Uczniowie ruszają do kin na "Smoleńsk". Co na to rodzice? "Nie dam złotówki na bilet!"

Od piątku w polskich kinach wyświetlany będzie "Smoleńsk" A. Krauzego - wiele pomorskich szkół zapowiada, że ich uczniowie film zobaczą. Jednak nie wszyscy rodzice chcą się na to zgodzić.

Wiele pomorskich szkół wysyła swoich uczniów na film "Smoleńsk", który w piątek trafia do kin. - Zależy nam na patriotycznym wychowaniu młodzieży, organizujemy wyjście do kina w ramach lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie i godziny wychowawczej - potwierdził dziennikarzom trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" dyrektor szkoły w Wejherowie.

Jednak nie wszystkim rodzicom uczniów ten pomysł się podoba. - Nie wierzę w żaden zamach, nie dam ani złotówki na bilet - zapowiedziała pani Maria, mama uczennicy ZSP nr 3 w Wejherowie. - W naszych czasach ciągnęli nas na "Czapajewa", teraz na "Smoleńsk". Chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: indoktrynacja dzieciaków i zysk zapewnione - stwierdziła jej koleżanka.

Czytaj więcej na trojmiasto.wyborcza.pl.

Więcej o:
Komentarze (193)
Uczniowie ruszają do kin na "Smoleńsk". Co na to rodzice? "Nie dam złotówki na bilet!"
Zaloguj się
 • ar25

  Oceniono 73 razy 47

  To może lepiej niech pójdą na "Obywatelski zryw" kijowskiego? Przynajmniej zobaczą jak wyglądają komuniści.

 • antyoportunista

  Oceniono 46 razy 46

  PO to aferalna mafia, która przekaz Anodiny uznawała za Prawdę Objawiona. Teraz można pomysleć samodzielna, np o seryjnym samobójcy po katastrofie. Ale leming nie musi myślec on wie z TVN...

 • f29000

  Oceniono 41 razy 37

  A kto zmusi moje dziecko do wyjścia ze szkołą na ten film? Grosika na to nie dam. I nawet zorganizuję wagary w ten dzień dla mojego dziecka jak będzie trzeba. Społeczeństwo ma okazje pokazać co o tym i o rządzącej partii myśli jeszcze przed wyborami. Ciekawe czy zachowają się tak samo jak ostatnio na wyborach, zostali w domu a teraz lament ...

 • 1pirat2

  Oceniono 29 razy 23

  Co to za gniot, żeby trzeba było widzów z ciągać na siłę, teraz szkoły, póżniej wojsko, policję, a na końcu więżniów.

 • bob2436

  Oceniono 19 razy 17

  Prędzej mi kaktus na ..... wyrośnie niż puszczę dziecko na ten film, nawet jeśli szkoła czy ktokolwiek inny będzie to sponsorować.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 9 razy 9

  "Zależy nam na patriotycznym wychowaniu młodzieży, organizujemy wyjście do kina w ramach lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie i godziny wychowawczej - potwierdził dziennikarzom trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" dyrektor szkoły w Wejherowie."

  Czemu nie dacie nazwiska tego przygłupa? Przynajmniej będziemy wiedzieć do której szkoły dzieci nie posyłać, a jemu też to dobrze zrobi, bo dostanie Błasika od Ciepłego YaYa...

 • 18261826www

  Oceniono 80 razy 8

  Pamietam jako dziecko takie powiedzenie:Robic sobie jaja z pogrzebu.I to jest wlasnie TO co uczynil PIS z tragedii smolenskiej.Pekajace parowki przy dzwiekach fijuu-biziuu!Ten straszny dramat ludzki zostal przerobiony na komedie i posmiewisko Polski i Polakow w calym cywilizowanym swiecie.Smolensk to dzisiaj kariery i wielki biznes,ta takze jedna wielka profanacja tego co powinno byc swiete.

 • uzdek98

  Oceniono 9 razy 7

  oo zdrajcy.... w takim razie kasiora z pincet plus bedzie wyplacana tylko za okazaniem biletu na smolensk ... taka mam koncepcje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX