Ziemiec naprawdę twierdzi, że nie chce odchodzić z "Wiadomości"? Jesteśmy po lekturze jego felietonu

"Władza woli otaczać się ludźmi niedouczonymi, ale pokornymi, gotowymi bezrefleksyjnie wykonywać polityczne zlecenia" - pisze w tekście dla "Plus Minus" Krzysztof Ziemiec, prezenter "Wiadomości" TVP.

Prezenter "Wiadomości" w TVP1 Krzysztof Ziemiec w krótkim felietonie dla magazynu "Plus Minus" nie przebiera w słowach i otwarcie pisze o grzechach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wylicza m.in. zbytnią pewność siebie i obsadzanie państwowych stanowisk niekompetentnymi ludźmi.

"Jako dziennikarz staram się przyglądać politykom z pewną dozą krytycyzmu - bo taka powinna być rola "czwartej władzy". Nie wolno padać przed rządzącymi na kolana, ale też należy oceniać ich bez uprzedzeń" - zaznacza Ziemiec. 

 

"Zaczęło się po ubiegłorocznych wyborach od ostentacyjnie demonstrowanego poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko".
"Mamy wyrzynanie "obcych" i zagarnianie kolejnych przestrzeni przez "swoich". Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) - co gorsza, wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego".
"Władza woli otaczać się ludźmi niedouczonymi, ale pokornymi, gotowymi bezrefleksyjnie wykonywać polityczne zlecenia". 

Krzysztof Ziemiec zarzuca także politykom PiS, że nie pozwalają na dyskusję i wymianę opinii.

"Uważają, że jeśli ktoś gotów jest w jakiejkolwiek sprawie przyznać rację ich politycznym oponentom, staje się zdrajcą. Czyżby zapomnieli, że bez samodzielnego myślenia nie uda się żadna (...) zmiana? A zamiast nowego "lepszego" człowieka będziemy mieli zastępy może "swoich", ale tępych koniunkturalistów". 

Negatywny wobec rządu wydźwięk tekstu może być sporym zaskoczeniem dla czytelników i dziennikarzy. Krzysztof Ziemiec był dotychczas krytykowany przez polityków i działaczy związanych z opozycją za firmowanie w "Wiadomościach" "dobrej zmiany" swoją twarzą. Ziemiec w rozmowie z Press.pl stwierdził jednak, że "nie ma zamiaru odchodzić z "Wiadomości" i TVP".

Kilka dni temu były minister sprawiedliwości Borys Budka zarzucił Ziemcowi manipulację podczas rozmowy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego. W lipcu dziennikarka Magda Jethon, redaktor naczelna portalu Koduj24.pl, w liście otwartym napisała do Ziemca: "firmujesz rzeczy złe i nieprawdziwe, akceptujesz tandetne dziennikarstwo".

Zobacz także: Zrezygnowaliśmy z francuski śmigłowców na rzecz produktów z polskich zakładów? "Propaganda w 'Wiadomościach' jest śmieszna"

Więcej o:
Komentarze (200)
Ziemiec naprawdę twierdzi, że nie chce odchodzić z "Wiadomości"? Jesteśmy po lekturze jego felietonu
Zaloguj się
 • eses2

  Oceniono 114 razy 16

  Codzienne szczucie, zakłamanie, chciejstwo manipulacja - oto GW w pełnej krasie....Metoda cepa.To już nawet nie jest śmieszne :)

 • janusz_bezlitosny

  Oceniono 78 razy 16

  Oho, czyżby czerscy po raz kolejny szykowali się do przełożenia wajchy? Dopiero zdążyłem otrząsnąć się po "wesołym" Romku Giertychu, a tu kolejny, do wczoraj pogardzany, dozna cudownego przemienienia. Gotowi?

 • krzysio333

  Oceniono 104 razy 16

  Najpierw sondaż, gdzie PIS bije wszystkie partie, potem sprostowanie wiadomośći Wyborczej (chociaż normalny czytelnik i tak w to nie wierzył). Współczuję pospolitemu czytelnikowi Wybiórczej. Ile trzeba znależć w sobie samozaparcia, żeby czytać tą gazetkę!. I jeszcze nie mieć pewności, czy to prawda!.

 • krzysio333

  Oceniono 120 razy 16

  Wczoraj po wiadomości Wybiórczej skomentowałem "chcielibyście". Dziśiaj śmieję się z Wybiórczej i piszę " a nie mówiłem". Tylko głupi Leming, czytelnik Wybiórczej, przez chwilę się podnieciłi miał nadzieję. Ale tak już On ma.

 • magnusg

  Oceniono 95 razy 15

  W redakcji GW to nie do pomyslenia.Tam jak bys powiedzial,ze Adas ma zla fryzure albo rysiu ma IQ zaby to wypad gwarantowany.Dlatego redaktorki GW w takim szoku i nie moga sie polapac,jak dziennikarz moze tak krytykowac "swoj oboz".

 • polsilver100

  Oceniono 14 razy 10

  Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie PIS politykiera

 • bart5554

  Oceniono 80 razy 8

  O czym nie dowiecie się z TOK FM oraz Wyborczej:

  Przegrana walka o zakaz GMO. Beata Gosiewska w Parlamencie Europejskim: „Polskie społeczeństwo jak i społeczeństwa wielu krajów UE nie życzą sobie GMO”

  wpolityce.pl/swiat/270012-przegrana-walka-o-zakaz-gmo-beata-gosiewska-w-parlamencie-europejskim-polskie-spoleczenstwo-jak-i-spoleczenstwa-wielu-krajow-ue-nie-zycza-sobie-gmo

 • jot-23

  Oceniono 47 razy 5

  Dobry cytat (z niemiec) obrazujacy to co chce nam zrobic soros i jego slugusy:

  ""My husband sometimes says he has the feeling that we are now the largest minority with no lobby. For each group there is an institution, a location, a public interest, but for us, a heterosexual married couple with two children, not unemployed, neither handicapped nor Islamic, for people like us there is no longer any interest." — "Anna," in a letter to the Mayor of Munich about her decision to move her family out of the city because migrants were making her life there impossible"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX