"Nowa autostradowa zabawa kierowców". Blokują karetkę, by szybciej ominąć korek [WIDEO]

Bezmyślność i egoizm - tak można określić zachowanie kierowców na autostradzie A4. Jadąc pod prąd, wykorzystywali korytarz utworzony dla przejazdu karetki, by wydostać się z korku.

Nagranie o wiele mówiącym tytule "Nowa autostradowa zabawa kierowców" opublikowali pracownicy Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie.

W piątek karetka wjechała na sygnale na autostradę A4. Gdy dziesiątki kierowców zjechały na bok, by umożliwić przejazd, niektórzy postanowili skorzystać z okazji. Jechali utworzonym korytarzem pod prąd, przez co zmuszali karetkę do zwalniania i czekania, aż jadący z naprzeciwka wycofają się.

 

"Proszę zmierzyć czas, który straciła karetka na manewry przez pozbawionych myślenia kierowców" - napisali pracownicy pogotowia pod nagraniem umieszczonym na YouTube.

Za utrudnianie przejazdu np. pogotowiu ratunkowemu lub straży pożarnej grozi mandat do 300 złotych oraz pięć punktów karnych.

Więcej o:
Komentarze (169)
"Nowa autostradowa zabawa kierowców". Blokują karetkę, by szybciej ominąć korek [WIDEO]
Zaloguj się
 • krzysiozboj

  Oceniono 27 razy 27

  Nagranie chyba powinno policję odwiedzić, ta zaś stosowne pisemka powinna wysłać. To tak gwoli przestrzegania przepisów ruchu drogowego, tak po ludzku to to zwyczajne @#$%^& a nie kierowcy.

 • jurakuz

  Oceniono 44 razy 22

  generalnie jestsem zaskoczony że Polacy robią korytarz bezpieczeństwa. niie wiem dlaczego nie zostawili pasa bocznego awaryjnego? a ludzie po prostu chcieli to wykorzystać. no i tyle. nic się takiego nie stało z drugiej strony, karetkę bym przepuscił albo pożarną straż ale policję np. w żadnym wypadku nie.niech stoją w korku jak ludzie. a korek faktycznie masakryczny co było jego powodem? czy wtym kraju coś moze działać raz normalnie?

 • stopp5

  Oceniono 24 razy 20

  To nie jest "utrudnianie" to jest blokowanie. Kodeks wykroczeń przewiduje za to grzywnę do 5000 zł.

 • tonz2

  Oceniono 22 razy 12

  Utrudnianie przejazdu karetce powinno być karane odebraniem na pół roku prawa jazdy i wysoką grzywną. Poza tym do kodeksu powinien być wprowadzony nakaz zatrzymywania się gdy usłyszy się sygnał karetki, straży pożarnej

 • jeremiah833

  Oceniono 8 razy 8

  numery tych tziullli doskonale widoczne - policja nie powinna mieć żadnych kłopotów z ukaraniem jełopów, O ILE IM SIĘ ZECHCE!

 • kali555

  Oceniono 12 razy 8

  300 PLN za utrudnianie przejazdu karetki???
  powinien byc stryczek dla prymitywa bo znaczy ze nie nadaje sie takie bezmyslne zwierze do zycia w spoleczenstwie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX