Komentarze (284)
W Warszawie 30 tys. osób, we Wrocławiu 20 tysięcy, poparcie świata... "Czarny poniedziałek" przerósł oczekiwania
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alfalfa

  Oceniono 41 razy 5

  W Poznaniu już tylko 8 tys? Pisaliście, że 20. Taka jest ta Wasza wybiórcza wiarygodność :P
  A.

 • adin_null_adin

  Oceniono 39 razy 5

  Witam wszystkich niewyskrobanych. Zanim coś przeskrobiecie przeciw Życiu wiedzcie, że Życie odda Wam to samo z nawiązką. Miejcie Szacunek dla Tych, którzy Was jednak nie wyskrobali i potrafili "umierać" dla Was a nie dla chcicy zysku aborcyjnego lobby.

 • adam545

  Oceniono 24 razy 4

  Tylko warszawianka tak strajkowala ,-wyzwolone kobiety i najgorsze jako żony w polsce

 • masz01

  Oceniono 32 razy 4

  Czy ten Pan z hasłem "jestem tu dla moich wnuczek", wie gdzie jest i co pisze na tekturze???

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 24 razy 4

  30 tysięcy w Warszawie? A nie 2 miliony od razu?
  30 tysięcy nie było na bank. No ale w TVN i w GW nie o prawdę chodzi.

 • bilderberg500

  Oceniono 10 razy 4

  W Kostomłotach też był protest.
  Byłem.

 • elkasowa.02

  Oceniono 48 razy 4

  Niech sobie chodzą nawet codziennie, kogo interesują rozrywki marginesu społeczeństwa polskiego?!
  No kogo?!

 • starypryk79

  Oceniono 32 razy 4

  Czyli razem w całym kraju pewnie nie zebrało się na tych demonstracjach nawet 100 tys. - a więc tyle, ile podpisów potrzeba pod obywatelskim projektem ustawy. Trochę słabo, moim zdaniem - jak na wydarzenie, któremu media poświęcały od 2 dni tyle uwagi.

 • kontra.punkt

  Oceniono 5 razy 3

  Chciałbym tez zauważyć, że w UK lub innych normalnych krajach Europekjskich, Polacy bez problemu decydują się na posiadanie dzieci - to raz.
  W normalnym kraju dostęp do środków antykoncepcyjnych i wiedzy jest nielimitowany i powszechny, więc odpada problem aborcji jako metody przerywania ciąży - to dwa.
  Kobieta, która urodzi upośledzone dziecko, jest w Polsce pozostawiana sama sobie - obrońcy życia są dumni, że urodziła, choćby dziecko lub matka miały umrzeć z głodu lub mieszkać na ulicy.

 • zygosz

  Oceniono 15 razy 3

  A jednak jest bardzo dobrze .ze nie wszystkie panie, oddały macice za
  leninowskie obietnice .

 • viornisko

  Oceniono 18 razy 2

  PRzy takiej nachalnej propagandzie, namawianiu tylko 30 tysięcy. To trochę mało. Skromnie.

 • michall1977

  Oceniono 42 razy 2

  To niewątpliwy sukces aborcjonistów i manipulatorów z wyborczej oraz tvn. Nikt nie chce karać za poronienie, zakazać badań oraz życie kobiety pozostanie. priorytetem. Ludzie są jak plastelina dają się lepic mediom i celebrytom. Jak zwiększano paniom wiek emerytalny o 7 lat, jakoś protestów nie było. Jestem przeciwnikiem aborcji, lobby aborcyjne otwiera szampana. Nawiasem mówiąc ciekawy film o eugenice Brauna na tvp. Pozdrawiam dziewczyny w białych strojach.

 • 01kotek01

  Oceniono 32 razy 2

  Takie bardzo zasadne pytanko poboczne:
  dlaczego Gazeta za rządów PO podawała oficjalne dane wg, organów państwowych - policji, a teraz podaje dane wg. organizatorów.
  Dlaczego brak konsekwencji, jakieś krętactwo w waszym dziennikarstwie...
  Może dlatego, że dane policji sa ok.prawie o połowe mniejsze ....
  Może dlatego, że Gazeta jest po jednej ze stron ...
  No ale wtedy nie ma mowy o dziennikarstwie informacyjnym, a o propagandzie, czyli urabianiu odbiorców na swoja modułę....

 • typowy-leming

  Oceniono 18 razy 2

  jestem pod wrażeniem. jak zareaguje na to druga strona (450 tysięcy osób, które złożyły podpisy pod projektem "Stop Aborcji")? Rozumiem, że to głównie przeciwko nim był ten protest?

 • kontra.punkt

  Oceniono 1 raz 1

  Społeczeństwo daje się podejść jak małe dzieci w przedszkolu. Niestety, hierarchowie kościelni też. Chyba, że Hoser i Jędraszewski to agencji Moskwy lub Mo....że innego wywiadu. Głównym celem proponowanej zmiany ustawy jest skłócenie społeczeństwa. wczorajsze manifestacje dowodzą, że dosyć skutecznie. Kraj od tysiąclecia leżący w dorzeczu Wisły, może być potrzebny jako miejsce do życia dla tych, którym zabraknie ziemi, jakby ona nie była święta.

 • maly_obibok

  Oceniono 1 raz 1

  Obojętnie jaki projekt zostanie w sejmie przegłosowany, zostawnie on przegłosowany większością a nie mniejszością głosów, czyli demokratycznie.
  Chcieliście demokracji (niektórzy ostatnio nawet powołują komitety i protestują w celu jej bronienia) to będziecie ją mieli. Trzeba być konsekwentnym. Skoro wybraliście większość, która chce zaostrzenia przepisów, to zostaną one zaostrzone. D E M O K R A T Y C Z N I E !!!

  O co więc wam chodzi ? Rozumiem, że to niedobrze zmuszać zgwałcone kobiety do rodzenia, ale wskażcie mi proszę, w którym miejscu rozumuję błędnie.

 • pavise

  Oceniono 3 razy 1

  Na innych portalach piszą , że nawet kibole dołączyli do strajku i obrzucili kamieniami policjantów w Poznaniu. Podobno 5 policjantów rannych , ale za to jaki odzew medialny dla czarnych kobiet. W końcu pokazały że naród je popiera , nawet kibole ;)

 • viornisko

  Oceniono 11 razy 1

  Bandyterka na proteście. Policja powinna spacyfikować tę bandę rzucającą kamieniami, a sąd przykładnie ją ukarać.

 • awitold

  Oceniono 9 razy 1

  Dlaczego w WB lewicowe gazety piszą, ze było 6 mln odob? Policzyli razem z tymi protestujacymi w Niemczech przeciwko Merkel?

 • bilderberg500

  Oceniono 15 razy 1

  Szatan z żydami liczy głosy. A debilne polaczki się rajcują. Plują na WAS.
  Kumacie coś?

 • Babcia Potargana

  Oceniono 5 razy 1

  To powinien obejrzeć każdy, zwłaszcza ci obrońcy życia poczętego.Do czego można doprowadzić w kraju i jaki los zgotować kobietom. Przerażająca alternatywa,obejrzyjcie !! www.youtube.com/watch?v=KLOvZGw9Nec

 • kamyk39

  Oceniono 7 razy 1

  Yoshinori Ohsumi laureatem Nobla z dziedziny medycyny.

  Kiedy Polak?
  Poszedł na marsz?

 • dar61

  0

  Nie jest OK, boć:
  '...Na transparentach, które przyniosły ze sobą uczestniczki można było przeczytać...'
  >>> uczestniczki, można

  Aby nie doszło do przepychanek i użycia słowników przymusu bezpośredniego wobec do najbardziej agresywnych antyprzecinkowców - pomińmy to:
  '...Beata niestety, twój rząd obalą kobiety...'
  >>> Beata, niestety

  Wściekli ortonaziści nie cofną się przed naganą za:
  '...Trzy osoby, które rzucały kamieniami w policję zostały zatrzymane...'
  >>> w policję, zostały

  Milion słowników dla antyortografików!

  ***
  Czarno widziałem, czarno się odziałem - i dobrze.

 • 43elvis

  Oceniono 2 razy 0

  A gdyby tak jeszcze była słoneczna aura.....

 • irishrem

  Oceniono 8 razy 0

  Drogie panie , nie zatrzymujcie się . Obalcie ten podły, obciachowy rząd! Każdy inny będzie lepszy niż ten pisiorski!!!

 • nopetopis

  Oceniono 6 razy 0

  Pomysł utworzenia przez kobiety WŁASNEJ PARTII POLITYCZNEJ, który wczoraj pojawił się na Facebook'u uważam za DOSKONAŁY!!!

  Faktycznie, wszystkie partie opozycyjne wobec pisu robią "przepychanki" i "licytacje", która jest bardziej "mocarna". To skutkuje rozdrobnieniem się i niewielką skutecznością opozycji.

  Mam swoje doświadczenie po wstąpieniu do NSZZ "Solidarność" w 1980 r. (w 1981 wyjechałem na 30 lat z Polski). Obserwuję uważnie i z coraz większą zgrozą obłąkane i destrukcyjne poczynania obecnego rządu. Widać wyraźnie, że ten rząd (i PAD) nic sobie nie robi z głosów "ludu", czyli suwenera. Traktuje "lud" jak durną, ciemną masę, której próbuje wmawiać i narzucać wszystko.

  I właśnie wśród nas, tego "ludu" nie ma OBECNIE siły, z którą rząd liczyłby się. Niestety, sekunduje w tym rządowi w niechlubny sposób kościół (jestem osobą wierzącą i liczę się ze słowami). Resorty siłowe są zniewolone.

  Szybkie utworzenie i zarejestrowanie Polskiej Partii Kobiet (taką nazwę spotykamy np. tutaj info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/polska+partia+kobiet) stało się NAKAZEM CHWILI, bowiem TYLKO KOBIETY STANOWIĄ REALNĄ PRZECIWWAGĘ dla pisu i TYLKO KOBIETY SĄ W STANIE doprowadzić do niezbędnych zmian w sposobie rządzenia tym krajem.

  Nie peszcie się Panie, ani nie lękajcie obrzydliwych, zjadliwych i wrednych opinii, jakie za moment usłyszycie z ust "prominentnych" polityków (i "polityczek") pisu. Bądźcie pewne, że macie pełne poparcie nas - słabych i przegranych "chłopów". (Nadamy się jednak choćby na ochraniarzy biur Waszej Partii i Was samych, gdy zajdzie taka potrzeba.) Miejcie cały czas przed oczyma niebywale aroganckie i butne oblicza Radziwiłła, Waszczykowskiego i całego stada tych "pomniejszych", którzy tak haniebnie, z taką pogardą, z taką wyższością wyrażają się o każdej Waszej akcji. Niech obraz twarzy tych polityków, tak Was poniżających, doda Wam sił do wykonania tego SŁUSZNEGO KROKU!

  Osobiście widzę w roli przywódczyni Panią Nowacką (byłą członkinię SLD), bowiem darzę Ją największą sympatią i zaufaniem. Oczywiście jest jeszcze kilka równie "płomiennych" pań - przede wszystkim w Nowoczesnej. Pani premier Ewa Kopacz byłaby alternatywą na przywódczynię. A najlepiej - utwórzcie 5-6-osobowe "prezydium" przywódcze. Zobaczycie, jak mężczyźni z obecnych partii opozycyjnych będą Wam zazdrościć.

  Macie wśród siebie dokonałe profesjonalistki z każdej dziedziny, możecie stworzyć odpowiedni program naprawy Polski, którą obecny rząd z taką zaciekłością prowadzi do średniowiecza. Rozpiszcie referendum z żądaniem ustąpienia tego rządu, a Suweren je poprze. Następnie wybierzemy PPK wynikiem 60-70% (przy podobnej frekewncji wyborczej) na pokierowanie tym krajem. Do koalicji z pewnością będą chciały przystąpić: PO, .N, PSL. PiS zostanie zmarginalizowane.

 • idziezimaodmorza

  Oceniono 6 razy 0

  Zaczęli procedować śliską sprawę na początku kadencji sejmu mając nadzieję, że przy następnych wyborach (za trzy lata) udzie o tym zapomną. Nie , nie zapomną. Uroczyście przyrzekam, że będę o tym przypominał przed wyborami co dnia na tym portalu jak perfidnie PiS olał Suwerena. Jestem facetem Mam 2 dzieci i cztery wnuczęta. Ale w moim wieku prokreacyjnym nie było problemu z środkami antykoncepcyjnym i dlatego nie było też takich czarnych poniedziałków. Jetem przeciwnikiem przerywania ciąży, ale jestem zwolennikiem swobody dostępu do środków antykoncepcyjnych i szerokiej edukacja seksualnej już od 1 klasy liceum. Ale człowiek świadomy to człowiek dla takich Terlikowskich itp niebezpieczny. Człowiek świadomy to odpowiedzialny. Człowiek świadomy to ubóstwo dla niektórych związków i organizacji kościelnych. I tu jest pies pogrzebany, TU CHODZI O KASĘ KASĘ I TYLKO O KASĘ. Człowieka to oni tak naprawdę mają doopie.

 • bart5554

  Oceniono 6 razy 0

  1. PiS nie jest autorem żadnego z projektów zaostrzających przepisy aborcyjne
  2. Fundacja pro life, która wywołała awanturę to koń trojański mocodawców PO/N/KOD
  3. Cała awantura to kolejna próba destabilizacji sytuacji i nastrojów w Polsce. Cel:
  a) zdyskredytowanie rządu
  b) odwrócenie uwagi od pozytywnych rzeczy, które robi rząd czy Prezydent
  c) zdyskredytowanie Polski na arenie międzynarodowej co bardzo utrudnia Polsce generowanie skutecznego wpływu na podejmowane decyzje.

  Jednocześnie niemieckie media w Polsce oraz Wyborcza toczą bardzo skuteczną wojnę informacyjną, unikając takich tematów jak (niestety nie mogę podać linków bo od niedawna wyborcza je wycina):

  1) Zachód musi zwiększyć wysiłki w celu przeciwdziałania wojnie informacyjnej, która jest prowadzona przez jego przeciwników. Dyrektor NATO StratCom Center ostrzega, że kraje takie jak Rosja wykorzystują wolność prasy do szerzenia dezinformacji.

  2) SOPC: przez ostatni rok Rosjanie zabili w Syrii ponad 900 dzieci

  3) Dziennikarze śledczy z grupy Bellingcat ustalili ostatecznie, że wyrzutnia Buk-M1, z której odpalono rakietę i zestrzelono malezyjski samolot pasażerski nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 r., pochodziła z 3 baterii 3 dywizjonu rosyjskiej 53. Rakietowej Brygady Przeciwlotniczej z Obwodu Kurskiego.

  i wiele innych.

  Wyborcza oraz niemieckie media w Polsce (głównie Newsweek i Onet) zajmują Polaków wojną z PiSem a tymczasem wspierają mocodawców w złagodzeniu złego wizerunku Rosji. Cel - zniesienie sankcji.

  Wyborcza nie podała również tej wiadomości:
  FT: "Polska zadała Nord Stream II potencjalnie zabójczy cios"

 • westgreg

  Oceniono 2 razy 0

  I co dalej?

 • Filip Kotański

  Oceniono 18 razy 0

  Po co to cala histeria? Aborcja na zyczenie jest legalna w prawie calej Europie, w tym we wszystkich krajach, z ktorymi Polska sasiaduje, wiec panie protestujace nie powinny miec zadnych problemow z wyskrobaniem sie.

 • antymilo92

  Oceniono 5 razy -1

  a dlaczego demonstracje nie odbyly sie pod palacami biskupow ?
  To onanisci z Jasnej Gory dyryguja dzisiaj polityka....

 • dyskootantka

  Oceniono 21 razy -1

  Te egzorcyzmy w kościołach potwierdzają tylko, że projekt ustawy nie był obywatels tylko kościelny, był uzgodnioną zapłatą za wygrane wybory. PiS zwyczajnie sprzedał polski kobiety a kościół domaga się realizacji zapłaty. Targowica kosztem Polek. Myślę jednak, że tak łatwo nie przejdzie. A nawet że w ogóle nie przejdzie.

 • ziggybum

  Oceniono 16 razy -2

  Brawo za protest ALE... Głównym miejscem protestu jest urna wyborcza. Nie chcecie ciemnoty u sterów państwa? Głosujcie przeciw niej - na mniejsze zło.

 • xynat

  Oceniono 22 razy -2

  Ale się pisuary rozszczekały na forum.

 • matts06

  Oceniono 10 razy -2

  Warto też zobaczyć, że ten protest trochę wystraszył PiS, widać to po wypowiedziach polityków w mediach, widać to po telewizjach pisowskich, a także po wysypie komentarzy ludzi z PiSu w internecie. Zauważyliście, że chyba są jakieś wytyczne, bo przez jakiś czas nawet pisowcy mało aktywni byli w tematach aborcji, natomiast ostatnio ruszyli do boju :) Jednak widać, że mała siła, bo np. w onecie jak zawsze zalewają komentarze, to teraz nie mogą się przebić.

 • matts06

  Oceniono 14 razy -2

  Czy ludzi było dużo czy mało? Oczywiście fajnie by było jakby było więcej, ale trzeba pamiętać, że jako społeczeństwo obywatelskie jesteśmy rozbici i coś takiego w ostatnich latach nie istniało. Wiele osób dalej myśli - po co będę szedł?, to i tak nic nie zmieni, PiS i tak zrobi co będzie chciał, a mój głos nie ma znaczenia, co się będę angażował, mieszał w te sprawy, ważne jest moje najbliższe życie i żeby mi było dobrze (do takich ludzi jeszcze nie dociera może, że polityka jednak ma wpływ na ich życie.) Ale mam nadzieję, że to się będzie zmieniać. Można powiedzieć, że dopiero zaczynamy je budować od podstaw i tak na to patrząc te protesty są mimo wszystko sukcesem.

 • r4b

  Oceniono 16 razy -2

  Rozszczekały się PiSiaki, ciężko pracują na chlebek...

 • la_mujer75

  Oceniono 50 razy -2

  "(...) czyściutkie sumienie mam i bilet prosto do bram nieba (...)"- Tylko dlaczego na cudzym nieszczęściu ????????????
  Jak to możliwe, że w XXI wieku nadal kobiety muszą walczyć o prawo decydowania o swoim ciele , zdrowiu i życiu ???????? I znowu to kobiety są pod pręgierzem opinii publicznej, a nie mężczyźni ! Hello, kobiety nie są wiatropylne ! Same sobie nie zachodzą w ciąże.

  I nie ma czegoś takiego, jak "aborcja na życzenie". Za każdą aborcją stoi jakiś dramat kobiety!
  Przypominam, ponoć bóg obdarzył ludzi wolną wolą. Dlaczego odbieracie prawo do wolnej woli kobietom ?

 • oma3

  Oceniono 4 razy -2

  Nie mogę oceniać

 • groobas

  Oceniono 7 razy -3

  o ile uważam prostest za słuszny o tyle medialną ekstazę z tego powodu i manipulowanie faktami raczej nie. pomijając już zawyżaną frekwencję jestem w stanie zrozumieć, że kobiety w brukseli się dogadały i poszły na manifestację. ale w kenii? sądzicie, że one w tej kenii siedzą przed tv, oglądają obrady naszego sejmu, nie spodobał im się projekt ustawy i wyszły protestować? bo ja myślę, że poszły to zrobić z tego samego powodu, dla którego biedni lub bezdomni ludzie robią różne rzeczy - zostały "namówione" do tego za odpowiednią gratyfikacją. przypomnę, że w 2008 roku kenijscy katolicy i muzułmanie mieli wspólne stanowisko przeciw aborcji. co ciekawe projekt przeciw ustawie o legalizacji aborcji złożyły organizacje feministyczne w kenii. i nagle solidaryzują się z polkami? serio? GW = Gó... praWda

 • senseiek

  Oceniono 27 razy -3

  Wiekszosc osob ktore chca zaostrzenia prawa i wprowadzic calkowity zakaz aborcji, nie zadalo sobie trudu spojrzenia do statystyk. W 2013 roku bylo 744 legalnych aborcji, z czego 718 z nich z powodu ciezkich uszkodzen plodow, ktore na pierwszy rzut oka na monitorze u lekarza, uniemozliwialy tym plodom zycie, zarowno w lonie jak i poza lonem. Czy widzial ktos kiedys czlowieka bez glowy, albo bez rak i nog, bez jakiegos organu wewnetrznego, ktory sobie zyje na swiecie.. ? One same umieraja i obumieraja w lonie, i stad biora sie poronienia. Bo plod byl fatalnie, nieodwracalnie uszkodzony. Gdy jest on tak uszkodzony, to jest wrecz obowiazek humanitarny, zeby zrobic aborcje..

 • Oceniono 7 razy -3

  Jestem przeciwko arogancji władzy, ale nie popieram haseł typu "To moje ciało". Obowiązująca ustawa jest dobra i nie powinna być zmieniana na bardziej restrykcyjną, jednak z drugiej strony ograniczanie tematu nowego życia do "cipki", to już przesada.Gdzieś komuś umknęło chyba coś ważnego. Niektóre z haseł brzmią tak, jakby upominały się o powrót tego, co było za komuny, że niektóre kobiety robiły aborcję wiele razy bez najmniejszej refleksji, jakby to była metoda antykoncepcyjna. Nie popieram żadnych skrajności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX