Minister zdrowia: Zniknie pojęcie "ubezpieczenia". Wszyscy będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej

• "Zniknie pojęcie 'ubezpieczenia" - powiedział Konstanty Radziwiłł w "GPC"
• Wszyscy obywatele będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej
• NFZ zostanie zlikwidowany w 2018 r., jego funkcje przejmie administracja

- NFZ zniknie w 2018 r. - powiedział w wywiadzie z "Gazetą Polską Codziennie" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Zniknie zatem również kosztowna biurokracja Funduszu. Bezpośrednio finansowaniem służby zdrowia będzie się zajmowała administracja państwowa - czyli minister zdrowia i wojewódzki urzędy zdrowia - dodał. Zniknie również pojęcie "ubezpieczenia". Zdaniem Radziwiłła, niesprawiedliwe jest, że ludzie, którzy płacą podatki, ale nie są ubezpieczeni, nie mogą korzystać z opieki zdrowotnej. - Dlatego wszyscy obywatele będą upoważnieni do korzystania z opieki zdrowotnej. To jest sprawa solidarności wszystkich obywateli - podkreśla.

A TERAZ ZOBACZ: Zobacz, jak cały świat protestował z Polkami o prawa kobiet

Więcej o:
Komentarze (493)
Minister zdrowia: Zniknie pojęcie "ubezpieczenia". Wszyscy będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 37 razy 25

  Menele, nieroby maja wiecej czasu i normalny nie bedzie mial szans dostac sie do lekarza.Taki bedzie skutek

 • smiki48

  Oceniono 57 razy 23

  kolejny sukces lekarzy, zwłaszcza profesorów i ordynatorów. Burdel w pub;licznej służbie zdrowia to idealne miejsce do robienia lewych interesów i zarabiania dużych pieniędzy.
  O tym jak wielkie są to pieniądze świadczą oświadczenia majątkowe radnych i posłów, czyli lekarzy, którzy z założenia na pracę mają znacznie mniej czasu niż pozostali lekarze. Podstawową zmianą powinno być publikowanie oświadczeń majątkowych - zwłaszcza PIT lekarzy zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia. Chcesz leczyć za publiczne pieniądze, musisz podać ile w końcu zarabiasz. A nie tak jak jest dziś, że lekarze twierdzą, że zarabiają raptem 6 tysięcy, ale z PITu wynika, że zarabia 36 tysięcy.

 • Piotr Z

  Oceniono 58 razy 22

  No wreszcie !!!! Wreszcie krok w dobrym kierunku!!
  Przecież wiadomo od dawna , że stać nas na zaniechanie płacenia składek zdrowotnych, po co ciągnąć tą farsę.
  Niech sobie biedniejsze kraje utrzymują składki ubezpieczeniowe- takie jak Niemcy, Francja, Włochy , Holandia , Anglia itp. Niech tam sobie żądają nieetycznych opłat za lekarza rodzinnego i pobyt w szpitalu. My nie musimy, nas stać na wszystko!!!
  Tak trzymać , chwała władzy ludowej!!

 • Jakub Chojnacki

  Oceniono 30 razy 14

  Witamy w szarej strefie. najpierw zapowiedź podwyżki składek na ZUS , teraz zdrowotne dla każdego. Co zachęci ludzi do płacenia podatków? Proponuje jeszcze podnieść stawki.

 • ziomekp.1

  Oceniono 14 razy 10

  I bardzo dobrze bo i tak wszyscy byli obsługiwani medycznie -- największa część bo pracowała na etatach, bezrobotni bo byli zarejestrowani a reszta nie mogła zostać bez opieki bo portale, gazety, radio czy tv grzmiało by " Bezdomny zmarł bo szpital nie udzielił pomocy!!", podam przykład z autopsji: znam chłopa który jest nałogowym pijakiem (nie ubezpieczonym od zawsze), po wielkim chlaniu łapie go czasem padaczka alkoholowa, w trakcie takiego ataku pewnego razu rodzina zadzwoniła na pogotowie które zabrało menela o 13.00, o 19 był już w domu (zwiał), w szpitalu zrobiono mu tomografię komputerową i inne badania (wiecie ile się czeka na tomograf?), rachunek szpital może przesłać na Berdyczów.
  Do minusujących -- jeżeli nie zgadzacie się iż jako społeczeństwo musimy zgodzić się na pomoc wszystkim obywatelom ( ja się zgadzam) napiszcie wprost iż takich menelków winno się wieszać lub w inny sposób eliminować, napiszcie wprost iż powinno się pozwolić im zdychać.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 13 razy 9

  Proponuje jeszcze zlikwidowac bilety w komunikacji miejskiej i w ten sposob zlikwidowac cala biurokracje i administracje zwiazana z drukowaniem, sprzedaza i kontrola biletow. Jestem przekonany, ze byloby taniej, w pojedynczych miastach, nawet u nas w kraju, juz to dziala (Tallin, Żory)

 • annika_gottfried

  Oceniono 22 razy 8

  A co z ludzmi, ktorzy nie maja obywatelstwa, ale mieszkaja w Polsce? A co z turystami z krajow UE, ktorym przysluguja obecnie swiadczenia na podstawie europejskiej karty? Kto to bedzie sprawdzal? Czy tez Polska bedzie leczyc caly swiat za darmo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX