Karolina Korwin-Piotrowska bezlitośnie o akcji #CzarnyProtest. "Płytkie, powierzchowne, byle jakie"

Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska nie pozostawiła suchej nitki na internetowej akcji #CzarnyProtest organizowanej przez Partię Razem. - Wolałabym kampanię "Rusz dupę i idź na wybory" - skomentowała w programie "Tak jest" w TVN24.

Partia Razem zorganizowała akcję #CzarnyProtest, które polegała na publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć w czarnym ubraniu opatrzonych hasztagiem. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec projektu ustawy zaostrzającego prawo aborcyjne. Obywatelski projekt decyzją posłów trafił do prac w komisji. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W ten sposób w sieci pojawiły się tysiące zdjęć kobiet i mężczyzn. Mimo dużego zainteresowania wydarzeniem, pomysł Partii Razem skrytykowała dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Przyznała, że projekt "Stop aborcji" "godzi w prawa obywatelskie, zdrowie kobiet, życie i bezpieczeństwo kolejnych pokoleń". Uznała jednak, że akcja #CzarnyProtest to za mało.

Korwin-Piotrowska: To jest nic, to tylko focia

- To, co nam się proponuje, to zrobienie sobie selfiaczka w czarnym ubranku, ze smutną minką i odpowiednim hasztagiem. To słaba odpowiedź na ingerencję w naszą tożsamość, obywatelskość - skomentowała w programie "Tak jest" w TVN24.

- Selfiak kojarzy się z głupim zdjęciem zrobionym na imprezie. To płytkie, powierzchowne, byle jakie. Zachęca się do tego, by zrobić coś, co jest symbolem narcyzmu, materializmu, czegoś powierzchownego i dość głupiego. Daje poczucie iluzorycznej wspólnoty. To jest nic, to tylko focia - mówiła Karolina Korwin-Piotrowska.

Dodała, że chciałaby, by Partia Razem zorganizowała kampanię "Rusz dupę i idź na wybory". - Hitem jest tzw. fesjokracja. Siedzą wszyscy na "fejsbuniu", nawalają sobie komcie, tu sobie zalajkuję, tu sobie zaszeruję, tu sobię zrobię "słit focię" i jest fantastycznie, spełniłem obowiązek obywatelski - ironizowała dziennikarka.

Zaapelowała do kobiet, by chodziły na wybory i "wzięły się za robotę" - np. uczestniczyły w najbliższej manifestacji "Żarty się skończyły" organizowanej w sobotę przed Sejmem.

Partia Razem: Dzięki zdjęciom udało się zorganizować protesty

Akcji #CzarnyProtest broniła przedstawicielka Partii Razem. - Wśród zdjęć są fotografie osób, które nigdy nie pójdą na żadną manifestację, bo mieszkają w bardzo małej miejscowości i nie dojadą pod Sejm. Są też zdjęcia osób, które mają w domu małe dzieci, także niepełnosprawne. To bardzo warszawskie myślenie: jeżeli chcę wyrazić sprzeciw, muszę dogadać się z innymi ludźmi i iść z nimi pod Sejm - ripostowała Justyna Samolińska.

Jak stwierdziła działaczka, dzięki #CzarnemuProtestowi udało się zmobilizować tysiące ludzi w całym kraju. - To nie jest akcja "zamiast". Gdyby nie Czarny Protest w sieci, nie udałoby się zorganizować protestów w bardzo wielu miastach, m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie - wyliczała Samolińska.

Zobacz także: Posłowie debatują nad aborcją. W tym samym czasie pod Sejmem trwał Czarny Protest

 

Więcej o:
Komentarze (213)
Karolina Korwin-Piotrowska bezlitośnie o akcji #CzarnyProtest. "Płytkie, powierzchowne, byle jakie"
Zaloguj się
 • tw_dyrektor

  Oceniono 57 razy 43

  uwielbiam tych co pierdzą w stołek i krytykują tych, którzy mimo wszystko coś robią.

 • Oceniono 44 razy 36

  Poniekąd ma rację. Jedyną skuteczną formą wypowiedzi obywatelskiej jest odpowiednie głosowanie w czasie wyborów. Niemniej, gdy do wyborów daleko, każdy protest dobry!

 • wunderwaffen

  Oceniono 24 razy 20

  KRYSTYNA JANDA vs KORWIN-PIOTROWSKA

  Jandę znam z teatru i z filmów a z czego znana jest ta druga baba?

 • Cromo Corleone

  Oceniono 20 razy 18

  Przecież Razem zorganizowało akcję "Rusz dupę i idź na wybory" tylko pod nazwą kampania wyborcza. Plus jednak ileś tysięcy ludzi udało się zaktywizować na tyle, że przyszli na protesty. Jeszcze więcej tysięcy dostrzegło, że jest problem i na czym ten problem polega. Część osób do których dotarł #czarnyprotest zrozumie, że rozwiązaniem jest lepsza polityka.

 • 21372137jp2

  Oceniono 26 razy 16

  czyżby KKP wyprzedziła panią Ogórek w rankingu najgłupszych wypowiedzi dnia?

 • cucurucu

  Oceniono 27 razy 15

  Ta to zawsze morde rozewrze gdzie szum

 • whitestripes333

  Oceniono 17 razy 11

  Korwin-Piotrowska czasem powie mądrze a czasem niestety pitoli...Każda forma protestu jest dobra! Jeśli ktoś właśnie nie może przyjść pod Sejm bo jest chory/opiekuje się osobą chorą/nie mieszka w Wa-wie a w wiosce na podkarpaciu to nawet to zdjęcie jest ok. Byle tylko na hasztagach i selfie nie poprzestać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX