Komentarze (229)
Gorzów: zasłabła kobieta po operacji serca, a karetka nie mogła dojechać. Szef pogotowia stracił cierpliwość
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Zofia Michalska

  Oceniono 17 razy 3

  najpierw się grodzą i kupują mieszkania na osiedlach zamkniętych czy w tym przypadku pół zamkniętych a potem krzyk bo karetka nie może dojechać....tam jest wspólnota mieszkaniowa i nikt nikomu nie narzuca szlabanu tylko mieszkańcy sami się domagają dla bezpieczeństwa i ta pani mieszka na takim osiedlu a syniuś mógł wyjść przed klatkę i otwarzyć szlaban....nie rozumię po co HALO....

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  W Niemczech też widziałem szlabany, ale były otwarte, jeżeli dozorca czy konsjerż był nieobecny. Co kraj yo obyczaj.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  Co za porządki? Mieszkaniec osiedla powinien mieć klucze od szoabanu, drzwi wejściowych itp. Co to jest za getto?

 • wooki74

  Oceniono 2 razy 2

  Powinien byc jakis przepis pozwalający służbom na staranowanie przeszkody. Ewentualne uszkodzenia wozu na koszt podmiotu , ktory przeszkode postawił..

 • hamlet1111

  Oceniono 4 razy 2

  Grodzenie osiedla - TAK ,ale tylko wtedy gdy jest cieć, który otworzy w sytuacji awaryjnej. Jak nie ma ciecia, to grodzenie osiedla szlabanem w takiej dziurze jak Gorzów to jakaś kosmiczna bzdura. To nie Warszawa- w Gorzowie nikt nie zajmie miejsca parkingowego mieszkańcowi osiedla na wygwizdowie, bo po co?

 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 2

  takie szlabany - szczególnie w centrum miast mają sens - inaczej pełno cwaniaków parkuje na prywatnych parkingach za free...
  jednak - powinien być jakis mechanizm pozwalający wszelakim służbom bez problemu podnieść szlaban ...

  przypuszczam, że straz pożarna wogóle by się nie cackała tylko staranowała ten szlaban
  i słusznie... karetka powinna była zrobić to samo
  jest taki przepis - szczególnie stosowany w ratownictwie, który mówi że można poświęcić dobro mniejsze na rzecz dobra o większym znaczeniu

  nie rozumiem, na co czekali, widocznie zabrakło im jaj ...

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 3 razy 1

  Tak to jest, jak nauka historii cierpi kosztem nauki jakiejs religii :(
  Niemcy w 39 pokazali przeciez co robic z takimi szlabanami:
  grafik.rp.pl/g4a/850751,433641,9.jpg

 • Andrzej Pawluk

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy zamontować urządzenie SIR.1 odczytujące dźwięki homologowane (straż pożarna, ambulans, policja) - działa bez zarzutu. Gdyby szlaban posiadał zasilanie awaryjne w postaci baterii akumulatorowych to nawet w przypadku zaniku napięcia sieciowego system zadziałaby prawidłowo.

 • anetabiskupek

  Oceniono 3 razy 1

  Ja bym te wszystkie szlabany kazała zlikwidować. To jest jakiś idiotyzm. Po co to komu?

 • acototak

  Oceniono 5 razy 1

  Warto tez zwrócić uwagę na blokowanie dróg pożarowych na osiedlach. Lokatorzy muszą parkować jak najbliżej klatki schodowej, za to Straż w przypadku zagrożenia nie ma jak dojechać.

 • gj61

  Oceniono 17 razy 1

  W normalnym kraju (UK) Policja, karetka czy straż pożarna mają prawo wyłamać szlaban czy inną przeszkodę, a kosztami obciążony jest właściciel. I zapeniam są to koszty znaczne.

 • snail75

  Oceniono 3 razy 1

  Też mieszkam na takim ogrodzonym osiedlu i u mnie to jest nawet brama, a nie szlaban. Pod szlabanem jakoś pieszy czy rowerzysta przejdzie, a u mnie nawet to nie. Niedawno musiałem awaryjnie wyjechać ok. 2 w nocy z osiedla i jak to złośliwie czasem się układa wysiadła bateria w pilocie. Zaprzyjaźnionych sąsiadów nie było bo wyjechali na urlopy. Innych budzić nie chciałem bo trudno było przewidzieć reakcję. Zamówiłem więc taksówkę za którą w 2 strony zapłaciłem ponad 300 pln bo trzeba było jechać kawałek za miasto. I taki pożytek z takiej zafajdanej bramy.

 • szumiszczaw

  Oceniono 2 razy 0

  Ale o co chodzi? Chciała się odgrodzić od świata to się odgrodziła. Pozwólmy umierać ludziom jak chcą.

 • hrac

  Oceniono 2 razy 0

  I wysepki na drogach krajowych !!! - spowalniają dostawę organów do przeszczepów, krwi, etc, etc. !!!

 • bogucjusz

  Oceniono 4 razy 0

  Naród buraków. U nich na wsi wszystko się grodziło, więc nawyk pozostał. Parawaning na plaży i grodzone osiedla dla słoików.

 • Helena Kowalska

  Oceniono 4 razy 0

  Niech wreszcie cos pi....e i może wtedy będzie lepiej chociaż wnukom.

 • bergman1

  Oceniono 8 razy 0

  parawanami niech się poogradzają.co za ludzie ?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 0

  Przed każdym blokiem w każdym mieście powinien być szlaban w odległości 100 m.od bloku,klechy mieli by żniwo.

 • heksoterm

  Oceniono 4 razy 0

  Kierowca karetki musi mieć mocne nerwy. Sytuacja stresowa, aż korci aby rozpieprzyć taki szlabanik.

 • Pawel Brzana

  Oceniono 30 razy 0

  Powinni taranować takie szlabany i jeszcze wystawić rachunek spółdzielni za uszkodzenia jakie powstały by na karetce, mam jak najgorsze zdanie o tych wszystkich osiedlach pozamykanych i poodgradzanych to jest coś ala parawany nad Bałtykiem, prostactwo, paranoja, patologia. Zawsze się zastanawiam czy ci wszyscy odgrodzeni-owcy jak gdzieś jadą to parkują swoje auto do kieszeni czy jednak korzystają z miejsc parkingowych na osiedlach otwartych. Prostactwo, buractwo i motłoch który zarobił parę groszy zawsze chce się grodzić, pierwsze pokolenie parobasów dopiero ich dzieci zrozumieją

 • pijanymarynarz

  Oceniono 62 razy 0

  Największą ironią grodzonych osiedli jest to, że samochody z nich kradną, mieszkania pędzlują - nie mam żadnych danych ale jeśli już tylko słyszę o takim przypadku wśród znajomych, to tylko u tych z grodzonych osiedli... Rośnie tylko dyskomfort z ogrodzenia i nie wiem... poczucie dumy? Elitarności?

  Inny widok z tym związany - granica między osiedlami ogrodzona siatką, przy niej plac zabaw po obu stronach i kilkuletnie dzieci i z graniczących osiedli rozmawiające ze sobą przez siatkę - pobawić się nie mogą... Klęska rozumnej wydawałoby się rasy.

 • jhbsk

  Oceniono 40 razy 0

  Szaleństwo płotowania i szlabanowania skończy się zgonem. i to nie sądzę, że jednym.

 • pandzik

  Oceniono 5 razy -1

  poyebało ich? nawet bym sie nie zastanawiał tylko wjechał w ten szlaban. To jest tak skonstruowane ze nawet ryski by nie było. w czym problem? To jest szlaban na meneli i nieproszonych gości. karetka powinna wjechać bez namysłu. Po tej akcji wspólnota za 200 zł założy nowy szlaban..

  co za idioci pracują w tych karetkach?

  ?to można nawet podnieść ręcznie. rozumiem że banda idiotów siedziała w karetce przed plastikową słomką.... Tylko w Polsce

 • do100jnik

  Oceniono 3 razy -1

  ale ta chora sama sobie zgotowała ten los, chrzanić ich wszystkich

 • boooolek

  Oceniono 3 razy -1

  Boją się emigrantów czy sąsiadów mściwe polaczki!

 • Helena Kowalska

  Oceniono 3 razy -1

  OGŁASZAM ----!!! wszystkie ogrodzenia i ograniczenia w obrębie osiedli mieszkaniowych do rozbiórki !!!!!!! macie tydzień !!!!

 • felucjan

  Oceniono 5 razy -1

  Ale jeżeli mieszkańcy chcą umierać, palić się i być napadanym, bo służby nie mogą dojechać, to dlaczego im zabraniać? Niech tylko napiszą oświadczenie, że nie chcą, żeby spod ich adresów przyjmowano zgłoszenia. Więcej karetek, radiowozów i wozów strażackich pozostanie dla nas.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy -1

  @zebra-0
  Z.M. jak pisze "nie rozumiĘ po co HALO.."Ja nie rozumiem, o co tej facetce chodzi? A jak synuś pracuje, albo go bo nie ma, albo jest nachlany... to co? Zobaczymy, co będzie jak dostanie udaru, wylewu czy zawału pomysłodawca tego szlabanu, a portier od szlabanu też będzie nachlany i klucz wpadnie mu akurat do kanału ściekowego? NIECH SIĘ TAK STANIE!

 • marymania

  Oceniono 5 razy -1

  Skoro prawo pozwala zbić szybę w cudzym samochodzie żeby uratować psa, to chyba pozwala także staranować szlaban żeby uratować człowieka?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy -1

  @nordstadt
  Bezmyślność napływowych gastarbeiterów w Nordstadt jest znana.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy -1

  @ltte
  Kierowca pogotowia się wypowiada, bo to on karetką jechał do zawałowca. Mieszkańcom osiedla nic do tego. Wspólnota mogła się zebrać i podjąć uchwałę w sprawie wjazdu karetki, prawda? Chyba, że nie mieli quorum zdolnego do podejmowania uchwał, ale wg statutu wspólnoty można było wyznaczyć drugi termin za jakiś czas np. po godzinie, a pogotowie nie zając niech poczeka....
  Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość - sprawiedliwość.

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy -1

  Ściana zachodnia, zamieszkana głównie przez tajojów, poleszczuków i innych karguli, dawniej "tutejszych". Wiejska mentalność - grodzić co się da.
  Rada dla kierowców karetek: jechać po ścieżkach rowerowych i trawnikach. Uważać, aby nie wpaść w poślizg na psich odchodach.

 • masiabo

  Oceniono 3 razy -1

  Nie tylko szlabany często uniemożliwiają wjazd służb medycznych czy straży. Również bramy ogrodzeń mają kłódki zmieniane według upodobania co bardziej "aktywnych" mieszkańców, którzy wcale nie kwapią się z udostępnieniem klucza do dorobienia. Tak musiałam po operacji stawu biodrowego, a córka po operacji kręgosłupa - wędrować kawał drogi od ulicy do wejścia. Praktyki kompletnie nie do przyjęcia. Brawo dla szefa pogotowia! Popieram w stu procentach.

 • boczek150

  Oceniono 9 razy -1

  Sorry ale Pan z pogotowia chyba troszkę przesadził. Zgodnie z jego logiką to należałoby ukarać wszystkich właścicieli nieruchomości za to, że grodzą swoje działki i stawiają bramę... litości. A te szlabany są w większości plastikowe i wystarczy się o nie solidniej oprzeć aby takowy wyłamać - właśnie na takie okazje.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy -1

  @kaktus-2
  Dlaczego jakaś Wspólnota Mieszkaniowa czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo ustawiać znaki drogowe wg własnego uznania: znaki zakazu ruchu, wjazdu i przybijania pod znakami tabliczek informacyjnych z treściami jakie chce np. "nie dotyczy w celach gospodarczych"? Kto na taką samowolę i bezprawie pozwala!? Znowu "niska społeczna szkodliwość", bo umarł ktoś, do kogo pogotowie ratunkowe nie mogło dojechać z powodu "pomroczności urzędniczej"?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 13 razy -1

  Parawany, szlabany, oznaczone miejsca postojow, pachołki gordzące zamykane na kłodki, zagarnianie cudzego, nieswojego, nienawiść, podejrzliwość PIS, 500+, ONR, MW, Kaczyński, Macierewicz, biskupi, Rydzyk, taca, OT...
  Z jednej strony Wolska.
  A po drugiej stronie umierający humanizm.

 • wicipinski

  Oceniono 5 razy -1

  To było pogotowie do jednej pacjentki. Teraz wyobraźcie sobie większy pożar i konieczność dojazdu wozów strażackich, pogotowia, gazowników, elektryków. A tam pełno pozamykanych pachołków, balustradek i szlaban.
  W moim mieście, pewna wspólnota mieszkaniowa ogrodziła blok 2 metrowym płotem bez żadnego dojazdu. Jest tylko furtka 1,2 m szerokości z domofonem. Blok jest z lat 60. ma jedną klatkę, centralne schody i 8 pięter. Nie podjedzie żaden podnośnik, drabina, wóz gaśniczy... Pogotowie jeszcze sobie jakoś poradzi przez tą furtkę.

 • kuvidar

  Oceniono 9 razy -1

  W Łodzi straż pożarna po zakończonej akcji gaszenia została zaatakowana przez mieszkańców ulicy na której wybuchł pożar - Polakom rozum z głów uchodzi po prostu pisieją.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy -1

  Polacy wyssali socjalizm z mlekiem matki, kochają wszelakie darmochy, promocje i gratisy. Po co opłacać parking strzeżony za swój samochód? To MÓJ samochód stojący przed "MOIM" blokiem - moim, bo JA w nim z moją rodziną mieszkam. Moja miedza Kargulu!

 • fagusp

  Oceniono 13 razy -1

  A może by tak ... wprowadzić przepis, że w przypadku gdy nie jest możliwe dojechanie do pacjenta, załoga karetki mogłaby odstąpić od realizacji interwencji? Bo nie oszukujmy się - szlabany są stawiane przez wspólnoty mieszkaniowe - czyli tak naprawdę przez samych potencjalnych pacjentów. I dopóki sami mieszkańcy nie dojdą do wniosku, że działają wbrew swoim interesom, dopóty problem nie zostanie rozwiązany, bo żadne nakazy administracyjne nie będą de facto skuteczne.

 • adamtko

  Oceniono 33 razy -1

  Wydaje mi się, że przez szlaban tego typu można przejechać "przypadkowo go nie zauważywszy". Co nie zmienia faktu, że problem jest i trzeba go systemowo rozwiązać.

 • kadykianus

  Oceniono 6 razy -2

  To jest błąd ratowników, że stali jak barany przed plastikowym szlabanikiem. Należało go przejechać. Prokuratura powinna się zająć kierowcą karetki.

 • roland garros

  Oceniono 6 razy -2

  ja tego nie jestem w stanie zrozumieć. Jak ja czekałem na wezwane pogotowie to wyszedłem przed dom, żeby nie tracili czasu, tylko od razu wiedzieli gdzie to jest a syn tej Pani nie pomyślał że trzeba ratownikom otworzyć szlaban ?????

 • stachud

  Oceniono 2 razy -2

  Przed wojną były kamienice z zamykanymi na klucz bramami - więc nie pieprzcie że to grodzenie i szlabany to wymysł naszych czasów.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 2 razy -2

  @agak23
  Syn tej pani POWINIEN przynieść chorą w pozycji leżącej do karetki stojącej przy szlabanie. O szlabanie syn nie musi wiedzieć, że istnieje, a nawet jak wie, to nie jego brożka. Na pewno pomysłodawca szlabanu POWINIEN puknąć się w głowę.

 • dokowski

  Oceniono 6 razy -2

  Co za absurd! Nie widziałem jeszcze ogrodzonego osiedla bez budki strażniczej, czy innej stróżówki. Zawsze tam siedzi przynajmniej dwóch strażników. Jeden zawsze od razu wychodzi, jak widzi, że ktoś nieznajomy zbliża się do wejścia, pyta do kogo, od razu dzwoni do adresata. Taki strażnik od razu zaprowadzi karetkę do celu. Ale wszelkie zapory bez obsługi strażniczej powinny być niezwłocznie niszczone, a winni postawienia takich zapor - ukarani. Kiedy wreszcie naród dojrzeje do tego, żeby domagać się od polityków rozpoczęcia budowy państwa prawa?

 • Helena Kowalska

  Oceniono 8 razy -2

  To debilne wymysły prostaków,którzy nigdy nic nie mieli,teraz we wspólnocie teoretycznie maja pare cm,a wydaje im sie idiotom,że wolno im wiele więcej,ogrodzenia stawiane są najczęściej bez zezwoleń na budowę,może gminy (działy budowlane) wraz z geodezją zrobią z tym porzadek,umrze ktoś,a winnuch nie będzie? nie zaraz do paki powinni trafić sprawcy przeszkód architektonicznych .

 • y.woodoo

  Oceniono 24 razy -2

  Nas katolikow ten problem nie dotyczy. Jak zachorujemty to kasiadz z plackiem i popitka zawsze przyjdzie. Nam karetki a szczegolnie te szatanskie WOSPowskie nie sa potrzebne. A zreszta naszym celem zycia pojscie do nieba a karetka tylko to opozni. Panie blogoslaw katolikow i bierz ich do siebie stadami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX