Kierowca mercedesa potrącił 16-latków, gdy ci wysiedli z autobusu. Jeden z nich nie żyje

• Samochód potrącił dwóch nastolatków na drodze w okolicach Bartoszyc
• Chłopcy prawdopodobnie wyszli zza autobusu prosto pod auto
• Jeden z nich nie żyje, drugi jest ciężko ranny

Trzech nastolatków zostało dziś potrąconych po tym, jak wysiedli z autobusu na drodze krajowej 51. Kierowca mercedesa jadącego drugim pasem tłumaczył policji, że chłopcy wyszli zza autobusu prosto pod jego auto - podaje lokalny portal bartoszyce.wm.pl. W miejscu, gdzie na trasie z Bartoszyce - Bezledy (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymuje się autobus, nie ma zatoczki. Dlatego staje on prosto na drodze. Chłopcy byli reanimowani przez medyków i przewiezieni do szpitali. Jeden z nich zmarł, a stan drugiego jest oceniany jako ciężki. Wiadomo, że 36-letni kierowca był trzeźwy. "Gazeta Olsztyńska" opublikowała na serwisie youtube.com nagranie świadka zdarzenia.

 
Komentarze (145)
Kierowca mercedesa potrącił 16-latków, gdy ci wysiedli z autobusu. Jeden z nich nie żyje
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 54 razy 40

  Stojący na przystanku autobus trzeba omijać z prędkością 40 km/h, wtedy ludzie nie giną.
  A w terenie niezabudowanym nie zaszkodzi profilaktyczny sygnał, tu chyba tego zabrakło.

 • krzysiozboj

  Oceniono 33 razy 33

  Raz jako pasażer przeszedłem "wzięcie na maskę" tak wybiegającą kobietę zza autobusu. Nic się jej nie stało bo prędkość auta była mała, ja do dzisiaj podejrzliwie patrzę na każdy stojący autobus.

  Żal dzieciaka, ani po dzieciakach ani po kierowcy nie odważyłbym się zrobić jazdy z oceną. Dla kierowcy i dla rodziny dzieciaka dramat.

 • proteusz33

  Oceniono 54 razy 20

  Jeżeli to celebryta to wyłga się tysiączłotową grzywną.Pewna celebrytka niedawno przejechała kobietę na pasach.Zaproponowała 1000 zł kary a prokuratura zgodziła się.Prawo jazdy nie zostanie jej zatrzymane bo jej mąż pijak ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a podobno na taksówki go nie stać

 • awitold

  Oceniono 27 razy 19

  To bardzo mądre wychodzenie zza czoła autobusu na drugą stronę jezdni. Jeszcze pewnie nos wcisniety w smartfona. Proponuję zgłosić do nagrody Darwina...

 • endgame222

  Oceniono 69 razy 19

  Gdyby za zabójstwo przy pomocy samochodu groziła taka sama kara jak za zabójstwo przy pomocy noża czy pistoletu to kierowcy jeździliby ostrożniej.

 • hanusinamama

  Oceniono 6 razy 6

  Dzieci trzeba uczyc od małego odpowiedzialnego zachowania na drodze. Co z tego ze wina kierowcy moze byc (chociaz tutaj wcale nie musi) jak dzieciak stracił życie. Pieszy w starciu z autem zawsze przegrywa. Notorycznie ludzie na czerwonym stoją wywaleni na jezdnie. A juz na przystankach norma jest wyłazenie na ulice. Norma jest wywalanie połowy wózka z dzieckiem bo opekun chce wyjzec na jezdnie (wózek zostawiamy na chodniku, kawałek od krawęznika i stojąc obok wyglądamy na jezdnię). Norma jest własnie takie wyskakiwanie z autobusu. Nawet jako kierowca jechał 40 na godzine to jak mu dzieciaki wyskoczyły pod koła to małe szanse. Mnie rodzice uczyli nie tylko rozejrzec sie na boki ale tez wielu innych zachowan na drodze.

 • nienietak6

  Oceniono 29 razy 5

  Dlaczego zabójca drogowy nie został zatrzymany? Są przepisy regulujące zachowania kierowcy przy wymijaniu autobusów, ale oczywiście w dzikim kraju ofiary nie mają co liczyć na sprawiedliwość.

 • volkszorn

  Oceniono 7 razy 3

  lapali pokemony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX