Komentarze (493)
Minister zdrowia: Zniknie pojęcie "ubezpieczenia". Wszyscy będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 14 razy 4

  znaczy każdy luj , który w życiu składki nie zapłcił i nie zapłaci, będzie mial tak samo jak człowiek całe życie je płacący??! płacący nie doczeka się operacji i umrze, bo luj był pierwszy w kolejce! Komuna pełną gębą.

 • kar.as

  Oceniono 16 razy 4

  Zlikwidują składkę zdrowotną? Jedni będą płacili, a drudzy - nie? I jedni i drudzy będą korzystali z usług szpitalnych?

 • Oceniono 9 razy 3

  Teraz w końcu będę mógł przenieść swoją jednoosobową działalność gospodarczą w szarą strefę, bo tylko zabezpieczenie zdrowotne mnie przed tym powstrzymywało. A zaoszczędzone odłożyć sobie na emeryturę.

 • andrzejlang

  Oceniono 7 razy 3

  Koszt tzw. opieki zdrowotnej wzrośnie o 500 % i będzie nadal rósł. Kolejki i oczekiwanie na wizytę u specjalisty też się wydłużą. To sprawa solidarności. Wszyscy będziemy solidarnie okradani i upokarzani. Oczywiście będą też tacy, którzy będą korzystać z innej solidarności - partyjnej.

 • wilq9

  Oceniono 9 razy 3

  jeszcze więcej ludzi zechce teraz pracować za darmo. Brak ubezpieczenia niektórych powstrzymywałby od tego gdyby urzedy pracy zachowywały sie właściwie i wykreslaly z rejestru ludzi ktorzy nie chca pracowac

 • euro-news

  Oceniono 6 razy 2

  wszyscy czyli nikt

 • robertus555

  Oceniono 14 razy 2

  Nareszcie mamy ambitnego ministra zdrowia który chce leczyć wszystkuch.Brawo.

 • Wiesław Pisarczyk

  Oceniono 4 razy 2

  A wystarczyło dać do ręki każdej osobie ubezpieczonej imienną kartę bankomatową ( ale najpierw komputer ,w każdym gabinecie lekarskim , połączony z Urzędem skarbowym ) na którą wpływały by środki z ubezpieczenia zdrowotnego.Te które obecnie są płacone obowiązkowo przez każdego pracodawcę i "wrzucane do wspólnego worka" . Każdy lekarz byłby zainteresowany chorym . Ci nieubezpieczeni mogli by dostać karty z opieki społecznej .To nic innego jak walka o pieniądze

 • magda19853

  Oceniono 8 razy 2

  i tak w tej chwili płacę moim ubezpieczeniem na wszystkich lumpów , bezdomnych

 • Oceniono 4 razy 2

  Bardzo dobry pomysł. Chciałem zwrocic uwagę iż dziesiatki tysiecy ludzi jest zarejestrowanych jako bezrobotni a pracuja na czarno -tylko po to by miec zagwarantowana opieke lekarska(szpitalna) ,skonczmy z ta fikcja i utrzymywaniem setek biurw w urzedach pracy do obsługi tych osob. Jak ktos chce naprawde prace znależć to posredniak jest ostatnim miejscem gdzie to mozna uczynic.

 • TheWierzbionek

  Oceniono 4 razy 2

  I bardzo dobrze, bezrobocie znowu spadnie bo mnóstwo ludzi rejestruje się w UP tylko dla ubezpieczenia.

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy 2

  Niestety, rozsądny projekt Ministra KR powszechnego ubezpieczenia obywateli i przejęcie NFZ przez administrację wymaga akceptacji społecznej do czego Polacy nie dorośli

  1. Zlikwidować OCZEKIWANIE na zabieg, wszystkie GWARANTOWANE zabiegi praktycznie natychmiastowo.
  2. Zabiegi spoza listy gwarantowanych TYLKO za pieniądze lub w ramach DODATKOWEGO DOBROWOLNEGO ubezpieczenia
  3. Wprowadzenie centralnej ewidencji medycznej . W Kanadzie istniała już 40 lat temu, korzystałem.. Kartoteki to zakładano pacjentom w okresie rozbiorów.
  4. Drastyczna redukcja zatrudnienia personelu pomocniczego - rejestratorki itp.
  5. Wymóg posiadania dyplomu mgr farmacji nie tylko dla właściciela apteki , ale i wszystkich pracowników merytorycznych obsługujących klientów,apteki z wyjątkiem kasjerek.
  6. Ogromne zróżnicowanie wynagrodzenia lekarzy - wzrost uposażeń chirurgów i anestezjologów, obniżenie pensji lekarek rodzinnych (pierwszego kontaktu).
  7. Zwiększenie odpowiedzialności prawnej i uposażeń pielęgniarek klinicznych do poziomu porównywalnego z lekarkami rodzinnymi.
  8. całkowity zakaz strajków personelu merytorycznego pod groźbą utraty uprawnień zawodowych. Prawo do strajku zachowują tylko Bolki od ciągnięcia kabli po szpitalach, panie sprzątające itp.
  9. Przed likwidacją CBA które aresztowało kardiochirurga Mirosława Garlickiego przeprowadzić sterylizację wszystkich jego członków. Sterylizacja agenta Tomka i syna Czerwonej Krynickiej Świni powinna być publiczna.

 • gangut

  Oceniono 34 razy 2

  Brawo PIS!

 • Kampinosek El

  Oceniono 8 razy 2

  Więc za tym pójdzie konieczna i słuszna likwidacja Powiatowych Urzędów Pracy, albo ich gruntowna modernizacja, by rzeczywiście pracę ludziom dawały, a nie rozliczały z "aktywnego jej poszukiwania" i szkoliły w tym zakresie.
  Póki co ludzie rejestrują się tam wyłącznie dla ubezpieczenia zdrowotnego, nie poszukując realnie pracy. Dochodzi do absurdu - po studiach dorabiałem przy inwentaryzacji 2 dni, zanim znalazłem pracę w zawodzie. Było to z miesiąc po zarejestrowaniu się w UP. Na tydzień po mojej "pracy" przyszła decyzja, że już bezrobotny nie jestem, więc ubezpieczenie nagle zniknęło.
  Urząd jest oddalony o 80 km od mojego miejsca zamieszkania, bo w tym zakresie nadal funkcjonuje komuna, a właściwość określa zameldowanie, a nie zamieszkanie.
  Konkludując - niech zamykają te grajdołki, a razem z nimi ZUS i NFZ.

 • 2lena

  Oceniono 11 razy 1

  Wyrazy współczucia dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Będą codziennie spotykać się wyłącznie z obszczymurkami, wszelką patologią i jej progeniturą. Bo nikt normalny nie pójdzie do takiego lekarza wiedząc, że będzie musiał siedzieć w poczekalni z tzw. elementem społecznym. My - normalni ludzie zostaniemy zmuszeni do leczenia w prywatnych gabinetach. Ciekawi mnie tylko, czy książe planuje też zlikwidować kliniki rządowe, żeby było po równo dla wszystkich i od 2018 roku Świrosław razem ze swoimi borowcami zasiądzie w poczekalni obok cuchnących moczem i denaturatem patoli?

 • fjan

  Oceniono 17 razy 1

  Radziwił uruchomi w TV " ręce które leczą " Kaszpirowskiego i lekarze będą zbędni. Polacy będą zdrowi.

 • caius1

  Oceniono 11 razy 1

  Pan minister chyba nie pamięta, że taki system już mieliśmy "za komuny". Welcome back, PRL.

  NiePiS

 • westgreg

  Oceniono 5 razy 1

  A prąd, gaz i woda dla wszystkich (niezależnie od tego, czy płacą) to od kiedy?

 • Henryk Pytong

  Oceniono 5 razy 1

  NFZ zniknie. Świetna myśl.
  Znikamy poniesione na budowę systemów koszta.
  Znikamy wszystkie zamówione druki, pieczątki i inne tego typu rzeczy.
  Znikamy umowy wieloletnie.
  Znikamy zobowiązania wobec świadczeniodawców.
  Można wyliczać dalej.

  Może by tak, zamiast tworzyć te Nowe Radziwiłłowe Wydziały Zdrowia, zmienić to co już istnieje?

 • cezar61

  Oceniono 5 razy 1

  To po co płacić składkę?

 • val_drakul

  Oceniono 19 razy 1

  fakiba@
  na wylocie to jest twoja GAzetka.
  Spółka "Agora", wydawca m.in. "Gazety Wyborczej", ma kłopoty. Z ich powodu, do końca roku, planuje zwolnić do 135 pracowników etatowych.W połowie października zakończy też wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl”. Serwis internetowy tej gazety zostanie zlikwidowany, a pracę straci kolejnych kilkanaście osób – podaje portal wirtualnemedia.pl

 • pawel_zet

  Oceniono 13 razy 1

  Jestem zachwycony kolejnymi istotnymi decyzjami PiS (decyzje w sferze ideologicznej nie podobają mi się, ale my prawdziwi lewacy wiemy, że baza jest ważniejsza niż nadbudowa). Pierwszy bodaj rząd od 1989, który jest faktycznie prospołeczny. Gdyby nie Partia Razem, pewnie na nich bym głosował.

 • sarton

  Oceniono 3 razy 1

  co do ubezpieczenia to zgoda - i tak w konstytucji każdy ma to gwarantowane, teraz tylko niepotrzebna biurokracja, pewnie połowa ludzi w pośredniakach jest tam tylko po to aby mieć ubezpieczenie. co do likwidacji NFZ ... ja pier... co za różnica jak to się będzie nazywało i kto to będzie robił ... przecież ktoś musi to dzielić, rozliczać itp itd. więc zatrudnienie sie nie zmniejszy za to po kolejnej zmianie zwiększy się b..del.. i znów kolejne kilka lat aby to poukładać .. pewnie do nowych wyborów po których znów ktoś będzie chciał wprowadzać swoje zmiany ...

 • agent-0700

  Oceniono 53 razy 1

  Wszyscy równo dostaną gó...!

 • operelka

  0

  Rozumiem, że ministerek zwróci w takim razie składki wpłacane do tej pory, skoro ma być równość między tymi co płacili przez wiele lat, a tymi, co kichali na zus. Nie dosyć, że nie płacili, a kiedy chcieli pójść do leakrza, to szli prywatnie, to teraz będą mić takie same prawa do państwowej instytucji. Czyli wydłużenie kolejek dla uczciwych ludzi. Czegoś takiego nie ma w innych europejskich krajach - ,nie jesteś ubezpieczony, to płacisz czy w hameryce. To jest norma w zdecydowanej większości państw. Widać, że kolesie niepłącący składek namówili ministerka

 • fjan

  Oceniono 10 razy 0

  Każdy w domu musi mieć swoją kasę chorych. Jeżeli będzie pusta to nie będziesz leczony. Proste ? Hrabia von Kapeć wie co robi.

 • blahblah69

  Oceniono 12 razy 0

  Szanowny Panie Ministrze. W sytuacji w której muszę czekac na wizytę u lekarza kilka miesięcy, pojęcie "ubezpieczenia" juz dawno zniknęło.

 • zawszeagnesja

  Oceniono 6 razy 0

  Już zwiększyli czas oczekiwania na wizyty i rehabilitację, gdyż w momencie, kiedy ktoś wypada z kolejki, nie można wpisać kogoś innego. Świadczenie przepada, a świadczeniodawca nie dostaje za to pieniędzy. Rezygnuje około 25% osób, do tej pory kolejna osoba z kolejki korzystała, teraz już nie. Dobra zmiana. Ciekawe, jak teraz nam dokopią?

 • kapus0001

  Oceniono 20 razy 0

  Panie Radziwile !
  No dobra, służba zdrowia bezpłatna i dla wszystkich. Ale co z jakością ? Ach tak ! Już rozumiem .
  Jakosć będzie tak fatalna, że niemal wszycy wykupią sobie prywatne ubezpieczenia. W ten sposób, upiecze pan dwie pieczenie na jednym ogniu - opieka dla weszystkich i krótkie kolejki do POZ

 • kocanka1954

  Oceniono 16 razy 0

  Czyli nastanie w Polsce koniec służby zdrowia.Bo coś co ma być centralnie sterowane, jest z góry skazane na porażkę.Ci,którzy pamiętają czasy PRL ,doskonale pamiętają w jakiej kondycji była państwowa służba zdrowia - leżała i kwiczała.Szpitale nie miały nawet autoklawów do sterylizacji narzędzi.Sterylizacja odbywała się w garnkach w kuchniach szpitalnych,a do dezynfekcji używano denaturatu,a cały szpital śmierdział chlorem.A strzykawki jednorazowe były nieosiągalnym luksusem.Tak wyglądało finansowanie służby zdrowia przez administrację państwową.Teraz mamy powrót do "zlotych"czasów minionego okresu.
  Pytam się dlaczego mam utrzymywać kolejnych "nierobów" i meneli? Dlaczego z mojej składki mają korzystać ci,którzy nigdy nie skalali się żadną pracą??Wystarczy,ze moje pieniądze idą bez mojej zgody na 500+,to teraz jeszcze na kolejnych "potrzebujących"??

 • starszy-65

  Oceniono 12 razy 0

  Kto temu durnemu medykowi zafunduje pomysł tej zbawiennej opieki zdrowotne bo ja nie wierzę by taka zaistniała w tak biednym i idiotycznie zarządzanym kraju.

 • kuma1

  Oceniono 16 razy 0

  Naprawdę potrzebujemy ponownie pomocy Opatrzności, by obroniła nas przed politycznymi wariatami , tak skutecznie, jak Opatrzność nie dopuściła do politycznej profanacji grobów pomordowanych oficerów, na nieludzkiej ziemi , wykorzystując ich lekkomyślność , butę , bezczelność i stawiając polityczne chciejstwo ponad bezpieczeństwo gości , załogi ,ABW i personelu pokładowego.! Episkopacie czas na narodowe modły za pomyślność Polski i ochronę Opatrzności.Już najwyższy czas. !!!!!!!!!!!!

 • Jerzy Januszewski

  Oceniono 14 razy 0

  Wszyscy to znaczy nikt. Kolejny PiSowski srodek od kapusty doprowadzi do katastrofy tym razem na poziomie szpitali i przychodni.

 • wamal

  Oceniono 10 razy 0

  >>>Zdaniem Radziwiłła, niesprawiedliwe jest, że ludzie, którzy płacą podatki, ale nie są ubezpieczeni, nie mogą korzystać z opieki zdrowotnej.<<<
  Ponad dwadzieścia lat miałem opłacane zdrowotne PODWÓJNIE - z tytłu pracy etatowej i działalności gospodarczej. Wykorzystałem JEDNO L-4 - półpaśca trzeba "przeleżeć.
  SPRAWIEDLIWY byłby zwrot NADPŁACONYCH składek o odsetkach nie wspominając
  TAKI SAM DOSTĘP OSÓB PŁACĄCYCH SKŁADKI/PODATKI JAK OSÓB NIEPŁACĄCYCH
  toż to czyste propagowanie niegdyś jedynego systemu politycznego- dzisiaj chyba ścigane z mocy prawa

 • nikifor666

  Oceniono 14 razy 0

  Spoko, teraz juz nie bedzie argumentu za praca na legalu, nawet czesciowo.

  Teraz beda pracowac na czarno, zatrudniac na czarno, bo nikomu nie bedzie zalezalo na ubezpieczeniu. Na emeryture nikt nie liczy, istotna byla tylko skladka zdrowotna.

 • mg_0

  Oceniono 6 razy 0

  Czy podatek a składka zdrowotna na ubezpieczenie to nie są dwie różne sprawy? Pytam, bo już nie wiem, czy zgłupiałam do reszty ja czy oni

 • fjan

  Oceniono 8 razy 0

  To teraz ile lat trzeba będzie czekać na dostanie się do specjalisty ? Dożyję czy umrę ? Może lepiej udać się od razu do zakładu pogrzebowego ?

 • maces99

  Oceniono 14 razy 0

  Kto płaci podatki a nie jest ubezpieczony???
  Kolejny prezent dla "nierobów". Teraz już nawet nie będą musieli się rejestrować w UP.
  Będą już chodzić tylko do MOPSów... Krew mnie zalewa na tę "dobrą zmianę".

 • kuma1

  Oceniono 12 razy 0

  Po PIS, nie będzie innego sposobu ratowania budżetu, jak na kolanach prosić Balcerowicza ...łaskawco ratuj , zgódź się , wymyśl plan i wdrażaj łaskawco. ! Po PIS nie trzeba będzie wrzeszczeć o ruinie , ruina nadciąga i to nie ubłaganie. Ten Żoliborski myśliciel otoczony czarnymi łysymi , jeszcze chyba nie miał szczeliny między ich barami, żeby dostrzec nadciągające sunami , które sam wywołał.!!!!!!

 • an1005

  Oceniono 10 razy 0

  hulaj dusza, otwieramy drogę dla prywatnego lecznictwa, Tzw opieka sprowadzi sie do minimum (zbiora Cie z ulicy po wypadku), reszta za dodatkowo wykupione ubezpieczenia. NIe masz, do domu na piechotę nawet z polamanymi nogami

 • ef.ha

  Oceniono 16 razy 0

  Przeciez juz wszyscy moga korzystac z opieki zdrowotnej...co w praktyce oznacza, ze jak sie chcesz leczyc, to musisz isc prywatnie i wszystko bulic z wlasnej kieszeni...

 • cbk-kbc

  Oceniono 22 razy 0

  Nowy Lenin. Wszystkim równo. To ja chcę leczenia w klinikach rządowych.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 18 razy 0

  Genialnie, Inflacja 500+ nadciąga w tempie huraganu - odlecieliście Pisiewicze w tym rządzie całkiem. Służba zdrowia już pożera 20% budżetu, a wy chcecie znieść wszelkie hamulce? Zapytajcie jeszcze ludzi, czy chcą płacić podatki - odpowiedzą, że nie i co? Też je zniesiecie? A pieniądze to 'pam bók' z Torunia chyba wam prześle...

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 6 razy 0

  Wszytsko zniknie. Jak rzadzaca sitwa PiS zdemoluje wszytsko i przeżera wszystkie pieniadze nie bedzie nic.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 12 razy 0

  Bolszewiccy misiewicze w urzędach zastąpią innych urzędników. G owniana zmiana Polski w ruinie

 • anty-oszolom

  Oceniono 12 razy 0

  To jest hasło wyborcze do nadchodzących wyborów samorządowych. Służba zdrowia dla każdego (luja, nieroba, pijaka, obiboka - wstaw co chcesz, jeśli minusujesz).

 • rattus-rattus

  Oceniono 4 razy 0

  Dobra decyzja.
  Obecny system funduje bezpłatne ubezpieczenie milionowej armii emerytów mundurowych, a pozbawia prawa do leczenia ludzi, którzy ten system finansują - mam na myśli wszystkich zatrudnionych "na czarno", którzy i tak płacą podatki (vat, akcyza itp) a jedynie nie mają możliwości opłacenia składek.
  Przynajmniej odpadną koszty ewidencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX