3+8=15? Ćwiczenia do matematyki z błędami. Wydawca: "To pośpiech i nieuwaga"

Rażące błędy pojawiły się w ćwiczeniach do matematyki dla klasy trzeciej szkoły podstawowej, wydanych przez Didasko. Powiadomił o tym internauta na Facebooku. Wydawnictwo przyznało się do błędów i obiecało, że wymieni wszystkie wadliwe podręczniki

W ćwiczeniach do matematyki dla klasy trzeciej szkoły podstawowej "Moja matematyka", autorstwa Joanny Białobrzeskiej, wydanych przez Didasko, są rażące błędy - zaalarmował w sobotę internauta na Facebooku. "Odrabiam właśnie z córką zadania domowe z matematyki. Oto przykłady: 3x7=11, 3+8=15, 12:3=6" - napisał zbulwersowany ojciec i zamieścił zdjęcia stron z błędami. 

Wydawnictwo Didasko odpowiedziało dzisiaj na jego post i przyznało się do błędów:

Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji. Niestety z pośpiechu i nieuwagi do druku została oddana wersja książki przed korektą. Jesteśmy świadomi tych błędów i od razu poinformowaliśmy o nich listownie wszystkie szkoły oraz nauczycieli, którzy otrzymali ćwiczenia z błędami. Poprawne wersje ćwiczeń są już wydrukowane i dosłownie w tej chwili pakowane oraz szykowane do wysyłki. Do 20 września każde dziecko w Polsce (w tym Pana córka) otrzyma właściwą wersję ćwiczeń.

Do dyskusji włączyli się rodzice, którzy nie mogli zrozumieć, że można popełnić tak kardynalne błędy. "Korekta? Kto był w stanie popełnić tak rażące błędy, żeby poddano je korekcie? Czy ten podręcznik był przygotowywany przez pierwszoklasistów?" - pyta Joanna. Sekunduje jej Daniel: "Rozumiem jeden błąd, nawet tak rażący, czasami się przegapi. Ale żeby tyle błędów w tak podstawowych zadaniach poszło... Kto to układał?". 

"Jest nam niezmiernie przykro"

Na swoim profilu na Facebooku Wydawnictwo Didasko opublikowało dzisiaj przeprosiny i zapewniło, że "najpóźniej do czwartku 22 września wszystkie dzieci w Polsce pracujące na tych ćwiczeniach otrzymają poprawioną książkę". 

Więcej o:
Komentarze (58)
3+8=15? Ćwiczenia do matematyki z błędami. Wydawca: "To pośpiech i nieuwaga"
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 46 razy 12

  Najwidoczniej postanowili wziąć przykład z Wyborczej i uznali, że im korekta jest również zbędna.

 • hatsu33

  Oceniono 11 razy 9

  Kolejne podręczniki wydamy jeszcze szybciej...

 • konradmarburg

  Oceniono 10 razy 8

  To Didasko to partacze. Kilka lat temu moja córka też miała w klasach 1-3 podręczniki tego wydawnictwa. Nie dość, że graficznie aż oczy bolały (a mnie z racji zawodu wręcz wypadały...), to jeszcze masa bzdur i uproszczeń na temat elementarnych wiadomości ze świata przyrody.

 • dragulow

  Oceniono 4 razy 2

  Wyborcza powinna sie zainteresowac wydaniem ksiazek, ktore do matematyki napisal nasz slynny Banach. Tam lezy sekret znajomosci matematyki, ktora opanowali uczniowie, majacy szczescie uczyc sie od Banacha. Najwybitniejszy facet napisal rewelacyjne ksiazki.
  Czemu tego nikt nie propaguje ani nie wydaje ? Toz to zyla zlota ? 10 podrecznikow szkolnych.
  Jak ktos nie moze znalezc tych ksiazek, to niech pouczy sie online...

 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz 1

  Coraz więcej książek zawiera błędy ortograficzne, nie mówiąc o gramatycznych czy składniowych. Dotyczy to nawet bardzo dobrych książek, przekładów. Erraty najczęściej nie istnieją. Artykuły w prasie to kolejne szambo lingwistyczne. Opisy na kosmetykach budzą grozę (typowy, najczęstszy, niedostrzegany przez nikogo gniot lingwistyczny to np. "krem liftingujący" zamiast "krem ujędrniający"). Nic więc dziwnego, że podręczniki szkolne są z błędami. Niedługo w Elementarzu słowo "słój" będzie przez U. Tandeta wdarła się wszędzie wraz z wielkim kapitałem.

 • kika9900

  Oceniono 17 razy 1

  A wydawnictwo nie otrzymuje przed rozesłaniem do sprzedaży egzemplarzy sygnalnych? Nie ma korekty w trakcie tak ważnej produkcji? Hmmm...

 • gadojan

  0

  Ta firma miala umowy podpisane jeszcze przez poprzednia minister edukacji no ale ona to tez odrzut z pis

 • siekier35

  Oceniono 14 razy 0

  ciekawe kto jest właścicielem tego wydawnictwa(czyt.kto tam partycypuje w zyskach)

 • hatteras

  Oceniono 12 razy 0

  Wydal i opracowal swiatowej slawy prof Supertuman,a korekte przeprowadzil Rysio Glupaszko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX