Polki skazane na prace społeczne w Wielkiej Brytanii. Pobiły trzy Brytyjki, krzycząc "Polska rządzi światem"

Jedna z pobitych przez polskie siostry Brytyjek miała twarz rozciętą obcasem. Rana wymagała założenia szwów. Druga doznała zadrapań, napastniczki wyrwały jej też część włosów.

20- i 23-latki z Polski zaatakowały obywatelki Wielkiej Brytanii podczas imprezy w mieście Rochdale. Do bójki doszło w połowie sierpnia. 

Polskie siostry wpadły w złość po tym, jak towarzyszący im mężczyźni zaczęli flirtować z trzema innymi kobietami. Gdy te spróbowały obrócić sytuację w żart, Polki stały się jeszcze bardziej agresywne - opisuje brytyjski tabloid "The Mirror". Do mężczyzn rzuciły "Wolicie te angielskie, puszczalskie ździry?", a do kobiet: "Nie zadzierajcie z Polkami" i "Chcecie się bić?". 

Brytyjki oplute, podrapane i pobite butem na obcasie

Po tych słowach rzuciły się na Brytyjki. Jade Ellis została opluta, kopnięta oraz wielokrotnie uderzona skórzanym paskiem od torebki. Polki podrapały jej plecy i wyrwały włosy. Druga z Brytyjek została uderzona butem na wysokim obcasie. Rana na twarzy wymagała założenia szwów. Trzecia kobieta została podrapana. - Gdy Polki oddalały się z miejsca zdarzenia, krzyczały: "Polska rządzi światem" - relacjonował prokurator.

Napastniczki nie zostały zatrzymane na miejscu, jednak Brytyjki dowiedziały się od świadków, jak miały na imię i znalazły je przez Facebooka.

Podczas rozprawy Polki, z których jedna uczy się w Wielkiej Brytanii fryzjerstwa, a druga studiuje pielęgniarstwo, przyznały się do winy. Stawiano im zarzut napaści na tle rasowym oraz uszkodzenia ciała. 

Wg sędziego Polki "dostały lekcję" i z tego powodu uniknęły kary więzienia. Skazano je na odpowiednio 125 i 160 godzin prac społecznych oraz kilkaset funtów zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych.  

Więcej o:
Komentarze (213)
Polki skazane na prace społeczne w Wielkiej Brytanii. Pobiły trzy Brytyjki, krzycząc "Polska rządzi światem"
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 80 razy 36

  A czy krzyczały o wiodącej roli Gazety Wyborczej, o Papieżu Polaku i o Bolku który motorówką mur Stoczni Gdańskiej im. Lenina przesadził obalając komunizm?

 • Oceniono 38 razy 34

  Zwykła bójka z zazdrości i skazanie za "hate crime"...
  To najlepiej dowodzi że "hate crimes" i "hate speech law"
  to zwykła głupota.

 • nino.rota

  Oceniono 52 razy 26

  Skoro postkolonialni, imperialni Anglicy mają swoją "Rule, Britannia",
  to my możemy mieć swoją "Rule, Polonia"...!

 • Jan Mila

  Oceniono 35 razy 23

  Hmm, dziewczyny trochę się pospieszyły z tą Polską :) Jeszcze kilka rzeczy jest do zrobienia... Ale za jakiś czas, kto wie ? ;)

 • onduma

  Oceniono 34 razy 16

  Osmielily sie pobic angielskie damy ? Na forum jak zabito Polaka to leszcze pisaly, ze sami sobie winni. Dlaczego zatem przy lekkim pobiciu przez Polki angielskich nadludzi nie obwiniaja teaz Angielek ?

 • czarnydoktor

  Oceniono 38 razy 16

  Agora zwolnia 135 osób więc jakikolwiek znaleziony wpis, który przedstawia Polskę i Polaków w złym świetle jest na wagę złota. Niedługo znajdziemy info ze jakiś polus się wysikal w marcu 2012 w parku w Paryżu (a w domyśle sikac słuchał apelu smolenskiego).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX