnie robi pis i co więcej to ten rząd stara się realizować program wyborczy, a więc jest lojalny wobec swych wyborców i ich szanuje, jeżeli ktoś żle postąpi to jest odwołany, anie jak w PO sprawa jest zmiatana pod dywan i jeszcze nikomu tak nie przeszkadzano jak Pisowi,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX