Widzicie ten tłum? To według Waszczykowskiego "marginalna skala". O kobietach: "One kpią"

Witold Waszczykowski brnie w sprawie protestów kobiet. Z lekceważeniem odniósł się nie tylko do skali protestów, lecz także samej walki kobiet.
Skala demonstracji była marginalna

- tak szef polskiej dyplomacji skwitował w TVN24 wczorajszy strajk kobiet. - W dwumilionowej Warszawie to jest margines - dodał.

Przypomnijmy: według szacunków stołecznego ratusza w głównej manifestacji wzięło udział ok. 30 tys. osób, policja mówi o 17 tysiącach. We Wrocławiu protestowało 20 tys., w Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu czy Bydgoszczy kolejne tysiące. Demonstracje organizowano też w mniejszych miastach. 

Witold Waszczykowski oskarżał też uczestniczki demonstracji o niepoważne podejście do tematu aborcji.

- Tego typu protesty mnie oburzają. O to chodziło? O to tym paniom chodziło? Żeby w ten sposób protestować? Czy tak się walczy o dzieci? - mówił w TVN24.

- Irytuje pana, że na transparentach są wulgaryzmy, tak? - pomagał mu Bogdan Rymanowski.

- Są wulgaryzmy, tę sprawę się spłyca do wolnego wyboru. Pani ma wybór, a czy ta pani, którą pani nosi w swoim ciele też ma wybór? - pytał. 

- One to odebrały trochę inaczej, że pan kpi z nich - wtrącił prowadzący. 

- To one kpią. Wczorajszy protest był kpiną z bardzo ważnej kwestii. My jesteśmy gotowi na bardzo poważne rozmowy, bo rozmowa o życiu i śmierci to jest najważniejsza rozmowa w naszej cywilizacji - stwierdził Waszczykowski. 

"Demonstracje polityczne"

- Protest uliczny to jest argument z arsenału demokracji - zauważył Rymanowski. 

- Zależy w jaki sposób. Te demonstracje wczorajsze były demonstracjami politycznymi przeciwko rządowi i większości parlamentarnej - ocenił szef MSZ. 

Na pytanie, czy nie żałuje wczorajszych słów, że protest kobiet jest zabawą, po chwili wahania odpadł: - Jeszcze raz powtarzam, rozmawiajmy poważnie. 

Nie chciał określić, jakie rozwiązanie w sprawie aborcji powinno być w Polsce. - Pozostańmy na tym, że sprawa została przekazana do komisji i tam będzie obradowana. Na pewno komisja będzie prowadziła konsultacje społeczne - stwierdził. 

Na temat aborcji przeczytasz też w książce: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

 

Więcej o:
Komentarze (294)
Widzicie ten tłum? To według Waszczykowskiego "marginalna skala". O kobietach: "One kpią"
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 58 razy 52

  Jakie piękne samobójstwo. Tak im szły słupki w górę. 500 plus, wzmocnienie wojska, dobra polityka antyimigracyjna, dobre pomysły na prawo pracy...
  No i się musieli własnoręcznie zamordować aborcją. Po co?? Rozumy w tym Pisie postradaliście?

 • onduma

  Oceniono 76 razy 52

  Troche logiki.
  Skoro czarne wdowy chca aborcji na zyczenie to w imie humanitaryzmu i poniewaz dziecko w lonie matki odczuwa bol a nie mozna go znieczulic przed zabiciem, to proponuje aby kobiety po urodzeniu mogly ocenic czy dziecko im sie podoba, czy nie ma wad i czy bedzie szczesliwe. Jeli nie lekarz powinien dac tym kobietom silny srodek usypiajacy, ktore beda mogly one podac dziecku w butelce. W ten sposob usuna one dziecko ( tak samo nieswiadome jak te w lonie) bezbolesnie i lekarz bedzie mial rozterek, ze to on zabija

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 42 razy 38

  Waszczykowski w ogóle ma problemy z rozumieniem otaczającego go świata. Kolejny eksponat z pisiego panoptikum.
  Coraz gorzej znoszę sytuację, w której świat urządza mi zapyziały dziadunio, którego horyzonty sięgają z Żoliborza aż na Nowogrodzką.

 • viluli

  Oceniono 37 razy 33

  Bardzo podoba mi się krytyka wczorajszej demonstracji przez członków rządu odwołująca się do rozmów, dialogu. "Rozmawiajmy poważnie". "Ulica nie jest miejscem do dyskusji o aborcji" etc.

  Przez ostatni rok partia rządząca pokazała, że głównym argumentem w rozmowie z nimi jest "wola suwerena, który ich wybrał", odrzucanie z marszu tych obywatelskich projektów, które partii nie pasują, wyłączanie mikrofonów i powtarzanie tych głosowań w komisjach, których wynik był inny niż założony.

  Szanowny Panie W., społeczeństwo jest chętne do poważnej rozmowy. Tylko nie ma z kim.

 • adkalin

  Oceniono 23 razy 19

  Miałeś szansę przeprosić, nie skorzystałeś. Masz choć trochę honoru, podaj się do dymisji.

 • aja_88

  Oceniono 23 razy 13

  to jest jednak niemądry człowiek.On jeszcze tego nie wie ale zapłacą za to. w du.. mam KOD ,Nowoczesną i ich walkę o koryto ale aborcja i ceta(ogolnie robienie laski za oceanem) już mnie wkur....wiło.pis trzeba zniszczć tak jak po

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX