"Politycy pobłażają pseudokibicom". Policjanci piszą do premier Szydło

"Część polityków przedstawia jednego z pseudokibiców jako wzór patrioty" - piszą zbulwersowani policjanci ze Śląska i apelują do rządu o większą ochronę dla interweniujących funkcjonariuszy.

Przedstawiciele NSZZ Policjantów w Katowicach napisali list do premier Beaty Szydło i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Zarzucają w nim politykom, że pobłażają pseudokibicom oraz apelują o większą ochronę dla interweniujących policjantów.

– Część polityków, w tym piastujący najwyższe funkcje w naszym państwie, publicznie jako wzór patrioty przedstawia osobę noszącą szalik jednego z klubów, a zapomina o tych, którzy noszą godło na czapce – można przeczytać w liście do rządu.

Bezpośrednią przyczyną powstania pisma były starcia kibiców w centrum Katowic pod koniec ubiegłego tygodnia. Policja użyła wówczas armatek wodnych oraz broni gładkolufowej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

 

"Pobłażanie eskaluje agresję"

Zdaniem przedstawicieli śląskiego związku zawodowego pobłażanie pseudokibicom tylko eskaluje ich chuligańskie zachowania. Funkcjonariusze dziwią się, że politycy porównują kiboli do "postaci, które najbardziej chlubnie zapisały się na kartach historii naszej ojczyzny". 

Ich zdziwienie budzi też fakt, że po policyjnych interwencjach w czasie zamieszek i rozrób kibiców toczą się przeciwko nim postępowania i policjanci są surowiej karani niż chuligani, którzy na nich napadli. 

- Polscy policjanci, aby działać sprawnie i skutecznie muszą mieć świadomość, iż reprezentując państwo, są pod jego ochroną, a wszelki atak na nich spotka się z nieuniknioną i nieubłaganą reakcją - czytamy w liście. 

Odszkodowanie dla policjanta

Na koniec związkowcy apelują do premier i ministra spraw wewnętrznych, aby zwalczanie przestępstw przeciwko funkcjonariuszom publicznym było bardziej skuteczne.

Chcą również, aby prokuratorzy żądali od chuliganów odszkodowania, zadośćuczynienia lub nawiązki na rzecz policjanta, który został pokrzywdzony w trakcie interwencji. 

Pełny tekst listu policjantów do premier Szydło można przeczytać TUTAJ. 

A TERAZ ZOBACZ: Szef mafii 5 lat ukrywał się w szafie. Zobacz film z aresztowania

 

Więcej o:
Komentarze (189)
"Politycy pobłażają pseudokibicom". Policjanci piszą do premier Szydło
Zaloguj się
 • jnd

  Oceniono 103 razy 67

  policjanci to cioty, nie potrafia zidentyfikowac, zebrac dowodow a pozniej przedstawic zarzutow. Sady pewnie nie maja podstaw aby bandytow skazac. Skazuja jakies plotki albo przypadkowych kibicow co mieli nieszczescie akurat tam byc.

 • jurakuz

  Oceniono 172 razy 62

  Polscy policjanci, aby działać sprawnie i skutecznie muszą mieć świadomość, iż reprezentując państwo, są pod jego ochroną, a wszelki atak na nich spotka się z nieuniknioną i nieubłaganą reakcją

  czytaj: te gnoje , pasożyty utrzymywane za nasze podatki chcą nadal bezkarnie bić ludzi, być chamscy, agresywni, i " być pod opieką państwa" w prywatnej firmie taki jeden z drugimcw... darmozjad nie wytrzymałby tygodnia.

 • adam545

  Oceniono 28 razy 28

  To nie są kibice to jest bydło rozwscieczone na pobojowisku jaką jest ulica W pojedymke to są potulni bo prawo wtedy działa inaczej jako wybryk chuligański łącznie z niszczeniem mienia

 • merkury-3

  Oceniono 31 razy 27

  UEFA powinna wykluczyc cala polska lige z rozgrywekpolska liga jest wylegarnia chamstwa rasizmu rozbojow i nienawisci i narkotykow .kibole patrioci to sa zorganizowane grupy przestepcze pod ochrona PIS i Dudy

 • hegemon123

  Oceniono 38 razy 4

  Łojojoj jakie bidulki ojojoj...

 • karburator_1

  Oceniono 34 razy 4

  Jakie odszkodowanie? Przecież bierze za to kasę i ma przywileje. A poza tym podobno to jest "służba".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX